Lietuvos rinktinės varžovais aštuntfinalyje bus Graikijos arba Lenkijos krepšininkai. Šios dvi komandos tarpusavio A grupės rungtynes trečiadienį pradės 17.30 val. Lietuviai žais su šių rungtynių laimėtojais.

Lietuvos rinktinės vedliu į pergalę tapo Jonas Valančiūnas, kuris pelnė net 27 taškus, po lenta sugriebė 15 atšokusių kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus. Pirmoje mačo pusėje rezultatyviai žaidęs Donatas Motiejūnas pridėjo 15 taškų.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo spurtu 6:0, tačiau vokiečiai nesutriko. Daugiausia problemų per pirmąjį kėlinį mūsiškiams kėlė varžovų lyderis Dennisas Schroderis, o lietuvių gretose galingai žaidė drąsiai ir taikliai krepšį atakavęs D. Motiejūnas. Po pirmojo ketvirčio lietuviai pirmavo 23:19.

Antrąjį kėlinį gerokai aktyviau pradėję lietuviai jam dar neįpusėjus susikrovė dviženklę persvarą (37:27), tačiau jai išsilaikyti nebuvo lemta.

Įsismaginęs D. Schroderis lyg peiliu pjaustė mūsiškių gynybą, o baigiantis ketvirčiui Isaiah Hartensteinas dėjimu netgi pirmą kartą išvedė vokiečius į priekį (42:43). Visgi paskutinė ataka ir vėl priklausė Adui Juškevičiui, kuris pataikė tritaškį sulig sirena – 47:43 po dviejų kėlinių.

Trečiajam kėliniui prasidėjus įsibėgėjęs J. Valančiūnas pelnė 8 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Mantas Kalnietis ir lietuviai nutolo 59:47, tačiau vokiečiai greitai surengė atsakomąjį spurtą (59:52, 25 min.).

Netikėtai drąsiai žaidusio I. Hartensteino vedami vokiečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (64:60), tačiau du A. Juškevičiaus ir vienas Edgaro Ulanovo tritaškis sulig sirena vėl leido mūsiškiams įgyti ir dviženklę, ir netgi rekordinę persvarą (72:60).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai pratęsė savo spurtą iki 13:0 ir nutolo 77:60. Nors vokiečiams dar kartą pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio (79:70), lemiamu momentu Lietuvos rinktinę į priekį vėl patempė J. Valančiūnas ir M. Kalnietis.

Pažymėtina, kad 26 taškus pelnęs vokiečių varikliukas D. Schroderis didžiąją jų dalį – 19 – pelnė pirmoje mačo pusėje. Likusius savo taškus Atlantos „Hawks“ įžaidėjas sukrapštė ketvirtajame kėlinyje, kai mačo baigtis iš esmės jau buvo nulemta.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 27 (10/16 dvit., 7/8 baud., 15 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 15 (6/8 dvit., 1/2 trit., 5 kld.), Edgaras Ulanovas 11, Mantas Kalnietis 10 (9 rez. perd.), Adas Juškevičius 9, Mindaugas Kuzminskas 7, Marius Grigonis 6, Artūras Gudaitis 2, Jonas Mačiulis 2 taškai.

Martynas Gecevičius taškų nepelnė, o Eimantas Bendžius ir Artūras Milaknis trenerio sprendimu nežaidė.

Lietuvos rinktinės statistika (FIBA)

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (8/12 dvit., 2/5 trit., 4/5 baud.), Robinas Benzingas 11, Isaiah Hartensteinas 10, Johannesas Voigtmanas 9, Danilo Barthelis 6, Johannesas Thiemanas 4, Maodo Lo 3 taškai.

Per visą istoriją Europos čempionatuose lietuviai su Vokietijos rinktine susidūrė penkis kartus ir šventė pergalę penkiose pastarosiose dvikovose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (669)