„Pavyko atlikti suplanuotą darbą, neiškilo kažkokių nenumatytų kliūčių, nebuvo traumų, tikimės jų nebus ir Korėjoje per likusias rungtynes“, – po paskutinės treniruotės Vilniuje sakė lietuvių strategas.

– Į Pietų Korėją išvykstate su 14 žaidėjų – ar tai apsidraudimas, ar vis dar turite dvejonių dėl galutinio dvyliktuko? – paklausėme D. Adomaičio

– Visi 14 žmonių turi savo šansų. Matome situacijas kitose komandose, kuriose yra didelis traumingumas. Stengiamės apsidrausti tuo atžvilgiu, kad treniruočių procese turėti kuo mažesnes rizikas, gerą rotaciją. Dabar mintyse yra kitas etapas – kelionė į Korėją ir trejos rungtynės.

Ko tikitės iš artimiausių trejų rungtynių su Pietų Korėja, Angola ir Čekija?

– Tai yra skirtingi oponentai. Norėjome sužaisti su komanda iš Afrikos. Angola bus panaši komanda į Senegalo rinktinę, kuri demonstruoja daug atletiškumo, kovos, daug besikeičiančios gynybos. Korėja yra daug besikeičianti gynyboje komanda, taigi matysime ir daug aikštės gynybos.

View this post on Instagram

Siekiame sumažinti klaidų skaičių rungtynėse 🤨 vienas iš pratimų 👀 #mesuzlietuva #lietuvagotgame

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on Aug 21, 2019 at 5:40am PDT

– Kodėl per rungtynes su Rusija, vykusias Suomijoje, patausojote Joną Valančiūną?

– Viskas yra gerai. Jis ir pats norėjo žaisti, ir galėjo žaisti. Bet mes žiūrime kartais į žaidėjų minutes, kurias jie praleidžia ant parketo. Žiūrime su matuokliais, kiek jie darbo padaro. Ir viską treneriams sudėjus, kai kuriuos žaidėjus „nuimame“ nuo kai kurių rungtynių, nes turime savo planą.

– Prieš čempionatą ištraukus burtus atrodė, kad ši grupė, kurioje žaisime su Australija, Kanada ir Senegalu, yra mirtininkų. Ar dabar, kai varžovų gretos kiek praretėjo, vertinimas keičiasi?

– Taip atrodė ištraukus burtus, kai visi tik galvojo, kokie yra kandidatai, kokie gali būti sąrašai. Sulaukime tos dienos, kai prasidės pasaulio čempionatas, sulaukime, kokie būsime patys. Tada ruošimės varžovui, koks jis bus. Spėlionėmis neužsiiminėjame, ruošimės tokiems varžovams, kokie jie bus.

– Kada bus galutinis sprendimas dėl dvyliktuko?

– Po paskutinių kontrolinių rungtynių.

– Ką keitėte treniruotėse, kad klaidų nebūtų tiek daug?

– Įsivedėme tam tikrus pratimus, kad mažintume klaidų skaičių. Ir bausmes.

– Kokios tos bausmės?

– Visokie bėgimai. Na yra tų būdų. Bet diržo bausmių netaikome, nes po to reikėtų 24 valandom sėsti (juokiasi).

– Kokia bus rotacija per trejas paskutines rungtynes Seule?

– Faktas, kad bus rungtynių, kuriose stengsimės patausoti žaidėjus. Vis tiek laukia ilga kelionė, aklimatizacija. Tai irgi turės įtakos – kaip žaidėjai aklimatizuosis, kaip pripras. Vakare išskrendame, ilga kelionė per naktį ir vėl vakaras. Nepavyks padaryti dviejų naktų, kad žaidėjai pamiegotų. Kalbėjome su gydytojais, žiūrėsime, kokia bus ta žaidėjų savijauta.

***

Rugpjūčio 24 dieną, šeštadienį, D. Adomaičio auklėtiniai žais su šeimininkais korėjiečiais, rugpjūčio 25 dieną, sekmadienį, – su Angola ir rugpjūčio 27 dieną, antradienį – su Čekija.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas turės apsispręsti, kurie paskutiniai du žaidėjai paliks nacionalinę ekipą ir koks bus finalinis dvyliktukas, kovosiantis pasaulio čempionate.

Šiuo metu vyriausiojo trenerio dispozicijoje yra Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius, Arnas Butkevičius, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Žygimantas Janavičius ir Martinas Gebenas.

Po turnyro Suomijoje D. Adomaičio kariaunoje neliko Eimanto Bendžiaus. Kiek anksčiau, už darbą rinktinėje buvo padėkota Adui Juškevičiui, Gyčiui Masiuliui ir Martynui Echodui.

Pasirengimą planetos pirmenybėms mūsų šalies nacionalinė ekipa pradėjo liepos 22 dieną Palangoje ir iki šiol sužaidė jau du trečdalius suplanuotų kontrolinių rungtynių.

Pirmajame teste išvykoje lietuviai 70:78 pralaimėjo Ispanijos krepšininkams, tuomet Klaipėdoje nugalėjo Suomijos rinktinę 80:60.

10 dienų treniruočių stovyklą Kaune papuošė dvi atkaklios dvikovos su viena iš FIBA 2019 turnyro favoričių laikoma Serbijos rinktine – išvykoje ir namie nusileido 4 taškais – atitinkamai 68:72 ir 91:95.

Paskutinį savaitgalį Suomijoje vykusiame keturių komandų kontroliniame turnyre D. Adomaičio auklėtiniai 87:46 sutriuškino aikštės šeimininkus ir 88:72 nugalėjo kitą pasaulio čempionato dalyvę Rusiją.

Lietuva pasaulio čempionato Kinijoje pirmojo etapo H grupėje žais su Senegalu (rugsėjo 1 d., 14.30 val.), Kanada (rugsėjo 3 d., 14.30 val.) ir Australija (rugsėjo 5 d., 14.30 val.)

LIETUVOS KREPŠINIO RINKTINĖS KONTROLINĖS RUNGTYNĖS:

DATAVIETARUNGTYNĖSREZULTATA
Rugpjūčio 2Pamplona, IspanijaIspanija – Lietuva78:70
Rugpjūčio 4Klaipėda, LietuvaLietuva – Suomija80:60
Rugpjūčio 10Belgradas, SerbijaSerbija – Lietuva72:68
Rugpjūčio 12Lietuva, VilniusLietuva – Serbija91:95
Rugpjūčio 16Espas, SuomijaSuomija – Lietuva46:87
Rugpjūčio 17Espas, SuomijaRusija – Lietuva72:88
Rugpjūčio 24Seulas, Pietų KorėjaPietų Korėja – Lietuva-:-
Rugpjūčio 25Seulas, Pietų KorėjaLietuva – Angola-:-
Rugpjūčio 27Seulas, Pietų KorėjaLietuva – Čekija-:-