Vieni pagrindinių viso turnyro favoritų serbai, iki šiol pirmenybėse žygiavę be kluptelėjimų ir užtikrintai laimėję D grupės varžybas, netikėtai 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28) neatsilaikė prieš tik ketvirtą vietą C grupėje užėmusią Italiją.

Nors ir nesustabdė Nikolos Jokičiaus (32 taškai, 13 atk. kam., 41 naud. balas), italai tiesiog užmėtė varžovus tritaškiais (16) bei pasiuntė oponentus namo.

Laimėti jiems nesutrukdė ir tai, kad trečiame kėlinyje antra technine pražanga nubaustas strategas Gianmarco Pozzecco turėjo palikti aikštelės prieigas.

Nugalėtojams 22 taškus sukaupė Marco Spissu (6/9 tritaškiai), 21 – Nicolo Melli, 19 – Simone Fontecchio (3/6 tritaškiai), 16 – Achille Polonara (3/4 tritaškiai).

Serbams 16 taškų pridėjo Vasilijė Micičius (1/8 tritaškis, 8 rez. perd.), 12 – Nikola Kaliničius.

Italai ketvirtinalyje susigrums su Prancūzijos atstovais, kurie tik po pratęsimo 87:86 įveikė Turkijos komandą.

Galingai susitikimą pradėję serbai jau pirmo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą – 20:9. Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai pirmąjį ketvirtį laimėjo 28:20.

Antrą kėlinį 7 taškais iš eilės atidarė Nikola Jokičius, o po Marko Jagodičiaus-Kuridžos tolimo metimo – 38:24. Tiesa, italai, vedami Simone Fontecchio ir Nicolo Melli, iki didžiosios pertraukos gerokai priartėjo – 51:45.

Serbai vėl susikrovė kiek solidesnį pranašumą (59:49), tačiau G. Pozzecco treniruojami vyrukai ne tik jį panaikino, bet ir po Marco Spissu tritaškio šūvio persvėrė rezultatą savo naudai – 63:66. Visgi Serbijos komanda nesutriko – 68:66.

Įsimėtę M. Spissu ir Achille Polonara ėmė kurti tikrą sensaciją: įpusėjus lemiamam kėliniui – 70:82. Kosminį tritaškį su pražanga įskraidinęs N. Jokičius gaivino serbų šansus – 74:82. Vis dėlto italai su S. Fontecchio priešakyje žaidė lyg ant sparnų ir skriete nuskriejo į pergalę.