Dvikovą dviem taikliais dvitaškiais pradėjo Nigerijos rinktinė, tačiau afrikiečiai po šios mini-atkarpos krito į tikrą puolimo krizę. Kitas taiklus metimas iš žaidimo nigeriečių taškų kraitį papildė tik likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, o tuo pasinaudojusi Rusijos rinktinė susikrovė dviženklį pranašumą.

Visgi kėlinuko pabaigoje Vakarų Afrikos krepšininkai sugebėjo pelnyti šešis taškus be atsako, o antrame ketvirtyje – sumažinti savo deficitą iki dviejų taškų. Aktyviai rungtyniavusio Minesotos „Timberwolves“ atakuojančio gynėjo Josho Okogie vedama Nigerija sėkmingai provokavo varžovų klaidas ir efektyviai išnaudojo šansus pasižymėti greitame puolime.

Trečiajame ketvirtyje afrikiečiai net keletą kartų sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki minimalaus, tačiau Rusijos rinktinė vis rasdavo atsakymų varžovų spurtams. Taškus rinko iš toli puikiai atakavęs Michailas Kulaginas ir agresyviai žaidęs Sergėjus Karasiovas, o Nigerijos rinktinės puolimo pagrindu tapo išprovokuoti baudų metimai.

Dar viena išprvokuota pražanga pačioje ketvirčio pabaigoje leido Okogie trimis taikliais baudų metimais po ilgos pertraukos išlyginti rezultatą.

Lemiamą kėlinuką Nigerija pradėjo įspūdinga atkarpa 10:2, kurios pagrindiniu katalizatoriumi tapo San Antonijaus „Spurs“ priklausantis krašto puolėjas Chimezie Metu. Kėlinio viduryje afrikiečiai pirmavo aštuonių taškų skirtumu, tačiau rusų spurtą vainikavęs Andrėjaus Vorontsevičiaus tritaškis sumažino skirtumą iki 68:71.

Susidūrę su įtampa Nigeriojs krepšininkai ėmė klysti ir priiminėti skubotus sprendimus, o tuo pasinaudoję rusai šaltakraujiškai persvėrė rezultatą savo naudai. Protingiau rungtynių pabaigą sužaidę Sergėjaus Bazarevičiaus auklėtiniai išsaugojo pergalę savo rankose ir laikinai pakilo į pirmąją B grupės vietą.

Abi komandos šiose rungtynėse pasižymėjo klaidų ir pražangų gausa. 18 kamuolių praradę Rusijos krepšininkai metė 20, o 21 kartą suklydę nigeriečiai – net 27 baudų metimus.

Rusija: Michailas Kulaginas 16, Andrėjus Vorontsevičius 14, Andrėjus Zubkovas 12, Vitalijus Fridzonas 11 taškų.

Nigerija: Joshas Okogie 18, Ike Iroegbu 12, Nnamdi Vincentas 11, Al-Farouqas Aminu, Chimezie Metu ir Jordanas Nwora po 10 taškų.

Kitose B grupės rungtynėse šiandien susitiks Argentinos ir Pietų Korėjos rinktinės.

Tuo pačiu metu vykusiose pirmosiose C grupės rungtynėse neįtikėtiną charakterį pademonstravo Puerto Riko rinktinė. Antroje rungtynių pusėje net 18 taškų skirtumu atsilikinėję Karibų regiono atstovai fantastiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir po Javiero Mojicos su sirena pataikyto metimo triumfavo rezultatu 83:81 (16:30, 15:19, 20:16, 32:16).

Neabejotinu rungtynių herojumi tapo 32-ejų metų gynėjas Davidas Huertasas. Snaiperis pataikė net 13 iš 19 metimų ir susitikimą užbaigė surinkęs 32 taškus.

Puerto Riko rinktinė

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 40 sekundžių iraniečiai dar turėjo keturių taškų pranašumą, tačiau Armanas Zangeneh užsidirbo nesportinę pražangą. Renaldo Balkmanas realizavo vieną iš dviejų baudos metimų, o Huertasas pataikė nuostabų rezultatą išlyginusį tritaškį.

Morališkai palūžusi Irano rinktinė po šio epizodo prarado kamuolį, o Huertasas pakėlė ant kojų visus arenoje susirinkusius žiūrovus pataikydamas dar vieną puikų tolimą metimą. Tritaškiu atsakė ir Hamedas Haddadi, išlyginęs rezultatą likus 4 sekundėms, tačiau lemiamą žodį tarė dvitaškį su sirena pataikęs Mojica.

Iranas: Bekhnamas Yakchalidehkordi ir Hamedas Haddadi (16 atk. kam.) po 22, Mohammadsamadas Nik Khahbahrami 14 taškų.

Puerto Rikas: Davidas Huertasas 32 (5/7 trit., 4 rez.perd.), Gary Browne'as 10 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (163)