Prancūzai pranoko Greggo Popovichiaus auklėtinius rezultatu 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13) ir žengė į Pasaulio taurės Kinijoje pusfinalį. Jame jie susikaus su Argentinos krepšininkais, kurie eliminavo Serbiją. Kitame pusfinalyje susikaus Ispanija ir Australijos bei Čekijos poros nugalėtoja.

Nuo mačo pradžios savo sąlygas varžovams primetė prancūzai, jie trečiame kėlinyje po Nicolo Batumo tritaškio atitrūko 53:43, tačiau netrukus solo šou surengęs Donovanas Mitchellas jį ne tik panaikino, bet ir išvedė saviškius į priekį – 63:66.

Lemiamame kėlinyje ritmą kurį laiką diktavo amerikiečiai, bet prancūzai nepasidavė ir dar kartą perėmė iniciatyvą – 80:76 (likus 3 min.). Prasidėjus paskutinei minutei – 84:78. Per likusį laiką amerikiečiams desperatiškais metimais išsigelbėti taip ir nepavyko – 89:79.

JAV komandos nuo fiasko neišgelbėjo net ir 29 D. Mitchello pelnyti taškai. Marcusas Smartas pridėjo 11, Kemba Walkeris – 10 taškų.

Prancūzų, kurie kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 44 prieš 28, gretose ryškiausios figūros buvo Evanas Fournier 22, Rudy Gobertas 21 (16 atk. kam.) ir Nando De Colo 18 taškų.

Beje, pirmose rungtynėse dėl 5–8 vietų ketvirtadienį susigrums JAV ir Serbija – rinktinės, kurių susidūrimo buvo laukiama planetos pirmenybių finale.

PASAULIO ČEMPIONATO KETVIRTFINALIS: JAV - PRANCŪZIJA
JAV - PRANCŪZIJA 79:89Didžiausia staigmena pasaulio čempionate Kinijoje. Trečio iš eilės pasaulio čempionų titulo siekę amerikiečiai suklumpa jau ketvirtfinalyje ir praranda galimybę pakovoti net dėl medalių.
JAV klysta išsimesdami kamuolį, D. Mitchellas stabdo N. de Colo. Pastarasis pataiko abu baudų metimus. - 79:89.
Teisėjai skiria paprastą asmeninę pražangą. N. de Colo pataiko abu baudų metimus - 79:87. Lieka 16 sek. Minutės pertraukėlė.
Kh. Middletonas prasižengia, teisėjai eina prie vaizdo peržiūros.
Kh. Middletonas klysta - mina šoninę liniją. Lieka žaisti 19 sek.
JAV ataka nesėkminga, Kh. Middletonas prasižengia, N de Colo pataiko vieną baudos metimą - 79:85. 27 sek. lieka.
J. Brownas atkovoja kamuolį. Žaisti lieka 40 sek.
K. Walkeris prameta du metimus iš trijų - 79:84.
K. Walkeris išprovokuoja R. Goberto pražangą prie tritaškio linijos.
J. Harrisas prasižengia, N de Colo pataiko abu baudų metimus. JAV - Prancūzija 78:84. Žaisti lieka 53 sek.
E. Fournier nepataiko, D. Mitchello metimą blokuoja R. Gobertas.
K. Walkeris pataiko iš po krepšio - 78:82.
R. Gobertas blokuoja JAV metimą, E. Fournier prasižengia puldamas - 76:82. Žaisti lieka 1:48.
F. Ntilikina pataiko dvitaškį - 76:82.
M. Smartas nepataiko abiejų baudų metimų.
R. Gobertas sugavęs kamuolį krauna iš viršaus. JAV - Prancūzija 76:80. Žaisti lieka 2:52. Minutės pertraukėlė.
H. Barnesas sužingsniuoja, žaisti lieka 3:07.
JAV ataka baigiasi pražanga puolime, E. Fournier pataiko - 76:78.
F. Ntilikina pataiko tritaškį ir lygina rezultatą 76:76.
H. Barnesas įspūdingai blokuoja E. Fournier metimą. N. Batumas iš po krepšio taiklus - 76:73.
K. Walkeris išprovokuoja N. Batumo pražangą. Baudų metimai taiklūs - 76:71. Žaisti lieka 5:25.
N. de Colo pataiko metimą iš po krepšio su pražanga, bet teisėjas iš Filipinų fiksuoja, kad prasižengta buvo prieš metimą. Prancūzų treneris ir žaidėjai siunta.
Prancūzai surengia dvi rezultatyvias atakas - 74:71.
K. Walkeris pataiko iš vidutinio nuotolio - 72:65. Minutės pertraukėlė.
H. Barneso reidą prasižengdamas stabdo M. Lessortas. Baudos netaiklos, tačiau atkovoję amerikiečiai pataiko tritaškį - 70:65.
Nando de Colo padaro antrą klaidą iš eilės, M. Smartas netaikliai meta baudų metimus.
Po trijų kėlinių JAV - Prancūzija 66:63.
D. Mitchellas pataiko tritaškį, prancūzai klysta.
M. Lessorto vienas baudos metimas taiklus - 63:63.
R. Gobertas prasižengia prie tritaškio linijos, M. Smartas nuo baudų metimo linijos neprameta - 63:62.
L. Laberyrie dukart iš eilės klysta, D. Mitchellas krauna kamuolį iš viršaus - 60:60.
D. Mitchellas užsivedęs - po jo sėkmingo reido JAV atsilieka 58:60. Minutės pertraukėlė. D. Mitchello sąskaitoje jau 24 taškai.
D. Mitchellas dvitaškiu artina JAV prie varžovų, tačiau E. Fournier turi atsakymą nuo 3 taškų linijos
Itin sudėtingą metimą pataiko E. Fournier, kitoje aikštės pusėje M. Smartas pataiko dvitaškį su pražanga - skirtumas tirpsta iki 5 taškų - 52:57.
Kh. Middletonas patai dar vieną tritaškį - 49:55.
D. Mitchellas pataiko svarbų JAV rinktinei tritaškį - 46:53.
J. Harrisas prasižengia trečią kartą - puolime neteisus prieš R. Gobertą.
E. Fournier atstato 10 taškų skirtumą - 43:53. Minutės pertraukėlė.
D. Mitchellas traukia JAV rinktinę iš duobės taikliu dvitaškiu, kitos dvi atakos iš eilės baigiasi klaidomis.
N. Batumas smeigia taiklų tritaškį su J. Harriso pražanga. JAV - Prancūzija 41:51.
Į M. Turnerio metimą R. Gobertas atsako dėjimu iš viršaus. M. Turnerio nervai nelaiko - nustumia R. Gobertą puolime.
JAV rinktinėje rezultatyviausias D. Mitchellas - 15 taškų. Prancūzijos rinktinėje po 13 taškų pelnė E. Fournier ir R. Gobertas.
Po dviejų kėlinių JAV - Prancūzija 39:45.
D. Mitchello vedama paskutinė JAV ataka sėkminga.
N. de Colo pataiko abu baudų metimus ir skirtumas jau rekordinis - 37:45.
R. Gobertas ir toliau nesustabdomas po krepšiu - pataiko dar du baudų metimus 37:43.
J. Harrisas surengia rezultatyvų individualų reidą, R. Gobertas pataiko abu baudų metimus - 35:41.
G. Popovichiaus auklėtiniai pelno 4 taškus iš eilės, bet neturi priešnuodžių E. Fournier - prancūzas smeigia dar vieną taiklų tritaškį - 33:39. Minutės pertraukėlė.
R. Gobertas didina skirtumą nuo baudų metimo linijos. JAV - Prancūzija 29:36.
E. Fournier pataiko sudėtingą tritaškį metimą - 29:34.
R. Gobertas po krepšiu sėkmingai kovoja ir pataiso komandos draugo metimą - 29:31. Minutės pertraukėlė.
J. Brownas ir D. Mitchellas lygina rezultatą 27:27.
Po A. Albicy taiklaus tritaškio Les Bleus priekyje jau 5 taškais - 22:27.
Priverstinis N. de Colo tolimas metimas taiklus, D. White'as atsako žaibiška rezultatyvia ataka - 20:22.
A. Toupane'as išprovokuoja pražangą, bet pataiko tik vieną baudos metimą - 18:19.
Vien per pirmą kėlinį JAV suklydo 5 kartus. Prancūzai laimi kovą dėl kamuolių 10:8.
Po pirmojo kėlinio lygu - 18:18.
R. Gobertas sugeba baudos aikštelėje žaisti sėkmingai.
Komandos surengia po rezultatyvią ataką - 18:16.
A. M'Baye pataiko iš vidutinio nuotolio, M. Smartas pataiko tritaškį - 16:14.
Taškų badą JAV rinktinėje nutraukia M. Smartas, K. Walkeris išprovokuoja pražangą mesdamas nuo trijų taškų linijos - JAV vėl priekyje 13:12.
Prancūzai pelno 4 taškus iš eilės ir pirmauja 8:12.
Po J. Harrisas pataiko tritaškį po M. Turnerio bloko prancūzams. R. Gobertas nuo baudų metimo linijos išlygina rezultatą 8:8.
E. Fournier smeigia taiklų tritaškį - 5:5.
E. Fournier atidaro taškų sąskaitą taikliu metimu iš vidutinio nuotolio. D. Mitchellas atsako 5 taškais iš eilės - 5:2.
Prancūzijos rinktinės starto penketas: N. Batumas, E. Fournier, R. Gobertas, A. M'Baye, F. Ntilikina.
JAV starto penketas: H. Barnesas, J. Harrisas, D. Mitchellas, M. Tureris, K. Walkeris.

Pirmą kartą FIBA Pasaulio taurės turnyre dalyvauja rekordiškai daug – net 32 – rinktinės, kurios grumiasi ne tik dėl medalių ir Naismitho vardo taurės, bet ir kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.

Šešių bilietų į 2020-ųjų olimpiadą savininkai jau žinomi: tai – Japonija (šeimininkė), Australija (Okeanijos atstovė), JAV ir Argentina (stipriausios Amerikos komandos), Nigerija (geriausia Afrikos rinktinė čempionate) ir Iranas (pajėgiausia Azijos komanda).

Dviem Europos rinktinėmis, kurioms atiteko tiesioginiai bilietai į Tokijo olimpiadą, tapo į pasaulio čempionato pusfinalį prasibrovusios Ispanija ir Prancūzija.

Tuo metu kova dėl likusių keturių vietų Tokijo olimpinėse žaidynėse užvirs kitų metų birželį vyksiančiuose keturiuose atrankos turnyruose, viename iš kurių pasirodys ir Lietuvos rinktinė.