Paaiškėjus žalgiriečių varžovams Eurolygos TOP-16 etape, pamatę „Brose Baskets“ pavadinimą visi tik numojo rankomis – lengvas grobis. Nieko panašaus. Iki tol visus 8 kartus tarpusavio rungtynes laimėjęs „Žalgiris“ Bamberge buvo tiesiog pažemintas – 63:96.

Penktadienio vakarą Kaune vyks atsakomasis mačas, kuriame „Žalgiris“ mėgins revanšuotis varžovams. Rungtynių išvakarėse Š. Jasikevičius išskyrė komandos naujoko Jerome Randle'o įtaką ekipos jaunimui.

Bandysime į žaidimą įvesti kuo daugiau Jerome'o – tiek, kiek jis gali. Galbūt jis nėra pasiruošęs žaisti 100 proc. po mažos pertraukėlės ir kojos traumos, kurią jis turėjo. Tačiau žaidėjas parodė, kad gali mums padėti. Smagu turėti krepšininką ir dar vieną opciją. Pirmiausiai jis įneša ramybės – tai žaidėjas su patirtimi. Tai labai svarbu treneriui ir kitiems 4 žaidėjams, jaunimui. Tiek Lukas Lekavičius, tiek Kasparas Vecvagaras dabar savo rogėse – laukiame iš jų geresnio žaidimo. Dabar jiems nereikės tempti komandos“, – dėstė Š. Jasikevičius.

Tiek Lukas Lekavičius, tiek Kasparas Vecvagaras dabar savo rogėse – laukiame iš jų geresnio žaidimo. Dabar jiems nereikės tempti komandos.
Šarūnas Jasikevičius


Anot Š. Jasikevičiaus, negalima kartoti rungtynėse Vokietijoje padarytų klaidų.

„Praėjusiame mače mes visur atsilikome žingsniu, net ne vienu, o dviem. Svarbiausia neatsilikti, kovoti iš paskutiniųjų. Tačiau nelabai svarbu, koks bus tas revanšas. Man svarbiausia – laimėti. Dirbame gerai, o kaip bus aikštelėje – matysime. Bet rungtynėms esame gerai pasiruošę. Mes žaisime su savo kortomis – per priekinę liniją, – sakė žalgiriečių strategas. – Visų pirma, mes turime nevėluoti – išvykoje varžovams nusileidome ir greičiu, ir kontaktu. Tai tie patys dalykai, apie kuriuos aš šneku daug laiko.“

Pasak L. Lekavičiaus, naujokas J. Randle'as tapo rimta paspirtimi komandai.

„Jis įnešė gyvumo, kietumo, ko mums trūko gynyboje – spaudžia gynėjus. Puolime daugiau parsiveržimų, atmetimų. Aišku, įnešė energijos. Žiūrėsime kaip bus Eurolygoje. Be abejo, mes nepamiršome pralaimėjimo Bambergui, tačiau aš nemanau, kad jie yra už mus kažkuo geresni. Manau, kad „Brose Baskets – mūsų lygio komanda“, – teigė L. Lekavičius.

Tuo metu „Brose Baskets“ treneris Andrea Trinchieri mačo išvakarėse pažymėjo, kad jo auklėtiniai negali užmigti ant laurų po itin įspūdingos pergalės prieš žalgiriečius namuose.

„Mums tai yra išskirtinai svarbios rungtynės. Jeigu mes norime išlikti „gyvi“ šioje grupėje, turime būti pasiruošę surengti itin solidų pasirodymą. „Žalgiris“, treniruojamas Šaro, žaidžia su didžiuliu pasitikėjimu – ypač namuose“, – sakė italas.

„Žalgiris“ neseniai įsigijo naujoką J. Randle'ą, kuris gali tapti svarbiu faktoriumi varžovams žaidžiant derinį „du prieš du“. Mes turime būti susitelkę, susikoncentravę, sumažinti klaidų skaičių ir išlikti solidūs“, – dėstė „Brose Baskets“ strategas.

Vokietijos čempionai (3/5) F grupėje žygiuoja šešti ir vis dar turi galimybių prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Priešingai nei kauniečiai, savo sąskaitoje teturintis vos vieną pergalę per 8 turus.

„Žalgirio“ ir „Brose Baskets“ akistata Kaune penktadienį prasidės 19.45 val.