Pasak 30-metį jau atšventusio ir Prancūzijos rinktinės kapitonu tapusio krepšininko, turnyras Kinijoje – panašiai konkurencingas kaip 2011 metais Lietuvoje vykęs Europos čempionatas.

„Šiais metais turnyras labai lygiavertis. Visada sakau, kad įdomiausios varžybos, kuriose esu žaidęs, buvo čempionatas Lietuvoje. Mano nuomone, tai buvo pačios geriausios pirmenybės.

Šis planetos čempionatas – panašiai nenuspėjamas. Yra daugybė komandų, kurios pretenduoja į aukštas vietas – net ašuonios ar dešimt. Neminint JAV, Serbijos ar Graikijos, dar yra Lietuva, Australija, Prancūzija, Brazilija – šios ekipos gali pateikti siurprizų. Tuo metu mūsų pačių minimalus tikslas – patekti į geriausių aštuonetą. O jei pavyks, kodėl neparsivežus medalio?“ – samprotavo N. Batumas.

Jo tautietis Rudy Gobertas – tiesmukesnis.

„Mūsų tikslas – laimėti trofėjų. Žinome, kad yra daug gerų komandų, bet priimame tokį iššūkį. Tikėkimės, kad pasiseks“, – sakė Jutos „Jazz“ vidurio puolėjas.


Daug priklausys būtent nuo jo, mat du pastaruosius sezonus iš eilės geriausiai besiginančiu NBA krepšininku išrinktas aukštaūgis atspindi naują prancūzų krepšinio DNR.

Nuo amžiaus pradžios Prancūzijos rinktinės veidu buvęs Tony Parkeris jau atsisveikino su didžiuoju sportu, ir Galijos gaidys neteko didžiausio talento puolime.

Tiksliau, talentingų vaikinų prancūzai ir dabar nestokoja – pakanka paminėti Evano Fournier ir Nando De Colo pavardes.

Bet „mėlynųjų“ žaidimo orientacija dabar – labai aiški.

Visi be išimties su Krepšinis.lt bendravę Prancūzijos rinktinės žaidėjai – nuo E. Fournier iki Axelio Toupane'o – kalbą pradėjo ir baigė gynybos tema.

Vidutiniškai 64,7 taško per rungtynes Kinijoje praleidžiantys Vincento Collet auklėtiniai pagal šį rodiklį nusileidžia tik ispanams (62,5 tšk.).


„Gynyba mums yra viskas, mes bandome būti geriausiai besiginanti turnyro komanda. Kol kas sekasi gerai, bet reikia dar geriau.

Netekome geriausio žaidėjo Prancūzijos istorijoje, todėl mūsų komanda tikrai pasikeitė. Bet tokiems vaikinams Frankas Ntilikina, kurie yra mūsų ateitis, sekasi gerai“, – pažymėjo N. Batumas.

„Viskas mūsų komandoje sukasi apie gynybą, – antrino ir R. Gobertas. – Šiemet prie mūsų prisijungė daug naujokų, todėl mums buvo svarbu įtraukti juos į procesą, ir jie puikiai padirbėjo.“

Naujokų Prancūzijos ekipa veikiausiai turėtų mažiau, jei sveiki būtų Thomasas Huertelis ir Joffrey Lauvergne'as.

Bet savo netekčių prancūzai nesureikšmina.

N. Batumo teigimu, atranka į pasaulio pirmenybes parodė, kad krepšininkų šalyje pakanka.

„Net be NBA ir Eurolygos žaidėjų patekome į turnyrą, taigi, turime prabangą rinktis iš daugybės gerų žaidėjų. Tai parodo, kad Prancūzijos krepšinis yra geros formos“, – įsitikinęs komandos kapitonas.

Primename, kad Prancūzijos rinktinė antrą pirmenybių etapą Nankine pradės dvikova su lietuviais, kuri vyks šeštadienį, nuo 15 val. Lietuvos laiku.

Pirmame etape prancūzai laimėjo visus tris mačus (78:74 prieš Vokietiją, 103:64 prieš Jordaniją, 90:56 prieš Dominikos Respubliką), Lietuvos komanda įveikė Senegalą (101:47) ir Kanadą (92:69), bet buvo sutramdyta australų (82:87).

Kitose šeštadienio L grupės rungtynėse Dominikos Respublika bandys atsilaikyti prieš Australiją.