Iki šiol nei australams, kurie 1982 ir 1994 m. finišavo penkti, nei tokio rango varžybų debiutantams čekams nėra pasisekę patekti į FIBA Pasaulio taurės pusfinalį, o trečiadienį australai įrašė naują puslapį į šalies krepšinio istoriją.

Australija: Patty Millsas 24 (6/9 trit., 6 rez. perd.), Chrisas Gouldingas 14 (4/11 trit.), Andrew Bogutas 10 taškų.

Čekija: Patrikas Auda 21 (5/8 dvit., 3/3 trit.), Tomašas Satoransky 13 (9 atk. kam., 13 rez. perd.), Pavelas Pumprla 10 taškų.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Australija turės galimybę revanšuotis Ispanijos rinktinei už Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse patirtą pralaimėjimą dvikovoje dėl bronzos medalių.

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžioje abiem komandom itin sunkiai sekėsi rinkti taškus, o pirmojo žaidimo kokybės blykstelėjimo autoriumi tapo Australijos gynėjas Patty Millsas.

Iniciatyvos ėmęsis įžaidėjas pataikė tris tolimus metimus ir surinko 11 iš 13 pirmųjų Australijos rinktinės taškų. Po Millso benefiso Andrejaus Lemanio auklėtiniai išsiveržė į priekį penkių taškų skirtumu, bet varžovų nepabūgę čekai pelnė septynis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai - 15:13.

Po lygiosiomis pasibaigusio pirmojo ketvirčio kova taškas į tašką aikštėje vyko iki pat ilgosios pertraukos. Čekijos rinktinę į priekį vedė galingai rungtyniavęs Patrikas Auda, antrojo kėlinuko viduryje pasižymėjęs fantastišku dėjimu kaire ranka greitame puolime.

Ne ką mažiau įspūdingą epizodą paskutinę pirmosios rungtynių pusės minutę sukūrė Jockas Landale'as. Į greitą puolimą nuskubėjęs australų krašto puolėjas dėjimu iš viršaus grąžino savo komandai didžiausią iki ilgosios pertraukos 5 taškų persvarą, tačiau paskutinėje atakoje kablį kaire ranka pataikęs Auda darsyk priartino Čekiją. Po dviejų kėlinių - 33:30.

Drausminga komandine gynyba pasižymėję čekai iki ilgosios pertraukos nepadovanojo varžovams nė vieno baudos metimo. Australai beveik pusę savo pelnytų taškų surinko tolimais metimais (5/16), kurių didžiąją dalį sumetė įspūdingą taiklumą pademonstravęs Millsas (4/5).

Trečiojo ketvirčio pradžioje Čekijos rinktinės šansus kiek pritemdė dvi greitos rezultatyviausiai komandoje rungtyniavusio Audos pražangos. Nesužaidus nė trijų minučių puolėjas turėjo sėsti ant suolo surinkęs jau tris taisyklių pažeidimus.

Lyderiui palikus aikštę iniciatyvos ėmėsi penkis taškus iš eilės pelnęs ir rezultatą išlyginęs Tomašas Satoransky, tačiau kitame aikštės gale dar dviem dėjimais iš viršaus pasižymėjęs Landale'as atstatė penkių taškų skirtumą - 48:43.

Po Čekijos vyriausiojo trenerio Roneno Ginzburgo paprašytos minutės pertraukėlės į aikštę dar kartą grįžo Auda, tačiau įsibėgėję australai pelnė dar septynis taškus be atsako ir atsiplėšė iki 55:43.

Kėlinuko pabaigoje vis agresyviau ir užtikrinčiau rungtyniavę Australijos snaiperiai prieš lemiamą ketvirtį padidino Žaliojo žemyno rinktinės pranašumą iki 63:48.

Nors Europos atstovai pirmosiomis ketvirtojo kėlinuko minutėmis sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 8 taškų, Arono Bayneso ir Joe Ingleso vedami australai netruko susigrąžinti dviženklę persvarą. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei penkioms minutėms po Matthew Dellavedovos baudų metimų komandas vėl skyrė 14 taškų - 71:57.

Iki susitikimo pabaigos čekai dar porą sykių priartėjo 9 taškų atstumu, bet šaltakraujiškai dvikovos pabaigą sužaidusi Australijos rinktinė žengė į pasaulio čempionato pusfinalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)