Paskutinį kartą „Švyturio“ arenoje pajūrio krepšininkai žaidė kovo 8 d., kuomet dar rungtyniavo FIBA Čempionų lygoje, o pastarąsias LKL rungtynes klaipėdiečiai namuose žaidė vasario 26 d.

Per pastaruosius 5 mačus pergalės buvo iškovotos Kaune, Kėdainiuose, Šiauliuose ir Utenoje, o vienintelis pralaimėjimas buvo patirtas praėjusį savaitgalį Panevėžyje.

„Visada norisi turėti balansą – žaisti vienas rungtynes namuose, vienas išvykoje. Ar bent ne daugiau nei dvi iš eilės svečiuose. Manau, vyrai tikrai gerai tvarkosi, ypač turint omenyje, kad į žaidimą vis dar įvedinėjame naujus žmones ir bandome gerinti jų fizinę būklę“, – interviu „bcneptunas.lt“ svetainei kalbėjo D. Adomaitis.

Kaip teigia pats strategas, tai bus pirmoji jo ir „Lietuvos ryto“ vairininko Rimo Kurtinaičio oficiali akistata, kuomet krepšinio specialistai arenoje susitiks ne kaip žaidėjai, o vyriausieji klubų treneriai.

„Užpraeitą vasarą su Maskvos srities „Chimki“ žaidėme Vlado Garasto turnyre, bet tai buvo kontrolinio tipo mačas“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Į Vilnių „Neptūnas“ tradiciškai atvyko rungtynių išvakarėse. Penktadienio rytą neptūniečiai praleido analizuodami „Lietuvos ryto“ žaidimą, o po video peržiūros sėdo į autobusą ir pajudėjo link sostinės.

– Kaip vyksta pasiruošimas rungtynėms su „Lietuvos rytu“?

– Normaliai, kaip ir kiekvienoms rungtynėms. Tikimės, kad visi krepšininkai bus sveiki ir galės žaisti. Toks yra pagrindinis noras ir uždavinys.

– Kaip „Lietuvos rytas“ pasikeitė prie komandos vairo stojus R. Kurtinaičiui?

– Matosi, kad paskutinėse keliose rungtynėse komanda demonstruoja greitesnį žaidimą. Tokį norą deklaruoja ir pats treneris. Greitame puolime jie dabar pelno po 20–30 taškų. Ieškoma metimų pirmoje puolimo fazėje. Čia, manau, jų yra didžiausias pasikeitimas. Gynyba taip pat suagresyvėjo.

– Žaidėjai atėjus naujam treneriui gauna daugiau laisvės improvizacijai?

– Sunku pasakyti, reikia klausti pačių žaidėjų. Bet matosi, kad žaidimas tapo greitesnis. Komanda stengiasi atrasti savo braižą. Nėra viskas taip lengva, kai komandoje pasikeičia treneriai ar žaidėjai. Čia nėra jungtukas, kurį gali įjungti ar išjungti, tam reikia laiko.

– Kur yra pagrindinė „Lietuvos ryto“ jėga?

– Manau, tai yra tikrai labai gerai subalansuota komanda. Vieno ar kito žaidėjo tu negali išskirti. Gal anksčiau toks žmogus buvo Davidas Loganas, kuris sudėtingais momentais tikrai imdavosi iniciatyvos ir buvo aišku, kad tai tokiose situacijose darys būtent jis. Dabar dalis žaidimo yra pagrįsta per aukštaūgius, J. Baronas taip išnaudojamas gerai, jam statoma daug užtvarų, sukuriama situacijų. Corey Fisherio žaidimo kreivė į komandą atėjus R. Kurtinaičiui labai šovė į viršų.

– Kaip manote, kaip Jimmy Baronui seksis žaisti prieš savo buvusią komandą?

– Visada yra dvi pusės. Psichologiniai aspektai yra labais svarbūs. Paprastai žaidėjai prieš savo buvusias komandas nori pasirodyti ypač gerai. Jimmy yra labai patyręs ir protingas. Nemanau, kad jis norės laimėti prieš mus žaisdamas vienas. Neturime bijoti ar ruoštis konkrečiai prieš jį. Turime ruoštis prieš visą komandą. Nors, aišku, jis „Lietuvos rytui“ yra labai svarbus.

– Ar šioje sezono stadijoje komandos viena kitą dar gali kažkuo nustebinti?

– Daug kas priklauso nuo to, kiek turi laiko pasiruošti konkrečioms rungtynėms. Kitkas priklauso nuo komandos būsenos, ar yra traumuotų žaidėjų. Kiekvienas treneris visada stengiasi sugalvoti mažesnį ar didesnį siurprizą ir jį pateikti. Treneriams visada norisi geresnio komandos tarpusavio supratimo. Norisi patiems sumažinti klaidų skaičių, o galų gale vis tiek tavo rankose yra kamuolys, varžovas ir situacija, kurią turi išspręsti. To savitarpio supratimo pas mus vis dar pritrūksta ir tai stengiamės gerinti.

Mindaugas Girdžiūnas

– Į rungtynes atvykstate jų išvakarėse. Kaip dažnai taikote šią praktiką LKL čempionate?

– Buvo sutarta, kad rungtynių išvakarėse visada vykstame į Vilnių ir Uteną. Tokią praktiką taikėme ir paskutinėse rungtynėse Panevėžyje. Profesionaliai komandai, kokia yra „Neptūnas“, tos tolimos kelionės yra tikrai tolimos, nes reikia vykti į kitą Lietuvos pusę. Atvykimas iš vakaro padeda geriau pasiruošti rungtynėms. Žaidėjai gali pailsėti, galima daugiau mažiau kontroliuoti maistą, kurį jie valgo, o ir pats susikaupimas būna geresnis, negu išlipus iš autobuso po 4–5 val. kelionės.

– Šios rungtynės jums kažkuo ypatingos? Vilniuje yra jūsų namai, šeima, draugai...

– Taip, tai yra miestas, kuriame gyvena mano šeima, broliai, sesės, daugelis draugų. Malonu, kai jie ateina pažiūrėti mūsų rungtynių. Tai nėra kažkuo itin ypatingos rungtynės, bet tai mums labai svarbus susitikimas. Turime savo tikslus ir į išvyką į Vilnių žiūrime kaip į rungtynes, kurias reikia laimėti.

– Tai bus pirmosios oficialios rungtynės, kuomet kaip treneriai su R. Kurtinaičiu stosite į tarpusavio akistatą?

– Atrodo, tai bus pirmos tokios oficialios rungtynės. Užpraeitą vasarą su Maskvos srities „Chimki“ žaidėme Vlado Garasto turnyre, bet tai buvo kontrolinio tipo mačas.

– Pasiilgote žaidimo savo gerbėjų akivaizdoje? Namų arenoje nerungtyniavote jau nuo kovo 8 d.

– Visada norisi turėti balansą – žaisti vienas rungtynes namuose, vienas išvykoje. Ar bent ne daugiau nei dvi iš eilės svečiuose. Tokia situacija susiklostė dėl arenos užimtumo ir tai nepriklausė nuo mūsų. Manau, vyrai tikrai gerai tvarkosi, ypač turint omenyje, kad į žaidimą vis dar įvedinėjame naujus žmones ir bandome gerinti jų fizinę būklę. Visuomet smagu žaisti Klaipėdoje, ypač esant tokiam palaikymui, kai sirgaliai labai noriai ateina ir palaiko mus. Norisi atsiduoti maksimaliai ir dovanoti tik pergales.

– „Švyturio“ arena ir šį sezoną išlieka lankomiausia visoje lygoje. Kas tai lemia?

– Tai yra kiekvieno žmogaus indėlis, kuris dirba klube. Turiu omenyje visus – biuro darbuotojus, pačius žaidėjus, trenerius, daktarus ir taip toliau. Būna visaip – gali sektis ar nesisekti, bet iš mūsų neatimsi kovingumo. Visada galime drąsiai sakyti, kad sirgaliai yra svarbi mūsų pergalių dalis. Buvo daug rungtynių, kur sunkiu momentu jie mums labai padėjo ir davė pozityvios energijos pliūpsnį. Labai tikiuosi, kad iki sezono pabaigos taip ir bus, o mes sugebėsime sirgaliams atsidėkoti geru rezultatu.