Sekmadienį 11 val. bus žaidžiamas mačas dėl bronzos medalių tarp Australijos ir Prancūzijos rinktinių, o 15 val. laukia didysis finalas ir kova dėl aukso tarp Ispanijos ir Argentinos krepšininkų.

Pirmasis FIBA pasaulio čempionato finalo dalyvis paaiškėjo po trilerio su dviem pratęsimais – ispanai įveikė australus 95:88.

Pasaulio krepšinio čempionato atkrintamųjų varžybų medis

L. Scola įspūdingo žaidimo įkvėpti argentiniečiai nuo pat rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą savo rankose. Dvikovą spurtu 10:2 pradėjusiai Argentinos rinktinei prancūzai mėgino lipti ant kulnų ir iki didžiosios pertraukos buvo sumažinę skirtumą iki 2 taškų, tačiau Pietų Amerikos ekipa atsilaikė ir susigrąžino iniciatyvą – 39:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi rinktinės surengė tritaškių fiestą, po kurios vėl sėkmingiau žaidė Argentinos rinktinė – susikrovė 15 taškų persvarą (55:40).

Lemiamą šturmą turėję surengti prancūzai klimpo savo klaidose, o L. Scola dviem taikliais tritaškiais likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. atstatė 15 taškų skirtumą – 74:59. Visiškai pasimetę prancūzai taip ir neatsigavo iki pat pusfinalio pabaigos.

Argentinos rinktinės lyderis L. Scola per 34 min. pelnė 28 taškus (5/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 9/10 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

L. Scola pelnė daugiau nei 20 taškų ir atkovojo daugiau nei 10 kamuolių per šešerias iš savo 40 rungtynių, sužaistų per visą pasaulio čempionatų istoriją. Argentinos krepšininkai laimėjo visus šiuos susitikimus.

Apskritai šiame čempionate Argentinos rinktinės raktu į pergales tapo nuostabi gynyba. Mažiau nei 70 taškų argentiniečiai varžovams įmesti leido per 5 iš 7 rungtynių, žaistų pasaulio pirmenybėse Kinijoje.

Prancūzijos krepšininkai šiame mače pataikė vos 39 proc. savo metimų „iš žaidimo“. Tai – pats prasčiausias prancūzų pasirodymas čempionate Kinijoje. Iki tol visuose žaistuose susitikimuose krepšį jie atakuodavo bent jau 45 proc. taiklumu.

Argentinos rinktinei tai buvo trečias istorijoje pasaulio krepšinio čempionato pusfinalis. 2002-aisiais jie pusfinalyje 86:80 nugalėjo Vokietiją (vėliau finale nusileido Jugoslavijai), o 2006-aisiais 74:75 pralaimėjo vėliau čempionais tapusiems ispanams.

Progą atsiteisti už 2006-ųjų pralaimėjimą Japonijoje argentiniečiai turės sekmadienį vyksiančiame finale Penkine.

Argentina: Luisas Scola 28 (13 atk.k.), Gabrielis Deckas 13, Facundo Campazzo 12 (7 atk.k., 6 rez.p.), Luca Vildoza 10, Nicolas Laprovittola 7, Marcosas Delia 6, Tayavekas Gallizzi ir Nicolas Brussino po 2.

Prancūzija: Evanas Fournier 16 (5/11 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 3/7 baudos), Frankas Ntilikina 16, Nando de Colo 11, Louisas Labeyrie 8, Amathas M'Baye 4, Rudy Gobertas (11 atk.k.), Nicolas Batumas ir Andrew Albicy po 3, Mathias Lessortas 2.

PASAULIO ČEMPIONATO PUSFINALIS: ARGENTINA - PRANCŪZIJA
ARGENTINA - PRANCŪZIJA 80:66.
Visiškai pasimetę prancūzai nieko gero pabaigoje nenuveikia aikštėje.
E. Fournier pataiko tritaškį - 76:63, tačiau tai jau rungtynių baigties nepakeis. Argentiniečiai pataiko dvitaškį - 78:63. Žaisti lieka 1 min.
L. Scola pataiko abu baudų metimus ir didina skirtumą 76:60. Veterano sąskaitoje jau 28 taškai.
E. Fournier prameta du iš trijų baudos metimų - 74:60. Žaisti lieka 2 min.
L. Scola smeigia du taiklius tritaškius iš eilės - 74:59.
Argentiniečiai susigrąžina dviženklę persvarą - 68:57. Žaisti lieka 4 min.
N. Batumas prasižengia puldamas, Argentinos rinktinė priekyje 65:57. Lieka žaisti 5 minutes.
R. Gobertas prameta abu baudų metimus, tačiau kovodamas dėl kamuolio prasižengia L. Scola. A. M'Baye nuo baudų metimo linijos taiklus kartą.
Argentiniečių puolimo mašiną vėl užveda L. Scola - 65:55.
Prancūzai atranda lyderį - F. Ntilikina budina "Les Bleus" iš miego lemiamam šturmui. R. Gobertas krauna kamuolį iš viršaus, skirtumas mažėja 63:55.
Po N. Laprovittolos tritaškio 63:51.
Po trijų kėlinių Argentina - Prancūzija 60:48.
F. Ntilikina pataiko metimą iš po krepšio, N. Batumo tritaškis skrieja pro šalį.
E. Fournier prasižengia puldamas, Argentina prašo minutės pertraukėlės. 60:46 priekyje argentiniečiai, trečiame kėlinyje lieka žaisti 1:43.
F. Ntilikina ir F. Campazzo apsikeičia taikliais tritaškiais.
L. Vildoza baudžiamas nesportine pražanga - neleistinai sustabdo N. de Colo.
G. Deckas smeigia taiklų tritaškį ir skirtumas jau 15 taškų - 55:40.
Sergio Hernandezo auklėtiniai pavyzdingai dirba gynyboje, E. Fournier labai sunkiai pelno taškus.
Prancūzai praranda kamuolį, atsitrenkę į kibią varžovų gynybą, o Argentina didina skirtumą iki 14 taškų - 52:38.
Prancūzai neranda savo žaidimo, skirtumas išauga iki 12 taškų - 50:38, Pekine - minutės pertraukėlė.
Rinktinės apsikeičia taikliais tritaškiais - 48:38.
Po didžiosios pertraukos Argentinos rinktinė trim baudos metimais skirtumą padidino iki dviženklio - 42:32.
Argentinos rinktinėje L. Scola pelnė 13 taškų, F. Campazzo - 8. Prancūzijos ekipoje E. Fournier ir L. Labeyrie surinko atitinkamai 9 ir 8 taškus.
Po dviejų kėlinių Argentinos rinktinė priekyje 39:32.
F. Campazzo smeigia taiklų tritaškį paskutinę kėlinio sekundę.
Po E. Fournier taiklaus vieno baudos metimo - 32:28. Žaisti antrame kėlinyje lieka 2 min.
E. Fournier neatpažįstamas - prametė ketvirtą savo mestą tritaškį.
Po L. Scolos taiklių baudų metimų 31:24 - argentiniečių spurtas 8:0.
N. Laprovittola ir G. Deckas surengia dvi rezultatyvias atakas ir Argentina jau priekyje 29:24. Minutės pertraukėlė.
Prancūzų metimai skrieja pro šalį, M. Delia pataiko dvitaškį su pražanga - 25:24.
Les Bleus pelno 4 taškus iš eilės ir persveria rezultatą savo naudai 23:24.
L. Vildozos prasiveržimas baigiasi taikliu metimu iš po krepšio, L. Labeyrie pataiso netaiklų E. Fournier tritaškį - 23:20.
G. Decko metimą blokuoja M. Lessortas.
Po pirmo kėlinio Argentina - Prancūzija 21:18.
V. Collet auklėtiniai pelno 4 taškus iš eilės, argentiniečių paskutinė ataka nesėkminga.
Prancūzai klysta, nepataiko dvitaškių ir baudų metimų, o G. Deckas kitoje aikštės pusėje krauna kamuolį iš viršaus - 21:14.
Tiesa, L. Labeyrie kitoje aikštės pusėje nesulaiko veterano L. Scola - šis pelno dvitaškį su pražanga. Argentina priekyje 17:12.
Prancūzai lipa varžovams ant kulnų - po dar vieno L. Labeyrie tritaškio - 14:12.
L. Scola su 214 taškų jau tapo rezultatyviausiu pasaulio čempionatų atkrintamųjų varžybų etapo žaidėju - aplenkė iki tol pirmavusį Juaną Carlosą Navarro (213).
Vos aikštėje pasirodę L. Labeyrie smeigia taiklų tritaškį - 10:5.
Po L. Scola dvitaškio jau 10:2, prancūzai prašo minutės pertaukėlės.
E. Fournier metimai kol kas skrieja pro šalį, Argentinos rinktinė spurtuoja į priekį po F. Campazzo tritaškio - 8:2.
L. Scola atsako taikliu metimu iš po krepšio su pražanga. Kitoje atakoje argentiniečiai apsigina, o veteranas dar kartą greitoje atakoje rezultatyvus - 5:2.
Pirmieji taškus pelno prancūzai - F. Ntilikina pataiko dvitaškį.
Argentinos rinktinės starto penketas: N. Brussino, F. Campazzo, M. Delia, P. Garino, L. Scola.
Prancūzijos starto penketas: F. Ntilikina, E. Fournier, N. Batumas, R. Gobertas, A. M'Baye.
Pirmajame turnyro pusfinalyje po dviejų pratęsimų dramos triumfavo Ispanijos rinktinė, kuri 95:88 nugalėjo australus.https://twitter.com/FIBAWC/status/1172459019539103744