Įdomu, kad ketvirto kėlinio pradžioje komandas teskyrė penki taškai (63:58), tačiau tada Ainaro Bagatskio kariauna penkių minučių atkarpą laimėjo net 23:0 ir paliko belgus be amo – 86:58. Per likusį laiką komandos draugiškai pelnė po 6 taškus.

Latviams daugiau nei pusę taškų surinko du žaidėjai – Kristapas Porzingis ir Janis Timma, įmetę net po 27-is. K. Porzingis vien per pirmą mačo pusę pasižymėjo 18 taškų.

Latvijos rinktinė turėjo netekčių. Paaiškėjo, kad rungtynėse mūsų kaimynams negalės padėti viena ryškiausių jų žvaigždžių – Davis Bertanis.

DELFI.lv žiniomis, per penktadienio rungtynes su serbais San Antonijaus „Spurs“ puolėjas susižeidė pirštą. Kol kas nėra aišku, kokio rimtumo yra trauma, tačiau krepšininkas savo komandos draugus palaiko nuo atsarginių suolo.

Šioms rungtynėms teisėjavo ir lietuvis Tomas Jasevičius.

Latvija: Kristapas Porzingis (8/13 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 11/12 baudos) ir Janis Timma (6/6 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/3 baudos) po 27, Dairis Bertanis 10, Janis Strelniekas 9 taškai.

Belgija: Axelis Hervelle 12, Pierre'as Antoine'as Gillet 9, Quentinas Serronas 8 taškai.

Rungtynių eiga:

Belgai rungtynes pradėjo spurtu 5:0, tačiau iš tribūnų aktyviai palaikomi latviai greitai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Įpusėjus pirmajam kėliniui latviai pirmavo 12:11, tačiau po 10 min. itin greito tempo rungtynių buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 24:25.

Antrajame kėlinyje latviai visiškai perėmė iniciatyvą ir sukaustė belgų puolimą. A. Bagatskio auklėtiniai ketvirčio pradžioje spurtavo 7:0, apskritai kėlinį laimėjo 23:8 ir pirmauja 47:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje latviai pirmavo net 17 taškų (50:33), bet belgai ginklų nesudėjo. Trečiajame kėlinyje jie pasinaudojo per ankstyvu latvių atsipalaidavimu, nesportine Rolando Šmito pražanga ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų (58:54). Po trijų kėlinių – 63:55.

Lemiamą ketvirtį tolimu šūviu pradėjo Pierre'as Antoine'as Gillet ir latviai tepirmavo jau penkiais taškais – 63:58. Tačiau čia pat iš toli varžovams atsakė Dairis Bertanis, šešis taškus iš eilės atseikėjo K. Porzingis, mūsų kaimynai surengė spurtą 23:0 ir užsitikrino pergalę – 86:58 (likus žaisti 3 min.). Galutinis rezultatas – 92:64.

Pirmasis turas Latvijos ir Belgijos rinktinėms susiklostė skirtingai. Latviai po permainingos kovos 89:92 nusileido Serbijos krepšininkams, o belgai pasiekė pergalę, 103:90 nugalėdami Didžiosios Britanijos atstovus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)