Negana to, Graikija reikalauja nušalinti ne tik minėtame susitikime dirbusius teisėjus, bet ir asmenį, atsakingą už teisėjų paskyrimą FIBA pasaulio čempionato rungtynėms.

Pietų Europos valstybės krepšinio federacija arbitrų darbą pavadino „precedento Europos ar pasaulio krepšinio metraščiuose neturinčia įtaka rezultatui“.

Pirmadienį vykusioje dvikovoje graikai palaužė Čekijos rinktinę 7 taškų skirtumu, tačiau baigė savo pasirodymą pasaulio čempionate. Norėdami patekti į turnyro ketvirtfinalį Giannis Antetokounmpo ir jo komandos draugai privalėjo įveikti čekus bent 12 taškų persvara.

Šioms rungtynėms teisėjavo arbitrų brigada iš Europos: serbas Aleksandaras Glišičius, latvis Andris Aunkrogers ir lenkas Wojciechas Liszka.

Vėliau vykusiose rungtynėse JAV iškovota pergalė prieš Braziliją lėmė, jog į turnyro ketvirtfinalį iš K grupės netikėtai prasibrovė Čekijos krepšininkai.

Ketvirtfinalyje Čekijos krepšininkai susitiks su Australijos rinktine, o JAV laukia akistata su Prancūzijos komanda. Abejos rungtynės vyks trečiadienį.

Antradienį vyksiančiuose pirmuosiuose ketvirtfinalio mūšiuose Serbija susitiks su Argentina, o Ispanija egzaminuos Lenkijos krepšininkus.