Dvikovos favoritai ispanai ketvirtfinalio rungtynes pradėjo tarsi apsnūdę. Nuo pirmųjų minučių tinkamą nusiteikimą demonstravę vokiečiai šoktelėjo į priekį 7:0, o S. Scarioloss auklėtiniai pirmuosius taškus pelnė tik po beveik 4 minučių tylos, kai skirtumas išaugo iki 9 taškų (2:11).

Į priekį La Roją ėmėsi traukti Pau ir Marcas Gasoliai. Broliai per pirmąjį kėlinį pelnė 14 iš 16 ispanų taškų. Persverti rezultatą savo naudai agresyviau gintis pradėjusiai Ispanijos rinktinei pavyko tik antrojo ketvirčio viduryje – 30:27.

S. Scariolos auklėtiniai atsiplėšė tik 5 taškais (32:27) – po didžiosios pertraukos vokiečiai rezultatą išlygino (39:39) ir įklampino varžovus į kovą taškas į tašką.

Tiesa, neilgai. Iki M. Gasolio šou. Memfio „Grizzlies“ vidurio puolėjas pelnė 13 taškų per kiek mažiau nei 5 minutes (iš jų visus tris mestus tritaškius) ir po trijų kėlinių Ispanijos rinktinė jau pirmavo 65:53.

Saugų skirtumą užsitikrinę ispanai artėjant rungtynių pabaigai ėmė linksmintis. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes po Sergio Rodriguezo tritaškio Ispanijos rinktinės pranašumas tapo rekordinis – 79:62. Klausimų, kas laimės rungtynes, daugiau nekilo.

Titulą ginantys ispanai Europos čempionatuose 10-ą kartą iš eilės sėkmingai perlipo ketvirtfinalio barjerą. FIBA Europos čempionatuose ispanai iškovojo jau 13-ą iš eilės pergalę. Ketvirtfinalyje daugiau nei pusę komandos taškų – 47 – pelnė abu broliai Gasoliai.

Ispanija: M. Gasolis (10 atk.k.) – 28 (6/9 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/5 baudos), P. Gasolis – 19 (7/12 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 5/6 baudos), S. Rodriguezas – 11 (7 rez.p.), J. Sastre – 8, W. Hernangomezas – 7, P. Oriola – 4, F. San Emeterio – 3, J. Hernangomezas ir R. Rubio (8 rez.p., 5 kl.) – po 2, J. C. Navarro ir G. Vivesas – po 0.

Vokietija: D. Schroderis (8 rez.p., 7 kl.) – 27 (9/19 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 0/1 baudos), D. Theisas – 15, M. Lo – 9, J. Thiemannas – 8, D. Barthelis – 6, R. Benzingas – 4, J. Voigtmannas – 2, L. Staigeris – 1.

Statistika. Vokietija – Ispanija

Dvitaškiai: 20/37 (54 proc.) – 19/35 (54 proc.)

Tritaškiai: 6/22 (27 proc.) – 10/25 (40 proc.)

Baudos: 14/22 (64 proc.) – 16/21 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 37

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 26

Klaidos: 14 – 14

Perimti kamuoliai: 8 – 8

Blokuoti metimai: 0 – 4

Pražangos: 23 – 20

Ispanai šiose pirmenybėse nepatyrė nė vienos nesėkmės – jie laimėjo visas šešerias prieš ketvirtfinalį žaistas rungtynes. S. Scariolos auklėtiniams rimčiau pasipriešino tik kroatai – 79:73.