Lenkija šį vakarą turėjo savo Dončičių: tikru slovėnų duobkasiu virto Mateuszas Ponitka, rungtynėse fiksavęs retai FIBA krepšinyje pasitaikantį trigubą dublį: pelnė 26 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko net 41-ą naudingumo balą.

Tuo metu slovėnų ir Dalaso „Mavericks“ žvaigždė Luka Dončičius per beveik 35 min. pelnė 14 taškų (2/7 dvit., 3/8 trit., 1/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, padarė 6-ias klaidas ir surinko 5-ias pražangas.

Lenkija nuo pirmų minučių diktavo rungtynių ritmą ir antrame kėlinyje gana sparčiai ėmė tolti: sužaidus 4-ias minutes po Jaroslawo Zyskowskio tritaškio ekipas skyrė 12 taškų (41:29).

Puolime strigę slovėnai atrodė pasimetę, o tuo Lenkija naudojosi. Prieš pat pertrauką po Michalo Sokolowskio tritaškio Lenkija pabėgo net 23-ų taškų persvara (54:31), o po dviejų kėlinių pirmavo 58:39.

Po pertraukos slovėnai visiškai perėmė rungtynių kontrolę: per trečią kėlinį Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai panaikino varžovų pranašumą. Prieš lemiamą ketvirtį slovėnų deficitas siekė tik vieną tašką (63:64).

Ketvirto kėlinio pradžioje slovėnai išsiveržė į priekį (73:68), tačiau sunkias minutes išgyvenę lenkai nesubyrėjo ir ėmė žengti taškas į tašką.

Čia lyderio vaidmens ėmėsi tiek A.J. Slaughteris, tiek Mateuszas Ponitka, kuris ne tik svarbiu metu rinko taškus, tačiau likus 3 min. išprovokavo 5-ą L. Dončičiaus pražangą.

Likus 2:37 min. lenkai atitrūko 84:76 ir jau nebepaleido iniciatyvos iš rankų, nors vos neprisižaidė.

Per pusę minutės slovėnai suvertė 7-is taškus paeiliui ir likus 31-ai sek. ekipas skyrė vos 3 taškai (90:87). Nors lenkai taškais nepasižymėjo, Klemeno Prepeličiaus tolimas metimas slovėnų neišgelbėjo.

Lenkija pateikė bene didžiausią pirmenybių staigmeną ir namo išsiuntė 2017-ųjų Europos čempionus.

Lenkija pusfinalyje susikaus su Prancūzija, kuri trečiadienį ketvirtfinalyje po pratęsimo 93:85 pranoko italus.

Slovėnija: Vlatko Čančaras 21 (5/7 dvit., 2/7 trit., 5/5 baud.), Goranas Dragičius 17, Luka Dončičius 14, Jaka Blažičius 13, Klemenas Prepeličius 9.

Lenkija: Mateuszas Ponitka 26, A.J. Slaughteris ir Michalas Sokolowskis po 16, Jaroslawas Zyskowskis 14, Aleksandras Balcerowskis 11 taškų.

Rungtynių eiga:

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai aštuntfinalyje 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12) įveikė kovinguosius belgus.

Į atkrintamąsias slovėnai žengė kaip B grupės lyderiai, Lenkija D grupėje užėmė 3-ią vietą.

Antradienį paaiškėjo pirmoji pusfinalio pora – turnyro šeimininkė Vokietija egzaminuos nuo 1999-ųjų nuolat į „Eurobasket“ stipriausiųjų ketvertą patenkančius ispanus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)