Disciplinuotai rungtyniavę Tuniso krepšininkai antrajame kėlinuke privertė savo sirgalius pradėti galvoti apie sensaciją. Po Mohamedo Hadidane dvitaškio afrikiečiai atitrūko dviženkliu skirtumu – 29:19.

Varžovų atotrūkis įžiebė įspūdingą ispanų spurtą. Po tritaškį pataikius Quino Colomui ir Rudy Fernandezui bei Sergio Llullui pridėjus du taiklius tolimus metimus po mažiau nei dviejų minučių žaidimo atkarpos Ispanija jau buvo priekyje.

Pralenkę savo varžovus ispanai nebesižvalgė atgal ir po ilgosios pertraukos sudavė afrikiečius nokautavusį smūgį. Trečiąjį ketvirtį favoritai laimėjo net 30:8, o iki finalinės rungtynių sirenos tik dar labiau pasididino savo persvarą.

Toronto „Raptors“ klube dirbantis Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris Scariolo šiose rungtynėse žaidybinio laiko suteikė visiems dvylikai krepšininkų. Aikštę nepelnęs nė taško paliko vienintelis Xavieras Rabaseda.

Ispanija: Ricky Rubio 17 (9 rez. perd.), Segio Lllullas 16 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Juancho Hernangomezas 13, Pau Ribas ir Victoras Claveras po 12, Marcas Gasolis 10 taškų.

Tunisas: Salahas Mejri 15 (7 atk. kam., 5 kl.), Mohamedas Hadidane 12 taškų.

Anksčiau pasibaigusiose pirmosiose C grupės rungtynėse Puerto Rikas po paskutinę sekundę pataikyto dvitaškio 83:81 palaužė Irano rinktinę.

Ne ką mažiau įspūdingą pergalę iškovojo ir Argentinos krepšininkai, rezultatu 95:69 (22:11, 21:17, 28:16, 24:25) sutriuškinę Pietų Korėjos rinktinę.

Susitikimą netikėtai solidžiai pradėję korėjiečiai šešias minutes su favorite laikyta Argentina žaidė kaip lygūs su lygiais, o sužaidus beveik septynias minutes po Sunhyung Kimo dvitaškio netgi išsiveržė į priekį – 11:9.

Persvertas rezultatas pabudino mieguistai šią dvikovą pradėjusius argentiniečius, kurie per likusią kėlinio dalį varžovams neleido pasižymėti nė karto, o patys į Pietų Korėjos krepšį sumetė 13 taškų. Užtikrintai rungtyniavę favoritai laimėjo visus keturis kėlinukus.

Pietų Korėjos rinktinėje ryškiai sublizgėjo vidurio puolėjas Guna Ra. 35 minutes ant parketo praleidęs aukštaūgis surinko net 31 tašką ir 15 atkovotų kamuolių, viso surinkdamas 33 naudingumo balus.

Pietų amerikiečiams 15 taškų pelnė veteranas Luisas Scola. Per savo karjerą pasaulio čempionatuose argeninietis yra surinkęs jau 588 taškus ir tik šešiais atsilieka nuo antroje rezultatyviausių visų laikų krepšininkų vietoje žengiančio legendinio australo Andrew Gaze'o. Visų laikų rekordas priklauso brazilui Oscarui Schmidtui, pelniusiam net 843 taškus.

Argentina: Nicolas Laprovittola 17 (5/11 trit.), Luisas Scola 15 (9 atk.kam.), Gabrielis Deckas 12, Facundo Campazzo 11 (6 rez.perd.), Luca Vildoza 10 taškų.

Pietų Korėja: Guna Ra 31 (15 atk.kam.), Junghyun Lee 15 taškų (7 rez.perd.).

Anksčiau pasibaigusiose pirmose B grupės rungtynėse Rusija rezultatu 84:79 įveikė Nigeriją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)