Nors Donatas Motiejūnas likus kiek daugiau nei dviems valandoms iki mačo atskrido iš audros nusiaubto Hjustono, o D. Adomaitis surizikavo ir neseniai į Izraelį atskridusį krepšininką pirmojo kėlinio viduryje išleido į aikštelę, Lietuvos rinktinės vieno iš garsiausių komandos krepšininkų atvykimas pergalei neįkvėpė.

Mūsiškiai rungtynes pradėjo agresyviai, drąsiai žaidęs Jonas Valančiūnas per pusę pirmojo kėlinio surinko 8 taškus ir padėjo mūsiškiams įgyti 5 taškų pranašumą (15:10), tačiau ketvirčio pabaigoje gruzinai sugebėjo išlyginti rezultatą – 18:18.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 8:0 – kamuolį perėmęs greitą ataką užbaigė Edgaras Ulanovas, po tritaškį pataikė Mantas Kalnietis ir Artūras Milaknis (26:18). Vienu metu lietuviai buvo įgiję ir 12 taškų pranašumą (33:21), tačiau ketvirčio pabaigoje įsismaginęs varžovų lyderis Tornikė Šengelija mūsiškių persvarą sumažino vos iki 5 taškų (39:34).

Visgi trečiajame kėlinyje gruzinai spurtavo 9:1 ir ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (40:42). Nuo tos akimirkos užviręs nervų karas tęsėsi visą Lietuvos rinktinei nesėkmingą ketvirtį, po kurio mūsiškiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 57:59.

Ketvirtajame kėlinyje komandos toliau žengė koja kojon. Likus žaisti 4 min. rezultatas buvo lygus (72:72), tačiau netrukus nesulaikomo T. Šengelijos vedami gruzinai sugebėjo įgyti 4 taškų pranašumą (74:78).

Likus žaisti 10 sek. T. Šegelija prasižengė prieš tritaškį metantį M. Kuzminską. Lietuvis realizavo tik vieną baudą, tačiau kamuolį puolime atkovojęs J. Mačiulis sumažino atsilikimą iki 1 taško (77:78).

M. Kalniečiui specialiai prasižengus, varžovai realizavo tik vieną baudos metimą, o J. Mačiulis turėjo galimybę išplėšti pergalę tritaškiu, bet jo šūvis sulig sirena tikslo nepasiekė.

Lietuvos rinktinė kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 38-32, pagal rezultatyvius perdavimus varžovus pranoko 18-15, tačiau mūsiškiai prarado 16, o gruzinai – tik 10 kamuolių.

Dvitaškius abi ekipos metė panašiu taiklumu, lietuviai geriau atakavo iš toli (8/27 – 30 proc. ir 3/15 – 20 proc.), tačiau koją mūsų rinktinei pakišo itin prastai mestos baudos. Jų mūsiškiai realizavo tik 59 proc. (13/22). Tuo metu Gruzijos rinktinė pataikė 83 proc. baudų (24/29).

Rungtynės:

Lietuva – Gruzija 77:79 (18:18, 21:16, 18:25, 20:20).

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18 (4/8 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 1/3 bauda, 7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 15 (5/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 2/3 baudos, 4 rez. perd., 6 klaidos), Jonas Mačiulis ir Jonas Valančiūnas (4/7 dvitaškiai, 1/2 bauda, 9 atk. kam.) po 9, Martynas Gecevičius ir Edgaras Ulanovas po 7, Donatas Motiejūnas ir Artūras Milaknis po 4, Artūras Gudaitis ir Adas Juškevičius po 2 taškus. Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis nežaidė.

Gruzija: Tornikė Šengelija 29 (8/14 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 10/14 baudos), Duda Sanadzė 13, Michaelas Dixonas 12 (7 rez. perd.), Giorgi Šermadinis 9, Zaza Pačulija 8 (10 atk. kam.), Manučaras Markoišvili 6, George'as Cincadzė 2 taškai.

Kitas rungtynes Europos čempionate Lietuvos rinktinė žais šeštadienį 21.30 val. Mūsiškių varžovais bus grupės šeimininkai Izraelio krepšininkai.

Vienos rungtynės B grupėje ketvirtadienį buvo sužaistos dar prieš Lietuvos ir Gruzijos mačą. Vokietijos rinktinė 75:63 įrodė savo pranašumą prieš Ukrainos ekipą. Su šiomis komandomis lietuviai žais kitą savaitę.

Primename, kad paskutinį kartą oficialiose rungtynėse Lietuvos ir Gruzijos rinktinės susitiko prieš dvejus metus – Europos čempionato aštuntfinalyje. Tąsyk mūsiškius už ausų į kitą etapą ištempė karjeros rungtynes sužaidęs J. Mačiulis, pelnęs 34 taškus ir surinkęs 50 naudingumo balų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2239)