Rusų, kurių deficitas siekė ir 16 taškų, nuo nesėkmės neišgelbėjo net 33 jų lyderio Aleksejo Švedo pelnyti taškai.

Galingai rungtynes pradėję serbai antro ketvirčio pabaigoje pirmavo 48:32, o trečio kėlinio viduryje 55:39, bet A. Švedas su kompanija nepasidavė bei likus žaisti 4 min. atsiliko jau tik vienu metimu – 75:73. A. Švedas net turėjo progą išvesti saviškius į priekį, tačiau nepataikė, o serbai smeigė du tritaškius bei nužygiavo iki pergalės.

Serbų sekmadienį 21 val. 30 min. laukia grumtynės dėl aukso su kol kas visus septynis mūšis laimėjusia Slovėnijos kariauna, rusų – 17 val. susitikimas su nukarūnuotais ispanais dėl bronzos apdovanojimų.

Rusais Europos čempionais yra tapę tik kartą (2007 m.), o serbai – tris sykius (1995, 1997 ir 2001 m.).

Rungtynės:

Serbija – Rusija 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22).

Rusija: Aleksejus Švedas 33 (8/20 metimai iš žaidimo, 11/12 baudos), Andrejus Voroncevičius 14, Timofejus Mozgovas 11 taškų (9 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

Olimpiniai vicečempionai serbai dar prieš pirmenybes kartu su Ispanijos atstovais buvo laikomi pagrindiniais pretendentais į aukso medalius, tačiau prieš dvi savaites vykusiame D grupės mače nusileido Rusijai 72:75. Visgi būtent Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai tapo grupės nugalėtojais, nes rusai pralaimėjo Latvijai (69:84).

Nuo to laiko Serbijos komanda laimėjo penkis mačus iš eilės – įskaitant ir ketvirtfinalį, kuriame 83:67 nepaliko prošvaisčių Italijos falangai.

Rusai į pusfinalį prasibrovė po sunkios pergalės prieš Lietuvos skriaudikę Graikiją – 74:69, nors trečio kėlinio viduryje atsiliko 11 taškų skirtumu.