A grupėje tik treti likę prancūzai atkrintamąsias pradėjo itin susikaupę ir jau pirmojo kėlinio viduryje po Thomo Heurtelio ir Boriso Diaw tritaškių įgijo dviženklę persvarą – 14:4.

Nors Vincento Collet auklėtiniai gynyboje puikiai tvarkėsi su NBA žvaigžde Dennisu Schroderiu, du iš eilės Luccos Staigerio tolimi šūviai leido vokiečiams gerokai priartėti – 29:24. Prieš pat didžiąją pertrauką D. Schroderis pagaliau pelnė savo pirmuosius taškus, o prancūzų pranašumas stabilizavosi – 40:34.

Tačiau antroje mačo pusėje vokiečiai pavijo prancūzus ir po trijų kėlinių ekipas skyrė tik taškas 55:56.

Lemiamame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui vokiečiai buvo įgiję 5-ių taškų pranašumą (70:65).

Likus 3:13 min. po Denniso Schroderio baudos metimų vokiečiai pirmavo 72:65. Tačiau geriausias savo rungtynes žaidęs Borisas Diaw pataikė tritaškį (72:68).

Bet vokiečių gretose pačiu laiku iniciatyvos ėmėsi Danielis Theisas, kuris pataikė dvitaškį bei tritaškį ir vokiečiai įgijo net 9-ių taškų pranašumą (77:68, likus 2 min.).

Į kampą įspausti prancūzai laimėjo atkarpą 6:0 ir skirtumas sumažėjo iki 3-ių taškų (77:74, likus 1 min.).

Atrodė, kad likus pusei minutės vokiečiai, turėdami 5-ių taškų pranašumą, laimės, bet kamuolį perėmė prancūzai ir Evanas Fournier pataikė tritaškį (81:79).

Likus 6 sek. Robinas Benzingas pataikė tik vieną baudos metimą ir paskutinei atakai prancūzai turėjo 6 sek. (81:84).

Nando de Colo susikūrė gerą progą tolimam metimui, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

Vokiečiai iškiovojo pergalę 84:81 (10:19, 24:21, 21:16, 29:25) ir žengė į pirmenybių ketvirtfinalį.

Vokietija: Danielis Theisas 22 (6/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/5 baudų met.), Dennisas Schroderis 21, Robinas Benzingas 12 Lucca Staigeris 10, Maodo Lo ir Johannesas Thiemannas po 6, Danilo Barthelis 5, K. Tadda 2.

Prancūzija: Evanas Fournier 27 (7/9 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 4/5 baudų met.), Borisas Diaw 15 (3/5 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), Joffrey Lauvergne 13, Kevinas Seraphinas, Thomas Heurtelis ir Nando de Colo po 6, Leo Westermannas 2 taškai.

Vokiečiai ketvirtfinalyje susigrums su Ispanijos arba Turkijos krepšininkais.

Primename, kad pirmame aštuntfinalio mače Slovėnija 79:55 pranoko Ukrainą ir laukia Latvijos bei Juodkalnijos susitikimo baigties.