Aštuntfinalio pradžioje Italijos rinktinė „užvertė“ varžovus taikliais tritaškiais – pataikė visus šešis pirmuosius tolimus metimus ir po pirmo rezultatyvaus kėlinio jau pirmavo 30:17.

Tvirtai rungtynių vadžias savo rankose laikę italai iki didžiosios pertraukos dar padidino savo pranašumą ir po dviejų kėlinių skirtumas išaugo iki 19 taškų – 48:29. Trys E. Messinos kariaunos banginiai – Marco Belinelli, Nicolo Melli ir Luigi Datome kartu pelnė liūto dalį taškų – 36.

Po didžiosios pertraukos abi komandos sunkiai rinko taškus, o šią situaciją suomiai išnaudojo apkarpydami varžovų pranašumą iki 11 taškų (49:60) ketvirtojo ketvirčio viduryje.

Italams ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau ir varžovams neleido siautėti po savuoju krepšiu. Likus žaisti 2 minutes iki rungtynių pabaigos Suomijos krepšininkams pavyko priartėti iki 9 taškų – 57:66, tačiau italai pergalės iš rankų nepaleido ir triumfavo 70:57.

Suomija: P. Koponenas – 13, S. Salinas – 11, J. Wilsonas – 8, E. Murphy ir S. Huffas – po 6, M. Koivisto – 5, L. Markkanenas ir T. Kotti – po 4, G. Lee, T. Rannikko, M. Nuutinenas – po 0.

Italija: M. Belinelli – 22 (1/1 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 5/6 baudos), L. Datome – 15, D. Hackettas (6 atk.k.) ir N. Melli – po 10, P. Biligha – 6, A. Filloy – 4, F. Baldi Rossi – 3, P. Aradori – 0.

Statistika. Suomija – Italija

Dvitaškiai: 19/44 (43 proc.) – 14/25 (56 proc.)

Tritaškiai: 5/18 (28 proc.) – 9/28 (32 proc.)

Baudos: 4/5 (80 proc.) – 15/16 (94 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 8 – 9

Klaidos: 10 – 12

Perimti kamuoliai: 4 – 5

Blokuoti metimai: 1 – 4

Pražangos: 17 – 16

Primename, kad pirmame aštuntfinalio mače šeštadienį Slovėnija 79:55 pranoko Ukrainą ir laukia Latvijos bei Juodkalnijos susitikimo baigties.

Antrose rungtynėse šeštadienį prancūzai netikėtai nusileido Vokietijos krepšininkams 81:84. Ketvirtfinalyje Chriso Flemingo auklėtiniai susigrums su Ispanijos arba Turkijos rinktine.