Dvikovos pradžioje iniciatyva priklausė JAV rinktinei – po spurto 6:0 australus pažadino Matthew Dellavedovos tritaškis. Savų sirgalių palaikomi „Australian Boomers“ pradėjo lipti varžovams ant kulnų ir po pirmojo kėlinio atsiliko 2 taškais – 20:22.

Jau antrojo ketvirčio pradžioje Joe Inglesas taikliu metimu su pražanga persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai – 23:22, tačiau Greggo Popovichiaus auklėtiniai netrukus susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – surengė spurtą 11:0, o po dviejų Jaysono Tatumo tritaškių iš eilės išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu 39:28.

Aikštės šeimininkai rankų nenuleido – taiklūs Patty Millso ir Chriso Gouldingo tritaškiai leido įpusėjus rungtynėms sušvelninti skirtumą iki minimumo – 43:44.

Po didžiosios pertraukos Aronas Baynesas vėl persvėrė rezultatą Australijos rinktinės naudai (45:44), tačiau tuomet aikštės šeimininkai įkrito į gilią duobę.

Po amerikiečių spurto 13:0 vytis varžovus tapo vis sunkiau, taiklūs metimai leido „Team USA“ po trijų kėlinių susikrauti 15 taškų persvarą – 76:61.

Klaidos ir sprendimų puolime badas neleido „Australian Boomers“ atstovams sugrąžinti intrigos. Sužaidus 6 minutes JAV rinktinė pirmavo jau 20 taškų persvara – 93:73. Likusios minutės jau buvo tik formalumas. G. Popovichiaus auklėtiniai laimėjo 102:86.

JAV: Kemba Walkeris 23 (7/15 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 3/3 baudos), Mylesas Turneris 15 (14 atk.k.), Donovanas Mitchellas 13, Kyle'as Kuzma 12, Jasonas Tatumas ir Jaylenas Brownas po 11,Khrisas Middletonas ir Joe Harrisas po 5, Harrisonas Barnesas 3, Brookas Lopezas ir Masonas Plumlee po 2, Derrickas White'as 0, Marcusas Smartas nežaidė.

Amerikiečiai taikliau už aikštės šeimininkus atakavo krepšį ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 54:36.

Australija: Patty Millsas (3/6 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 4/5 baudos) ir Chrisas Gouldingas (2/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 3/3 baudos) po 19, Matthew Dellavedova (6 rez.p.) ir Jockas Landale'as po 10, Aronas Baynesas 8, Andrew Bogutas (5 rez.p.) ir Joe Inglesas po 6, Nathanas Sobey 5Mithcas Creekas 3.

„Jaučiausi taip, tarsi būčiau kino filme. Lyg tai būtų kino filmavimas. Teko nuolat dairytis atgal, nes žinojau, kad galiu nukristi (krepšinio aikštė stadione įrengta pusę metro aukščiau, – red.). Tuomet kalbėjausi su savo treneriais, kad nežinau, koks velnias čia vyksta. Išties buvo keista trenerio situacija“, – kalbėjo G. Popovichius po rungtynių „Marvel“ stadione, kur dvikovą stebėjo 51,2 tūkst. žiūrovų.

Australijos rinktinei šiais metais neatstovauja didžiausia žvaigždė, Filadelfijos „76ers“ puolėjas Benas Simmonsas, tačiau nacionalinę aprangą vilki tokie NBA žaidėjai kaip Joe Inglesas, Matthew Dellavedova, Andrew Bogutas, Aaronas Baynesas ir Patty Millsas. Pastarasis žaidžia JAV rinktinės stratego G. Popovichiaus treniruojamoje San Antonijaus „Spurs“ ekipoje.

„Australian Boomers“ ir toliau mėgins nutraukti 55 metus besitęsiančią pralaimėjimų JAV rinktinei seriją. Nuo 1964 metų amerikiečiai laimėjo jau visas 26 rungtynes prieš Australiją.

Australijos rinktinė planetos pirmenybių H grupėje žais su Kanada, Lietuvai ir Senegalu. JAV varžovės E grupėje bus Čekija, Japonija ir Turkija.

„FIBA 2019“ turnyras Kinijoje vyks nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 15 dienos. Jame pirmą kartą dalyvaus net 32 pasaulio rinktinės.