Latvijos rinktinė rungtynes pradėjo gerokai sėkmingiau, po Rolando Šmito ir Kristapo Porzingio metimų – 4:0, tačiau rusų taškų sąskaitą netrukus atidarė Andrejus Voroncevičius (4:2). Įpusėjus pirmajam kėliniui latviai pirmavo 8:4, tačiau kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Rusijos rinktinei – 12:15. Abi komandos jau prarado po 5 kamuolius.

Rungtynės vyko dideliu tempu, komandos drąsiai atakavo, tačiau ir toliau labai dažnai klydo. Įpusėjus antrajam kėliniui latviai atsiliko 23:26. Netrukus Latvijos rinktinės atsarginių suolas už emocijas buvo nubaustas technine pražanga, Rusija pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 25:35. Po dviejų kėlinių Latvijos rinktinė atsiliko 34:44.

Rezultatyviausias latvių gretose po dviejų kėlinių buvo 10 taškų pelnęs Janis Timma, o visiškai sustabdyto K. Porzingio sąskaitoje – 5 taškai, 1 atkovotas kamuolys, 2 klaidos ir 4 asmeninės pražangos.

Rusijos rinktinės gretose lyg liūtas po lenta grumėsi nuo atsarginių suolo pakilęs Timofejus Mozgovas – 15 taškų, 4 atkovoti kamuoliai. Apskritai rusų atsarginių suolelis latvių atsarginius pagal pelnytus taškus pranoko 33:5.

Per trečio kėlinio pirmas tris minutes Latvija laimėjo atkarpą 9:2 ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (43:46).

Besibaigiant kėliniui Rolandas Šmitas baudų metimais sumažino skirtumą iki minimumo (49:50), o Janis Timma tritaškiu išvedė Latviją į priekį 52:50.

Trečią kėlinį užbaigė Dmitrijaus Kulagino dvitaškis, išlyginęs rezultatą (52:52).

Lemiamą ketvirtį pradėjo Martino Meierso dvitaškis ir Latvija vėl atsidūrė priekyje (54:52). Žanio Peinario baudų metimai padidino latvių pranašumą iki keturių (56:52).

Semionas Antonovas buvo nubaustas nesportine pražanga, J. Timma pataikė vieną baudos metimą, vėliau M. Meiersas pridėjo dvitaškį ir ketvirtame kėlinyje sužaidus 3 min. Latvija atitrūko 63:56.

Baudų metimais A. Švedas ir T. Mozgovas sumažino skirtumą iki 4 taškų (59:63), tačiau latvių gretose dvitaškiu atsakė J. Timma. Sužaidus pusę kėlinio Latvija pirmavo 67:61.

Likus žaisti 3:30 min. prieš tritaškį metusį J. Timmą prasižengė A. Švedas, latvis baudų metimais padidino persvarą iki 10-ies taškų (71:61).

Artėjančią pergalę pajautę latviai nemažino tempo ir likus kiek daugiau nei 2 min. pirmavo 75:64.

A. Švedo tritaškis gaivino rusų viltis (69:77), tačiau žaisti buvo likę 1:16 min.

Latvija sėkmingai išsaugojo persvarą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės – 84:69. Tuo tarpu Rusija patyrė pirmą nesėkmę Europos čempionate.

Latvija: Janis Timma 22 (5/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 9/11 baud. met., 27 naud. balai), Rolandas Šmitas (4/6 dvitaškiai, 3/5 bud. met.) ir Kristapas Porzingis (3/7 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 5/6 baud. met.) po 11, Martinas Meiersas 10, Davis Bertanas 9, Dairis Bertanas 8, Žanis Peineris 4 taškai.

Rusija: Aleksejus Švedas 21 (5/8 dvitaškiai, 2/11 tritaškiai, 5/8 baud. met.), Timofejevas Mozgovas 16, Andrei Zubkovas 7, Semionas Antonovas 6, Vitalijus Fridzonas ir Nikita Kurbanovas po 5, Andrei Vorontsevičius 4, Dmitrij Chvostovas 3, Dmitrij Kulaginas 2 taškai.

Statistika (Rusija – Latvija)

Dvitaškiai: 15/31 (48,2 proc.) – 24/43 (55,8 proc.)

Tritaškiai: 5/21 (23,8 proc.) – 4/20 (20 proc.)

Baudų metimai: 24/30 (80 proc.) – 24/30 (80 proc.)

***

Rusijos krepšinio rinktinė jau spėjo tapti vienu didžiausių šio čempionato atradimų. Iki šio mačo Sergejaus Bazarevičiaus treniruojami rusai žengia be kluptelėjimų – ant menčių paguldė ir turkus, ir serbus, ir belgus.

Rusijos rinktinės lyderis čempionate yra po 21,3 taško pelnantis Aleksejus Švedas. T. Mozgovas vidutiniškai prideda po 14,3 taško ir 6,7 atkovoto kamuolio.

„Apie šios komandos silpnybes kol kas patylėsiu. Pirmi turai leidžia prognozuoti, kad Rusijos rinktinė kartu su serbais ir ispanais yra viena iš šio čempionato favoričių“, – mačo išvakarėse būsimiems varžovams nusilenkė latvių treneris Ainaras Bagatskis.

Jo vadovaujami mūsų kaimynai turnyrą pradėjo nuo pralaimėjimo Serbijai, tačiau vėliau įveikė dvi teoriškai silpniausias grupės komandas – Belgiją ir Didžiąją Britaniją.

Neginčytinas Latvijos rinktinės lyderis šiame čempionate yra vidutiniškai po 24,3 taško pelnantis ir po 5,3 atšokusio kamuolio po lenta sugriebiantis Kristapas Porzingis. Davis Bertanis per dvejas žaistas rungtynes vidutiniškai rinko po 19 taškų.

Vienos rungtynės antradienį jau sužaistos A grupės varžybose Helsinkyje. Ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų į savo sąskaitą įsirašė Slovėnijos rinktinė, kuri 102:75 (23:25, 37:18, 21:16, 21:16) sutriuškino be laimėtų mačų liekančią Islandiją.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Goranas Dragičius, 15 – Jaka Blažičius, 14 – Klemenas Perpeličius.

Pralaimėjusiems 18 taškų surinko Martinas Hermanssonas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (300)