Paskutinį kartą Europos čempionato ketvirtfinalyje lenkai žaidė 1997 metais. Šįkart lenkus į priekį traukė A.J. Slautheris ir Mateuszas Ponitka, atitinkamai pelnę 24 ir 22 taškus.

Ukraina: Viačeslavas Bobrovas 15, Artemas Pustovijus ir Issufas Sanonas po 13, Sviatoslavas Michailiukas 12 (8 atk.k.), Ivanas Tkačenka 10, Alexas Lenas 9 (8 atk.k.), Bogdanas Blizniukas 7.

Lenkija: A.J. Slautheris 24, Mateuszas Ponitka 22 (9 atk.k., 6 rez.p.), Aleksanderis Balcerowskis 14, Michalas Sokolowskis 13.

Ukrainos rinktinė su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais C grupėje užėmė antrą vietą, o Lenkijos krepšininkai su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais D grupėje liko treti.

Lenkijos rinktinė ketvirtfinalyje susigrums su titulą ginančiais slovėnais, kurie aštuntfinalyje šeštadienį 88:72 nugalėjo belgus.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinė šeštadienį aštuntfinalyje po dramatiškos kovos su pratęsimu 94:102 pralaimėjo ispanams ir baigė pasirodymą „Eurobasket 2022“ turnyre.

Rungtynių eiga:

Intensyviai prasidėjusioje dvikovoje lenkai pelnė 5 taškus be atsako, tačiau ukrainiečiai netruko išlyginti žaidimą (10:10). A.J. Slaughterio individualiomis pastangomis lenkai vėl pabėgo į priekį 14:19. Po pirmo kėlinio ukrainiečiai atsiliko 21:24.

Kovingai antrąjį ketvirtį pradėjusi Ukrainos rinktinė netruko perimti iniciatyvą į savo rankas (28:26). A.J. Slaughterio ir Michalo Michalako tandemas vėl leido lenkams išsiveržti į priekį (31:35).

A. Bagatskio auklėtiniai vėl sužaidė sėkmingą atkarpą ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (44:37). Įpusėjus dvikovai Ukrainos rinktinė pirmavo 45:42.

Po didžiosios pertraukos ukrainiečiai išsaugojo iniciatyvą savo rankose ir toliau pirmavo 51:46. Įpusėjus kėliniui skirtumas išliko toks pats 57:52. Lenkams spurtas padėjo išlyginti rezultatą (59:59). Likus žaisti paskutinį kėlinį ukrainiečiai atsiliko 67:69.

Ivanas Tkačenka pataikė du tritaškius iš eilės ir Ukraina vėl atsidūrė priekyje 76:74. M. Ponitkos įkvėpti lenkai sugebėjo atsiplėšti ir įpusėjus paskutiniame ketvirčiui pirmavo 78:84. Po minutės pertraukėlės M. Ponitka tritaškiu nubraukė visus varžovų sumanymus (78:87).

A. Bagatskio auklėtiniai nepataikė nei tolimų metimų, nei baudų metimų. Vis dėlto ginklų nesudėjo. Per gana trumpą atkarpą Ukrainos rinktinė pelnė 6 taškus iš eilės ir atsidūrė per žingsnį nuo varžovų (84:87). Likus žaisti 30 sek. geresnėje situacijoje buvo lenkai (86:90), kurie ir išsaugojo pergalę savo rankose.