Dėl pirmosios vietos H grupėje Lietuvos rinktinė ketvirtadienį susigrums su taip pat dvi pergales savo sąskaitoje turinčia Australija. „Boomeriai“ antradienį 81:68 įveikė Senegalą.

Dvikovą su kanadiečiais lietuviai pradėjo užtikrintai ir po sėkmingų Edgaro Ulanovo reidų išsiveržė į priekį 24:14.

Antrame kėlinyje Marius Grigonis ir Mantas Kalnietis smeigė taiklius tritaškius E. Ulanovas toliau siautėjo po krepšiu ir mūsų šalies atstovai susikrovė 16 taškų pranašumą – 39:23.

Varžovams įpusėjus dvikovai pavyko sumažinti skirtumą – 46:36, tačiau po didžiosios pertraukos D. Adomaičio auklėtiniai, padedami Jono Valančiūno, įgijo 15 taškų persvarą – 53:38.

Varžovų mėginimus spurtuoti lietuviai sėkmingai gesino ir likus žaisti 10 minučių pirmavo 70:54.

Ketvirto ketvirčio viduryje lietuvių puolimo mašina trumpam stabtelėjo, tačiau įtampą nuėmė taiklus M. Grigonio tritaškis. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes po M. Kalniečio dvitaškio skirtumas išaugo iki 20 taškų (87:67). Nugalėtojas abejonių nekėlė, iškovota antra pergalė rezultatu 92:69.

Lietuva: Edgaras Ulanovas ir Jonas Valančiūnas (8 atk.k.) po 13, Mantas Kalnietis (5 rez.p.) ir Mindaugas Kuzminskas po 11, Marius Grigonis ir Domantas Sabonis (8 atk.k.) po 10, Lukas Lekavičius 9, Jonas Mačiulis 7, Arnas Butkevičius ir Paulius Jankūnas po 3, Renaldas Seibutis 2, Rokas Giedraitis 0.

Kanada: Kyle'as Wiltjeras 24, Cory Josephas 15, Khemas Birchas 12, Brady Heslipas 5, Philas Scrubbas 4, Kevinas Pangosas 3, Thomas Scrubbas, Conoras Morganas ir Owenas Klassenas po 2.

PASAULIO ČEMPIONATAS: LIETUVA - KANADA
Lietuvos rinktinė švenčia pergalę 92:69.
L. Lekavičius pataiko dvitaškį, M. Kuzminskas krauna iš viršaus.
Žaisti lieka 25 sek.
A. Butkevičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 88:69.
Lietuvos rinktinės sirgaliai skanduoja "Mes laimėjome".
M. Kalnietis pataiko dvitaškį - 87:67. Skirtumas jau 20 taškų.
D. Sabonis sėkmingai kovoja dėl kamuolio, išprovokuoja pražangą ir pataiko abu baudų metimus - 85:67. Didžiausias skirtumas šiose rungtynėse.
D. Sabonis dvitaškiu metimu užveda Lietuvos rinktinės sirgalius - 83:67.
Įsimėto ir C. Josephas  - pelno 5 taškus iš eilės, tačiau Lietuvos rinktinėje prabyla J. Valančiūnas - 81:67.
M. Grigonis po ilgesnės pertraukos pataiko tritaškį - 77:62.
C. Josephas pelno du taškus su pražanga. J. Mačiulis gauna penktą pražangą ir supykęs traukia atsarginių suolo link.
Dėl penktos pražangos susinervinęs Melvinas Ejimas palikdamas aikštę spyrė į apsauginį stendą.
M. Ejimas prasižengia puldamas penktą kartą - E. Ulanovas sėkmingai žaidžia gynyboje.
JV keičia M. Kuzminską, aikštėje abu lietuvių NBA žaidėjai.
M. Kuzminskas nesusitvarko su K. Wiltjeru - 74:60.
Po C. Josepho rezultatyvaus reido 74:58. Kanados minutės pertraukėlė.
E. Ulanovas ir L. Lekavičius didina lietuvių pranašumą iki 18 taškų - 74:56.
Po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmauja 70:54.
M. Grigonis paskutinėje atakoje nesulaukia teisėjų švilpuko, nors buvo gerokai apstumdytas.
M. Kuzminskas meta puskablį, pataiko ir išprovokuoja varžovo pražangą. Lietuva pirmauja 70:54.
L. Lekavičius stoja prie baudų metimo linijos - prameta abu kartus. M. Kuzminskas taiso netaiklų L. Lekavičiaus metimą - 68:52.
R. Seibutis veržiasi krepšio link ir pataiko per K. Birchą. K. Pangosas netaiklus, L. Lekavičius prideda dvitaškį - 65:52.
Lietuviai perima kamuolį, tačiau R. Seibutis baudžiamas pražanga puolime. Puldami prasižengia ir kanadiečiai.
A. Butkevičius pataiko dvitaškį, tuo pačiu atsako K. Wiltjeras - 61:52.
B. Heslipas pataiko nuo trijų taškų linijos, skirtumas tirpsta iki 9 taškų - 59:50. Minutės pertraukėlė.
D. Sabonis taiso netaiklų A. Butkevičiaus tritaškį, žaibišką ataką surengia kanadiečiai - 2 taškai ir pražanga - 59:47.
Trečią pražangą gauna D. Sabonis. Tiek pat turi ir J. Valančiūnas.
M. Kalnietis pataiko dvitaškį - 57:52.
D. Sabonis taiso netaiklų komandos draugo metimą - 55:40.
J. Valančiūnas pelno du taškus su pražanga. Lietuva pirmauja 53:38.
J. Valančiūnas sėkmingai išnaudoja ūgio persvarą, dvitaškiu atsako ir K. Birchas - 50:38.
J. Mačiulis prasižengia ketvirtą kartą, jį keičia A. Butkevičius.
J. Valančiūnas išmuša kamuolį iš K. Bircho, lietuvių ataka nutrūksta - J. Mačiulis mina ant šoninės linijos.
Po didžiosios pertraukos M. Grigonis pelno du taškus - 48:36.
Kanados nacionalinėje ekipoje lyderis K. Wiltjeras - 15 taškų (0/2 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 6/6 baudos).
Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias E. Ulanovas su 13 taškų (6/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos), 7 taškus pridėjo J. Mačiulis, po 4 - J. Valančiūnas ir L. Lekavičius.
Po dviejų kėlinių Lietuva pirmauja 46:36.
Kanadiečių ataka baigiasi E. Ulanovo pražanga - Ph. Scrubbas pataiko abu baudų metimus.
C. Josephas pataiko abu baudų metimus, P. Jankūnas pataiko iš po krepšio - 46:34. Minutės pertraukėlė. Žaisti lieka 12 sek. iki antro kėlinio pabaigos.
P. Jankūnas pergudrauja O. Klasseną - pastarajam puolime pražanga. Vienas baudos metimas taiklus - 44:32.
K. Wiltjeras taiklus nuo baudų metimo linijos - 43:32.
J. Mačiulis pataiko tritaškį - 43:30.
E. Ulanovas užsimojo dėti į krepšį iš viršaus, jį blokuoti mėginęs M. Ejimas baudžiamas pražanga. NBA čempionas Nickas Nurse'as atsitūpęs maldauja, kad nebūtų skirta pražanga.
E. Ulanovas pataiko vieną baudos metimą - 40:30. E. Ulanovą keičia A. Butkevičius.
M. Kuzminskas prasižengia puldamas, K. Wiltjeras pataiko dar vieną tritaškį - 39:30. Minutės pertraukėlė. Iki antro kėlinio pabaigos - 2 min. 20 sek.
K. Pangosas taiklus iš po krepšio - 39:27.
E. Ulanovas kaire ranka vėl pataiko dvitaškį, varžovai atsako dviem baudų metimais - 39:25.
M. Kuzminskas nedengiamas pataiko tritaškį - 37:23. Kitoje aikštės pusėje K. Birchas prasižengia puldamas. Tai jau trečioji varžovų aukštaūgio pražanga.
K. Birchas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 34:23.
E. Ulanovas vėl taiklus iš po krepšio - 34:22. Kitoje atakoje E. Ulanovo tritaškis netaiklus, puolime prasižengia JV. Minutės pertraukėlės prašo Kanados rinktinė.
J. Valančiūnas pataiko dvitaškį, tuo pačiu atsako C. Morganas - 32:22.
Lekavičiui po susidūrimo su varžovu buvo sumuštas antakis, ant suoliuko medikai suteikia pagalbą.
D. Sabonį keičia J. Valančiūnas, K. Wiltjeras pataiko du baudų metimus - 30:20.
C. Morganas nepataiko laisvas iš po krepšio, M. Kalnietis paskutinę atakai skirtą sekundę pataiko tritaškį - 30:18.
K. Pangosas išprovokuoja D. Sabonio pražangą - 27:18.
Komandos apsikeičia netaikliais metimais, E. Ulanovas stabdo K. Pangosą aikštės viduryje.
M. Grigonis smeigia taiklų tritaškį - 27:17.
M. Grigonio metimas netikslus, kanadiečiai praranda kamuolį.
K. Wiltjeras netrukdomas pataiko tritaškį - 24:17.
Tikras Lietuvos rinktinės lyderis pirmame kėlinyje buvo E. Ulanovas, surinkęs 8 taškus (4/4 dvitaškiai). Varžovų gretose K. Birchas pelnė 5 taškus.
Po pirmo kėlinio Lietuva pirmauja 24:14.
Kanadiečiai puolime prasižengia, D. Sabonis meta baudų metimus. Taiklus kartą.
A. Nembhardas atlieka perdavimą tiesiai į Lietuvių atsarginių žaidėjų suolą. E. Ulanovas taiklus iš po krepšio. Puolėjo sąskaitoje jau 8 taškai.
Po taiklių L. Lekavičiaus baudų metimų 21:14.
L. Lekavičius prasižengia, kanadiečiai mažina skirtumą - 19:14.
B. Heslipas taiklus iš po krepšio, L. Lekavičius užmina ant šoninės linijos.
Dar viena kanadiečių klaida - C. Josephas pameta kamuolį. M. Kuzminskas prasižengia puolime.
L. Lekavičiaus perdavimas D. Saboniui - laiku ir vietoje. Mūsų šalies aukštaūgį varžovai stabdo prasižengdami - 19:10.
K. Birchas prasižengia puldamas, E. Ulanovas vėl sėkmingai atakuoja iš po krepšio - 18:10.
M. Kalnietį keičia L. Lekavičius, po kurio sėkmingo reido 16:10.
K. Birchas pataiko sudėtingą metimą, bet prie varžovų krepšio siautėja E. Ulanovas - 14:10
Į Kanados rinktinės tritaškį E. Ulanovas atsako dvitaškiu - 12:8.
M. Kalnietis nuo lentos pataiko dvitaškį. Kitoje atakoje J. Valančiūnas išprovokuoja K. Wiltjero pražangą. Po taiklių JV baudų metimų lietuviai pirmauja 10:5.
Rinktinės apsikeičia klaidomis, arenoje Lietuvos rinktinės sirgalių skanduotės itin gerai girdimos.
D. Sabonis šauna tritaškį, bet tikslo nepasiekia, o K. Birchas krauna kamuolį iš viršaus - 6:5.
K. Birchą kietai stabdo J. Valančiūnas. Kanadietis pataiko vieną baudos metimą - 6:3.
J. Mačiulis prasiveržia po krepšiu - 6:2.
Lietuviai perima kamuolį, J. Mačiulis atlieka priverstinį metimą iš toli.
K. Pangosas prasižengdamas stabdo J. Mačiulį. Abu baudų metimai taiklūs, Lietuva pirmauja 4:2.
M. Kalnietis pelno pirmuosius taškus iš vidutinio nuotolio, panašiu metimu atsako C. Josephas.
Kanados rinktinės starto penketas: C. Josephas, K. Pangosas, K. Birchas, Ph. Scrubbas, M. Ejimas.
Lietuvos rinktinės starto penketas: J. Valančiūnas, D. Sabonis, M. Kalnietis, J. Mačiulis, M. Grigonis.
Donguane prieš rungtynes atliekami Kanados ir Lietuvos himnai.