„Niekada taip anksti nebaigiau sezono, kaip Naujajame Orleane. Pirmąsias dvi savaites nieko nedariau – tiesiog ilsėjausi. O visą gegužę, birželį ir liepą treniravausi penkis kartus per savaitę su asmeniniu treneriu. Dariau viską, kad būčiau pasirengęs vykdamas į priešsezoninę klubo stovyklą“, – pasakojo apie savo tarpsezonį D. Bertanis.

Anot leidinio „Izvestia“, D. Bertanio agentas prasitarė, kad be Maskvos srities „Chimki“ ekipos, latviu domėjosi Kauno „Žalgiris“ ir Atėnų „Panathinaikos“, tačiau krepšininkas karjerą nutarė pratęsti Rusijoje.

„Pasirinkau „Chimki“, nes ši komanda žadėjo sudėtį, galinčią pakovoti dėl titulų. Šis pažadas visiškai išpildytas. Kita vertus, aš jau dirbau su Rimu Kurtinaičiu ir gerai žinau šio trenerio reikalavimus. Galiausiai, norėjau pažaisti ir pagyventi Maskvoje“, – aiškino D. Bertanis.

Labai liūdna. Jei pažiūrėtume, kokią komanda galėjome surinkti... Būtume kovoję dėl medalių. Gaila, tokio šanso galime ir neturėti. Atrankos varžybose dėl tvarkaraščių persidengimo negalėjo žaisti geriausi šalies krepšininkai ir to suprasti iki šiol negaliu. Dabar net nežinau, kada vėl žaisiu rinktinėje.
Dairis Bertanis

Gynėjas pasakojo, kad R. Kurtinaitis buvo pirmasis treneris, išmėginęs jį įžaidėjo pozicijoje: „Tai buvo gana seniai, kai dar 2010-2011 metais žaidžiau Rygos VEF. Už tai jam galiu pasakyti ačiū. Jis pavertė mane universaliu krepšininku, ateityje man tai labai padėjo. R. Kurtinaitis pakeitė mano karjerą.“

Maskvos srities ekipoje kitą sezoną žais dar vienas latvis – Janis Timma. „Pasirašęs sutartį daug su juo kalbėjausi, jis patarė, kur geriau gyventi, kaip aprūpinti šeimą, kur vaiką vesti. Janis sakė, kad viskuo klubas gerai pasirūpina“, – pasakojo D. Bertanis.

D. Bertanis tvirtino, kad pagrindinis jo ginklas – tritaškiai metimai – tapo dar pavojingesnis praėjusį sezoną: „Norėčiau dar geriau pataikyti, bet jei įmetu 3 iš 5 tritaškių, tai gera diena.“


Kovo 2 dieną iš Milano „Olimpia“ į Naujojo Orleano „Pelicans“ persikėlęs latvis NBA lygoje žaidė neilgai – liepos mėnesį jau ieškojo naujos darbovietės.

„Iš esmės tai visiškai kita krepšinio pasaulis. Kalbu ne tik apie aikštės dydį, bet ir žaidimo supratimo skirtumus. Kas turi kamuolį – tas turi ir mesti. Iš pradžių stengiausi ieškoti geriausių situacijų komandoms draugams, tačiau ten tau neveikia. Tik reguliariojo sezono pabaigoje pradėjau suvokti principą ir pradėjau mesti beveik iš visų aikštės vietų. Nors ir nepataikydavau, treneriai mane gyrė“, – prisiminė gynėjas.

Už Atlanto atakuojantis gynėjas sužaidė tik 12 rungtynių, per kurias vidutiniškai rinko po 2,8 taško ir atliko po 0,8 rezultatyvaus perdavimo. „Olimpia“ gretose Eurolygoje praėjusį sezoną latvis sužaidė 22 rungtynes, vidutiniškai pelnė po 6,4 taško ir atliko po 0,6 rezultatyvaus perdavimo.

Jis pripažino – didžiausias nusivylimas, kad šią vasarą Latvijos rinktinė nežaidžia pasaulio čempionate: „Labai liūdna. Jei pažiūrėtume, kokią komanda galėjome surinkti... Būtume kovoję dėl medalių. Gaila, tokio šanso galime ir neturėti. Atrankos varžybose dėl tvarkaraščių persidengimo negalėjo žaisti geriausi šalies krepšininkai ir to suprasti iki šiol negaliu. Dabar net nežinau, kada vėl žaisiu rinktinėje“.

2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos cikle Latvijos rinktinės gretose D. Bertanis sužaidė dvejas rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnė po 12 taškų ir atkovojo po 3,5 atšokusio kamuolio.

Europos atrankos I grupėje latviai surinko po 7 pergales ir 5 pralaimėjimus kartu su Juodkalnija, tačiau tarpusavio dvikovų taškų santykis geresnis buvo juodkalniečių.

Paskutinėje dramatiškoje dvikovoje latviai turėjo iškovoti pergalę ne mažesniu nei 9 taškų skirtumu, tačiau pritrūko 3 taškų. Tuomet paskutinis D. Bertanio tritaškis skriejo pro šalį, o latviai laimėjo tik 6 taškais – 80:74.

Juodkalniečiai grupėje užėmė 3 vietą ir prasibrovė į planetos pirmenybes Kinijoje, o Latvijos krepšininkai apmaudžiai liko prie turnyro Kinijoje slenksčio.

Interviu pabaigoje D. Bertanis patikino, kad jo tautietis Kristapas Porzingis, praleidęs sezoną dėl traumos, puikiai vėl atsiskleis NBA: „Aš geriau jį žinau. Jis visuomet norėjo būti geriausiu ir toks bus. Esu tikras, kad jis Dalaso „Mavericks“ ekipoje daug metų bus lyderiu“.