Romeo Sacchetti auklėtiniai D grupės rungtynėse Fošano mieste 108:62 (37:8, 25:16, 23:15, 23:23) nepasigailėjo Filipinų krepšininkų.

Rezultatyviausiai rungtyniavo po 17 taškų įmetę Luigi Datome ir Amedeo Della Valle. 16 taškų pridėjo Danilo Gallinari.

Italijai tai yra pati didžiausia pergalė per visą dalyvavimo pasaulio čempionatuose istoriją. Iki šiol rekordinė buvo 1990 metais 39 taškų skirtumu iškovota pergalė prieš kinus.

Luigi Datome

Tritaškius 48 proc. taiklumu (15/31) metę italai savo sąlygas diktavo jau nuo pirmųjų minučių – susitikimą jie pradėjo spurtu 28:4. Pasibaigus pirmajam kėliniui komandas skyrė 29 taškai – 37:8.

Antrajame kėlinyje Filipinų rinktinės košmaras tęsėsi – jie atsiliko net 20:59.

Nors po pertraukos filipiniečiams pavyko šiek tiek prilėtinti skirtumo augimą, ketvirtajame kėlinyje Italijos krepšininkai vėl įsisiautėjo bei besibaigiant mačui triuškino varžovus net 100:48.

Filipinai: Andray'us Blatche (10 atk. kam.) ir Jaymaras Perezas po 15, June Maras Fajardo 9.

Italija: Luigi Datome ir Amedeo Della Valle po 17, Danilo Gallinari 16, Marco Belinelli ir Amedeo Tessitori po 9.

Kitose D grupės rungtynėse šeštadienį būsimoji filipiniečių varžovė Serbija 105:59 sutriuškino Angolą, kurios dabar laukia susitikimas su italais.

Tuo metu A grupės rungtynėse pergalingai startavo planetos pirmenybių šeimininkai kinai. Jie sostinėje Pekine 70:55 (14:16, 15:13, 22:12, 19:14) įveikė Dramblio Kaulo Krantą.

Kinijos krepšininkai atitrūko po pertraukos, kai surengė spurtą 11:2 bei įgijo dviženklę persvarą 49:39. Varžovų artyn jie nebeprisileido iki pat finalinės sirenos.

Kinijos ir Dramblio Kaulo Kranto rinktinių susitikimo akimirka

Gerokai rečiau klydusią (11-21) Kinijos nacionalinę komandą į priekį tempė Yi Jianlianas ir Guo Ailunas, atitinkamai pelnę 19 ir 17 taškų.

Pralaimėtojams 7 taškus surinko buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas.

Kinija: Yi Jianlianas 19 (8 atk. kam.), Guo Ailunas 17 (9 rez. perd.), Zhou Qi 12, Zhai Xiaochuanas 10 (8 atk. kam.).

Dramblio Kaulo Krantas: Guy'us Landry 10, Mohamedas Kone 9, Vafessa Fofana ir Souleymanas Diabate 8.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)