Į Rusijos rinktinės sudėtį pateko gynėjai Jevgenijus Baburinas, Dmitrijus Kulaginas, Michailas Kulaginas, Vitalijus Fridzonas (komandos kapitonas), Dmitrijus Chvostovas ir Aleksejus Švedas, puolėjai Antonas Semionovas, Andrejus Voroncevičius, Andrejus Zubkovas, Vladimiras Iljevas ir Nikita Kurbanovas bei vienintelis tikras vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas.

Rusijos rinktinė turnyrą pradės D grupės varžybomis Stambule, kur kausis su Turkijos, Belgijos, Latvijos, Serbijos ir Didžiosios Britanijos ekipomis.

Savo ruožtu ilgametis Rusijos rintkinės lyderis, šiuo metu šalies krepšinio federacijos prezidento pareigas einantis Andrejus Kirilenka iškėlė užduotį savo šalies komandai. Anot jo, patekimas į ketvirtfinalį ir garbingas pasirodymas jame rusams būtų geras pasiekimas.

„Rusijoje iki šiol daug kas prisimena, kad 2007-aisiais mes tapome Europos čempionais. Tačiau tai buvo prieš dešimtmetį, o po Londono olimpinių žaidynių apskritai nesame nieko pasiekę. Du Europos čempionatai, abu labai nesėkmingi.

Reikia realiai žiūrėti į tai, kokią sudėtį mes turime. Vaikinai, kuriuos turime rinktinėje, gali įgyvendinti rimtus uždavinius, aš tuo įsitikinęs. Tačiau ar pavyks? Savo ruožtu iškeliu tokį tikslą: geras rezultatas – tai patekimas į ketvirtfinalį ir kokybiškos rungtynės jame. Manau, tai normali, įgyvendinama užduotis. Na, o pusfinalis tai būtų neginčytina sėkmė“, – čempionato išvakarėse kalbėjo A. Kirilenka.

Europos pirmenybės keturiose šalyse startuoja rugpjūčio 31 d.