Rungtynių komisaras informavo, kad šis skundas bus nagrinėjamas skubos tvarka ir atsakymas turėtų būti pateiktas sekmadienį ryte arba po pietų. Šią žinią paviešino Lietuvos krepšinio federacija.

Pasaulio čempionato antrojo etapo L grupės pirmose rungtynėse su Prancūzija lietuviams pavyko panaikinti 17 taškų deficitą ir išsiveržti į priekį, tačiau dramatiškoje rungtynių pabaigoje pergalė išsprūdo iš rankų.

Kaip teigia Lietuvos rinktinės štabas ir žaidėjai – ne be teisėjų sprendimų pagalbos. Tokių buvo nemažai, bet lietuvių kantrybės taurę perpildė ne pagal taisykles kamuolį nuo lanko numušęs Rudy Gobertas, kai baudos metimą metė Jonas Valančiūnas.

Kaip Krepšinis.lt patvirtino neįvardintu likti norėjęs aukščiausios kategorijos arbitras, teisėjų klaida buvo akivaizdi. R. Gobertas numušė kamuolį pažeisdamas taisykles. Toje situacijoje turėjo būti įskaitytas vienas taškas ir rezultatas tapti lygus.

Tiesa, jo teigimu, tokiais atvejais protestai dažniausiai patenkinami nebūna.

Apie tai, kad visi matė, tik teisėjai nematė, kalbėjo ir Marius Grigonis, ir rinktinės strategas Dainius Adomaitis. Lietuviai ant FIBA organizacijos stalo padėjo protesto raštą.

Incidentas, perpildęs lietuvių kantrybės taurę, užfiksuotas iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 31 sek. Tuo metu Lietuvos rinktinė atsiliko nuo varžovų 74:76.

J. Valančiūnas stojo mesti baudų, pataikė pirmąją, tačiau po antrojo metimo ant lanko šokinėjantį kamuolį numušė R. Gobertas, tai padarydamas stipriu smūgiu per visą lanką. Tai yra akivaizdus taisyklių pažeidimas, kurio teisėjai nefiksavo.

Iš karto po šio momento prancūzai surengė ataką, kurią šaltakraujišku dvitaškiu užbaigė Nando De Colo.

„Žiūrint į tą situaciją, negali taip skirtis rungtynės su australais ir čia. Prieš dvi dienas žaidėme regbį – viskas legalu. O dabar viskas nelegalu. Likus 31 sek. JV epizodas. Žaidėjas meta, teisėjų švilpukas tyli. Jis atsikovoja kamuolį, pakartoja, o tada teisėjas švilpia.

Ne ne, neva buvo prieš tai pražanga. Nuo to epizodo viskas ir prasidėjo. Vėliau kamuolys numuštas nelegaliai. Kam jie investuoja tuos tūkstančius į tą VAR sistemą. Taigi nueikite pasižiūrėti paprasčiausiai įrašo, bus viskas sąžininga ir niekas apie tai nekalbės“, – po mačo savo pasipiktinimo neslėpė ir netgi necenzūrine leksika prapliupo D. Adomaitis.