Igorio Kokoskovo auklėtiniai Europos krepšinio čempionate įgyvendino pasaką – laimėję visas 9 rungtynes pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo aukso medalius.

Tai buvo ir „Eurobasket 2017“ naudingiausio žaidėjo Gorano Dragičiaus „gulbės giesmė“ – slovėnų lyderis baigia karjerą rinktinėje.

Liublianoje vos du milijonus turinčios Slovėnijos žmonės surengė triukšmingą sutikimą.

G. Dragičius paviešino įrašą, kur dėkoja ir švenčia kartu savo tautiečių minia. Savo herojus pamatyti ir pasveikinti susirinko per 20 tūkst. krepšinio gerbėjų.

Thank u 🇸🇮!!!!!! We love you all 🇸🇮🇸🇮💪🏼💪🏼💪🏼🥇🥇

A post shared by Goran Dragic (@the_1_dragon) on Sep 18, 2017 at 12:52pm PDT

Nebuvo užmiršti ir Serbijos rinktinės krepšininkai. Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai Belgrado uoste buvo šiltai sutikti. Serbai per pastaruosius metus trečią kartą į gimtinę parveža sidabro medalius.

Serbijos rinktinė antrą vietą užėmė 2014 metų pasaulio čempionate Ispanijoje ir 2016 metų olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Serbijos krepšininkai iškilmingai buvo pagerbti miesto centre. Europos vicečempionai iš pradžių sugiedojo šalies himną, o vėliau šėlo su tūkstantine minia.

„Ačiū už palaikymą ir ačiū šiems vyrams, dvylikai Serbijos sporto ir krepšinio legendų, dvylikai pasaulio krepšinio legendų. Šie vaikinai verčia mane didžiuotis ir būti laimingam“, – 20 tūkst. sirgalių miniai kalbėjo treneris A. Džordževičius.

50-metis strategas patvirtino, kad lieka vadovauti Serbijos rinktinei iki 2021 metų.

Puolėjas Milanas Mačvanas dėkojo už nuostabų sutikimą: „Jautėme jūsų energiją. Esu dėkingas jums, komandos draugams ir treneriams. Negaliu to apibūdinti žodžiais. Tikiuosi kitą kartą sutiksite mus su aukso medaliais“.