Denniso Schroderio vedami vokiečiai antro kėlinio pabaigoje turėjo 15-os taškų persvarą, o po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 36:23.

Po pertraukos Lenkija rado savo gretose netikėtų lyderių, vienas tokių tapo Jakubas Garbaczas, kuris pataikė 4-is tritaškius. Tolimi metimai leido lenkams pavyti ir net išlyginti rezultatą lemiamame kėlinyje (59:59).

Tačiau paskutinėmis minutėmis D. Schroderio tikslūs, tolimi metimai leido vokiečiams vėl atitrūkti dviženkliu skirtumu (76:66), o lenkų išsigelbėjimui buvo likusios 2 minutės.

Per likusį laiką lenkai nesukūrė stebuklo ir pralaimėjo mažąjį finalą 69:82.

Vokietija pirmą kartą pasidabino bronzos medaliais: ji 1993 metais tapo Europos čempione, o 2005 metais iškovojo sidabro medalius.

Vokietija - "Eurobasket" bronzos medalių laimėtoja

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (3/3 dvit., 4/7 trit., 8/9 baud., 6 rez. perd., 23 naud. b.), Johannesas Voigtmannas 14, Andreas Obstas ir Danielis Theisas po 9, Johannesas Thiemannas 6, Maodo Lo 5, Nickas Weiler-Babbas 3 taškai.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 18, Jakubas Garbaczas 12 (4/4 trit.), A.J. Slaughteris 10, Mateuszas Ponitka 9, Aleksander Dziewa 8, Jaroslawas Zyskowskis ir Aleksander Balcerowskis po 4, Aaronas Celas 3, Michalas Michalas 1 taškas.

„Eurobasket“ pusfinalyje Lenkija net 54:95 (9:15, 9:19, 18:30, 18:31) nusileido Prancūzijai.

Kur kas atkaklesnė kova vyko antrame pusfinalyje: Vokietijos krepšininkai 91:96 (24:27, 27:19, 20:19, 20:31) nusileido į finalą žengusiai Ispanijai.

Lenkijos rinktinė Europos čempionate keturis kartus yra iškovojusi medalius: 1963 m. sidabrą bei bronzą 1939, 1965 ir 1967 metais.

Turnyro šeimininkai ketvirtfinalyje sensacingai 107:96 nugalėjo rimtą pretendentę į titulą Graikijos rinktinę su Gianniu Antetokounmpo priešakyje. Die Mannschaft „Eurobasket“ pusfinalyje žaidė pirmą kartą nuo 2005 metų.

Turnyro Pelene vadinta Lenkija į Europos čempionato stipriausiųjų ketvertą pateko po daugiau nei 50-ies metų.

Primename, Lenkija ketvirtfinalyje 90:87 (29:26, 29:13, 6:24, 26:24) pranoko titulą gynusią Slovėniją, o aštuntfinalyje 94:86 įveikė Ukrainos rinktinę. Į atkrintamąsias lenkai žengė D grupėje užėmę 3-ią vietą.

Akistatoje su Slovėnija Mateuszas Ponitka tapo pirmuoju krepšininku, fiksavusiu šiame amžiuje trigubą dublį „Eurobasket“ atkrintamosiose (26 taškai, 16 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)