„Stendalis. „Raudona ir juoda“. Ir dar su dukros piešiniu. Į mano gyvenimą grįžo skaitymas. Einame pirmyn, laimime“, – tai vienas iš naujausių A. Reyeso įrašų „Twitter“ socialiniame tinkle, kuriame ispanas itin išsamų savo dienoraštį tęsia jau 19 dienų.


1971-aisiais gimęs 48-erių vyras nuo visuomenės nusprendė neslėpti, ką jam teko patirti išgyvenant šią klastingą koronaviruso infekciją.

Visą savo sirgimo laikotarpį vyresnysis Madrido „Real“ kapitono Felipe Reyeso brolis „Twitter“ tinkle išsamiai dalijosi žiniomis apie savo būseną ir išgyvenimus atsidūrus ligos patale. Didelio dėmesio sulaukę jo įrašai tęsėsi nuo kovo 14-osios, kuomet Alfonso viešai prisipažino „pasigavęs šį parazitą“.

Tai buvo blogiausia patirtis mano gyvenime. Atrodė, kad jaučiu nuolatines pagirias, kurios man neleido miegoti, toks jausmas, kad smegenyse įvyko tūkstantis revoliucijų.
Alfonso Reyesas

Nuo tada krepšininkas savo patirtis supindavo su smagiomis ir dramatiškomis istorijomis iš savo gyvenimo, dalijosi nuotraukomis iš ligoninės, nuolatiniais termometro rodomais duomenimis ir sulaukė didžiulio palaikymo dėl neblėstančio savo pozityvumo bei ne vienam savo sekėjui padėjo suprasti, kokie netipiniai gali būti šios viso pasaulio judėjimą sustabdžiusios ligos simptomai.

A. Reyesas jau keletą metų eina Ispanijos krepšinio profesionalų asociacijos vadovo pareigas. Šiuo metu jis jau yra išleistas iš gydymo įstaigos ir toliau sveiksta namuose. Apie savo patirtis ir sprendimą nuoširdžiai dalintis informacija jis papasakojo Ispanijos „Marca“ portalui.

„Tai buvo blogiausia patirtis mano gyvenime. Atrodė, kad jaučiu nuolatines pagirias, kurios man neleido miegoti, toks jausmas, kad smegenyse įvyko tūkstantis revoliucijų. Laimei, jau kurį laiką situacija yra pagerėjusi.

Nebekarščiuoju, kartais dar pasireiškia kosulys, tačiau tai ženklina sveikimo procesą. Man dar 14 parų teks praleisti namuose, kad tas parazitas galutinai išsinešdintų iš mano kūno“, – prisipažįsta A. Reyesas, žinią apie tai, kad yra paleidžiamas iš ligoninės, paženklinęs gyvenime užsispyrimu garsėjusio britų politiko Winstono Churchillio nuotrauka.


„Jeigu galėjau padėti žmonėms suprasti, kas jiems atsitiko, arba padėjau tokioje pačioje situacijoje atsidūrusiems... Tuo tikrai labai džiaugiuosi. Jie taip pat man padėjo savo padrąsinimais. Neslėpsiu, kad tokio išgąsčio dėl savo sveikatos niekada nebuvau pajutęs.

Aš apskritai nepamenu, kada buvau sirgęs gripu, kada ilgai turėjau temperatūros. Įvairių peršalimų pasitaiko kas keletą metų, bet praeina viena diena – ir aš jau sveikas, nebekarščiuoju. Esu turėjęs nugaros traumą, bet irgi greitai „išsigulėjau“. O dabar... 12 iš 16 dienų mane kamavo temperatūra, nebuvo jokio užtikrintumo, kad išsikapstysiu“, – dėsto profesionaliai krepšinį beveik 20-metį žaidęs ir Ispanijos rinktinei atstovavęs A. Reyesas.

Lietuvai nelemtame 1999-ųjų Europos čempionato ketvirtfinalyje A. Reyesas buvo būtent tas žmogus, kuris sugebėjo sustabdyti Arvydą Sabonį ir Ispanijai netikėtai padėjo palaužti favorite į auksą laikytą Lietuvos rinktinę.


A. Reyesas neslepia, kad nors ir koks fiziškai tvirtas jautėsi, vieną sykį ligoninėje jam teko patirti tikrą panikos priepuolį.
„Vieną rytą ligoninėje, kai man jau buvo diagnozuotas viruso sukeltas plaučių uždegimas, kvėpuoti buvo labai sunku. Pajutau, kad pradedu „perdegti“. Ta panika truko maždaug 5 minutes, bet per jas galvoje prabėgo daug dalykų.

Visgi tuomet pasistengiau nuraminti savo kvėpavimą ir panika praėjo. Visi turi įsisąmoninti, kad tai nėra paprastas gripas ir jis atakuoja ne tik pagyvenusius žmones. Jeigu liga paguldė mane, esantį tikrai geros fizinės formos, telieka pagalvoti, ką ji gali padaryti kiek silpnesniam ar tiesiog eiliniam ir nuolat nesportuojančiam žmogui“, – pasaulio medikų tiesas, kad tai tikrai nėra eilinis gripas, įsisąmoninti prašo buvęs profesionalus sportininkas.

„Aš taip pat galvojau, kad esu neliečiamas, bet virusas mane nokautavo. Aš atsitiesiau, ir tikiuosi, kad tai padarys ir visi kiti šiuo metu sveikstantys žmonės, bet faktas, kad liga mane „nukirto“. Niekada nepamiršiu šios patirties“, – neslepia 202 cm ūgio vyras.


Visuomenė vis dažniau diskutuoja apie tai, koks pasaulis bus tuomet, kai koronaviruso pandemija pagaliau išsikvėps. A. Reyesas turi savo atsakymą:

„Galiu pasakyti, kad nuo šiol mano vertybės bus pasikeitusios. Mes visi turėsime išmokti vertinti labai smulkius dalykus – galimybę ramiai vaikščioti po parką, niekur neskubėti, susirinkti ir papietauti kartu su šeimos nariais.“

Pačiame savo ligos įkarštyje A. Reyesas taip pat pasikarščiavo ir dėl užsikrėtimo viešai ėmė kaltinti savo jaunesnįjį brolį Felipę. Visgi dabar jis mano, kad buvo neteisus, nors motyvų kalbėti ankstesnius dalykus turėjo pakankamai.

„Pats nenorėdamas suverčiau kaltę savo broliui Felipei, kadangi su juo susitikau ja po to, kai „Real“ sužaidė rungtynes su Milano „Olimpia Armani“ išvykoje. Be to, vienas jo komandos draugų Trey Thompkinsas jau buvo užsikrėtęs. Bet dabar esu įsitikinęs, kad užsikrėčiau ne nuo Felipes, nes atlikti testai parodė, jog jis yra sveikas. Šitą ligą gali pasigauti bet kur. Dėl šitos priežasties visi turi įsisąmoninti, kad likimas namuose yra pats geriausias būdas išvengti užsikrėtimo“, – tvirtina jis.


Paklaustas, kaip suprato, kad užsikrėtė koronavirusu, A. Reyesas išvardijo ir jį kamavusius simptomus, papasakojo krepšininkas ir apie gydymo eigą, kuri jam buvo taikoma vienoje iš Madrido ligoninių.

„Viskas prasidėjo nuo kosulio, o vėliau pasireiškė ir karščiavimas su drebuliu, ko aš niekados nebuvau pajutęs. Tada ir supratau, kad kažkas čia negerai. Kvėpavimo sunkumų nebuvo, išskyrus tą panikos epizodą, apie kurį jau papasakojau.

Nors buvo ir plaučių uždegimas, ir kraujo rodikliai labai prasti, sunkumo krūtinės srityje nejaučiau. Taip pat nepatyriau. medikamentų sukelto viduriavimo, nepraradau skonio ir kvapo jausmo, – išsamiai dėsto jis. – Kai atsidūriau ligoninėje, labai pasitikėjau medikais. Tikrai dėkoju visam personalui – tikiuosi, jam niekada nebeteks susidurti su panašiais išbandymais, kuriuos jie patiria dabar.“

„Gaudavau deguonies, taip pat 5-6 tabletes per parą. Kiek žinau, gaudavau antivirusinių vaistų, medikamentų, taikomo gydant ŽIV, maliariją, antibiotikus vartoju iki šiol. Kiekvieną savaitę man pažadėjo skambinti ir teirautis, kaip jaučiuosi", – tęsė jis.

Anot ispano, sunkiausia ištverti jam būdavo nakties metą.

„Kai kurios dienos atrodė amžinos, tačiau blogiausia būdavo naktį, nes kosulys, karščiavimas ir lakiojančios mintys neleisdavo užmigti. Buvo naktų, kai miegojau vos keletą valandų. Atsikeldavau galvodamas, ar per mane naktį tik neperbėgo bizonų ar dramblių kaimenė. Gerokai sublogau, praradau 8 kilogramus. Bet dabar belieka pajuokauti, kad tai buvo geriausia, ką patyriau per šias savaites“, – šypteli jis.

Ispanija yra viena iš labiausiai koronaviruso pandemijos paliestų pasaulio šalių. Joje oficialiai jau diagnozuota beveik 95 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atveju. Beveik 50 tūkst. žmonių hospitalizuota, mirė daugiau nei 8 tūkst. asmenų.

Dėl šios priežasties paklaustas, ką galvoja apie krepšinio sporto šakos ateitį, A. Reyesas į tai numojo ranka.

„Krepšinis? Man dabar svarbu tai, kad tūkstančiai miršta. Visa kita yra antraeilis dalykas. Galvoju apie juos ir jų šeimas“, – tvirtina jis.