Derrickas Sharpas pataikė garsųjį tritaškį paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę, taip išplėšdamas Tel Avivo „Maccabi“ komandai pratęsimą rungtynėse su „Žalgiriu“, per kurį Izraelio čempionai jau įrodė galutinį savo pranašumą ir žengė į finalo ketvertą – 107:99.

Ta proga Eurolyga prisimena legedinėmis tapusias ir Arvydo Sabonio karjerą „Žalgiryje“ (ir apskritai) ne pačiu maloniausiu būdu užbaigusias rungtynes.

To sezono finalo ketvertas buvo suplanuotas Tel Avive, todėl „Maccabi“ subūrė solidžią ir dėl titulo galėjusią kovoti sudėtį. Prie ekipos vairo vėl stojo Pini Gershonas, į komandos sudėtį sugrįžo Anthony Parkeris, supernaujokais tapo „Žalgiriui“ daug problemų pridarydavęs aukštaūgis Maceo Bastonas ir su „Barcelona“ 2003-iaisiais Eurolygos čempionu jau tapęs Šarūnas Jasikevičius.

Savo ruožtu „Žalgirio“ marškinėlius apsivilko pats Sabas, kuriam jau buvo 39-eri. Taip pat Kauno komandoje žaidė Tanoka Beardas, Edas Cota, Ainaras Bagatskis, Dainius Šalenga, Mindaugas Timinskas, Artūras Javtokas, Giedrius Gustas, Paulius Jankūnas, dalį sezono kauniečiams atstovavo Miroslavas Beričius, simboliškai ant parketo buvo pasirodę Simonas Serapinas ir Andrius Lepinaitis.

„Maccabi“ ir „Žalgiris“ tą sezoną susitiko keturis kartus. Tel Avivo ekipa du kartus pranašesnė buvo reguliariajame sezone, bet „Žalgiris“ pranašumą įrodė pirmame tarpusavio susitikime Top-16 etape. Prieš šią lemiamą akistatą „Nokia“ arenoje abi komandos savo sąskaitoje turėjo po 3 pergales ir 2 pralaimėjimus – buvo aišku, kad nugalėjusi ekipa žengia į finalo ketvertą, o pralaimėjusiai sezonas baigiasi.

Kaip prisimena Eurolygos interneto svetainė, aikštėje dominavęs Jasikevičius mačo pradžioje timptelėjo „Maccabi“ į priekį (iš viso Šaras tose rungtynėse pelnė... 37 taškus), bet „Žalgiris“ nepasimetė ir prieš pertrauką atsiliko tik 43:46.

Po pertraukos įsismagino A. Sabonis (vidurio puolėjas viso pelnė 29 taškus, pataikydamas 4 iš 6 tritaškių), leidęs „Žalgiriui“ perimti iniciatyvą.

Mačo pabaiga virto baudų metimų endšpiliu, kurio metu po penkias pražangas surinko ir aikštę turėjo palikti ir Šaras, ir Sabas, ir A. Parkeris.

Š. Jasikevičius išsibaudavo likus žaisti 2 sek., pražanga sustabdęs G. Gustą. Tuo metu „Žalgiris“ pirmavo 94:91 – vienas taiklus gynėjo baudos metimas kauniečiams būtų garantavęs pergalę. Tai suprasdamas Šaras netgi suspėjo pasveikinti „Žalgirio“ trenerį Antaną Sireiką, o G. Gustas nužingsniavo mesti baudų.

Svečių nelaimei, abu Giedriaus metimai buvo netaiklūs, o po antrojo per anksti į baudos aikštelę įšokęs T. Beardas suteikė šansą „Maccabi“ išsimesti kamuolį iš už galinės linijos ir pabandyti išplėšti pratęsimą. Kaip prieš keletą metų juokavo P. Gershonas, gavęs G. Gusto adresą už tą dovanėlę jis jam „kiekvieną dieną atsiųstų gėlių“.

Kaip jau žinote, „Maccabi“ pasinaudojo savo šansu. Guras Shelefas atliko perdavimą per visą aikštę, D. Sharpas sugebėjo pačiupti kamuolį, netgi sumušė jį į žemę, nebuvo sustabdytas pražanga ir atliko metimą – kamuolys kartu su sirena skrodė tinklelį ir panardino į ekstazę Tel Avivo publiką – 94:94.

Demoralizuotas „Žalgiris“ per pratęsimą šansų nebeturėjo – jį pralaimėjo 5:13 ir užleido vietą „Maccabi“ finalo ketverte.

Be įspūdingų Šaro ir Sabo pasirodymų, tose rungtynėse „Maccabi“ gretose rezultatyviai žaidė 18 taškų pelnęs Nikola Vujčičius, o Davidas Blu pridėjo 17 taškų, „Žalgirio“ sudėtyje išsiskyrė 20 taškų surinkęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs E. Cota, kuris iš viso ant parketo praleido 44 min.

Herojumi tapęs D. Sharpas Izraelio ekipai surinko vos 5 taškus. „Sunku išgyventi tą momentą iš naujo, nes tuomet aš net neturėjau galimybės pagalvoti – ką gi daryti? Buvau tarsi ne savo kūne. Neturėjau jokio plano, ką darysiu, jei gausiu kamuolį. Jį pagavau, dar spėjau sumušti, nors aplink buvo keli vaikinai, pražangos nebuvo. Taigi, mečiau sau neįprastą metimą šuolyje, beprotišką metimą. Kamuolys įkrito ir tai – neįtikėtina“, – lemiamu tapusį momentą yra prisiminęs D. Sharpas.

Į finalo ketvertą patekusi „Maccabi“ sugriebto šiaudo nebepaleido. Pusfinalyje Izraelio ekipa pranoko Maskvos CSKA, o finale 118:74 tiesiog sumindė Bolonijos „Skipper“ ir triumfavo savų žiūrovų akivaizdoje.

Savo ruožtu „Žalgiriui“ prireikė dar keturiolikos metų, kol komanda vėl atsidūrė tarp keturių stipriausių turnyre. Tai nutiko 2018-ųjų pavasarį, o tarp pagrindinių įvykių herojų ir vėl buvo šį kartą jau prie „Žalgirio“ vairo stovėjęs Š. Jasikevičius.

Nesėkmingos rungtynės Tel Avive tapo paskutinėmis profesionalioje A. Sabonio karjeroje. Nors Eurolygoje jis ir netriumfavo, 2003-2004 m. sezone jis vis tiek įrodė, kad buvo vienas geriausių aukštaūgių per visą Europos krepšinio istoriją. Tame sezone Arvydas vidutiniškai pelnė po 16,7 taško, atkovojo po 10,7 kamuolio, rinko po 26,3 naudingumo balo ir buvo išrinktas tiek Eurolygos reguliariojo sezono, tiek Top-16 etapo MVP bei pateko į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)