Treneris išliejo įtūžį dar oficialioje FIBA spaudos konferencijoje po rungtynių, o atėjęs bendrauti su Lietuvos žiniasklaida atrodė gana ramus, tačiau ilgainiui įsiaudrino.

„Emocijoms nuslūgus gal kalbėsime kitaip“, – ramiai interviu pradėjo treneris, tačiau paklaustas apie epizodą, kai Rudy Gobertas numušė po Jono Valančiūno baudos metimo ant lanko šokinėjantį kamuolį liesdamas lanką, užsivedė.

„Žiūrint į tą situaciją, negali taip skirtis rungtynės su australais ir čia. Prieš dvi dienas žaidėme regbį – viskas legalu. O dabar viskas nelegalu. Likus 31 sek. JV epizodas. Žaidėjas meta, teisėjų švilpukas tyli. Jis atsikovoja kamuolį, pakartoja, o tada teisėjas švilpia. Ne ne, neva buvo prieš tai pražanga. Nuo to epizodo viskas ir prasidėjo.

Vėliau kamuolys numuštas nelegaliai. Kam jie investuoja tuos tūkstančius į tą VAR sistemą. Taigi nueikite pasižiūrėti paprasčiausiai įrašo, bus viskas sąžininga ir niekas apie tai nekalbės“, – kritikos negailėjo D. Adomaitis.

D. Adomaitis negalėjo suprasti ir fakto, kodėl žaidžiant dviem Europos komandoms mačui vadovavo du teisėjai iš Pietų Amerikos.

„Negaliu suvokti, čia reikia klausti FIBA. Žaidžiam su Australija rungtynes, švilpia du Puerto Riko teisėjai ir vienas Argentinos. Vienas teisėjas rungtynių metu teisėjui sako – „I'm very excited“. Neva, aš esu labai sužavėtas, kad galiu čia teisėjauti. Žaidėjui sako ketvirtame kėlinyje. Jūs juokaujat, b...t. Nėra supratimo. Žiūrim po to rungtynes, taip, mes darėme klaidų, bet teisėjai nedirba savo darbo. Turbūt per daug pasakiau“, – pratrūko D. Adomaitis.

Šioms rungtynėms teisėjavo ispanas Antonio Conde, Venesuelos arbitras Danielis Alberto Garcia Nievesas ir Argentinos atstovas Leandro Lezcano.

Ar tęs savo darbą su rinktine ir toliau, D. Adomaitis konkrečiai atsakyti nenorėjo. „Galbūt tai buvo paskutinis kartas, nežinau“, – teigė jis.

Kaip pavyko pasivyti prancūzus, kurie buvo nutolę 17 taškų persvara?

„Kaitaliojant gynybą, su agresyvumu, taip mums pavyko pasivyti. Kai prancūzai nutolo 17 taškų, mums ir žaisti šiek tiek labiau pradėjo leisti. Patys užsibaigėme situacijas, iš kurių norėjome atakuoti konkrečius žaidėjus, kas pradžioje visiškai nepavyko. Žaidėjai laikėsi kantriai, atrodė viskas gerai. O tada ir prasidėjo“, – teigė jis.

Primename, kad Lietuvos rinktinės kova dėl pasaulio čempionato apdovanojimų truko trumpiau nei savaitę. Praėjusį sekmadienį turnyrą pradėjusi triuškinama pergale prieš Senegalą, šį šeštadienį Dainiaus Adomaičio kariauna po dramatiškos kovos nusileido Prancūzijai 75:78 (14:26, 26:14, 14:15, 21:13) ir prarado visas galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Į lemiamą šturmą Manto Kalniečio įkvėpta Lietuvos rinktinė pakilo ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje spurtavo 12:2 ir iš varžovų persvaros paliko 1 tašką (66:67).

Netrukus Lukas Lekavičius tritaškiu persvėrė rezultatą – 69:68 ir nuo tada užvirė dramatiška kova „taškas į tašką“. Deja ji pasibaigė taip pat kaip ir mūšis su australais, pralaimėtas paskutinėmis sekundėmis.

Tik šį kartą prie pralaimėjimo prisidėjo ir teisėjai.

Mažiau nei per savaitę lietuviai suspėjo sužaisti ketverias rungtynes – įtikinamai įveikę afrikiečius ir Kanadą, vėliau D. Adomaičio auklėtiniai patyrė dvi nesėkmes paeiliui.

Jei pralaimėjimas australams situaciją komplikavo, prastai pasibaigęs mūšis su prancūzais lėmė, jog antro etapo L grupėje lietuviai geriausiu atveju gali užimti tik trečiąją vietą, reiškiančią, kad pirmenybės Lietuvai baigsis pirmadienį. Tą dieną mūsiškiai sužais nieko nebelemiantį susitikimą su Dominikos Respublika. Į ketvirtfinalį keliaus kol kas be pralaimėjimų žengiantys prancūzai ir australai.