Trečiadienį lietuviai pralaimėjo Kroatijos ekipai 80:82. Prieš tai pasiruošimo Senojo žemyno pirmenybėms etape Klaipėdoje Lietuvos rinktinė įveikė Lenkiją 69:68 ir pralaimėjo Gruzijai 70:81.

Prancūzai turnyrą Orleane pradėjo pralaimėjimu tiems patiems kroatams 87:92.

Į turnyrą Prancūzijoje Dainius Adomaitis neatsivežė dviejų traumuotų krepšininkų Mariaus Grigonio ir Evaldo Kairio, o rungtynėms su prancūzais nebuvo registruoti Mindaugas Girdžiūnas, Artūras Milaknis ir Eimantas Bendžius.

Po lygaus ir atkaklaus pirmo kėlinio (2:4, 5:7, 12:7, 19:19) Lietuvos rinktinė ketvirčių sandūroje beveik 5-ioms min. stabtelėjo, o prancūzai laimėjo atkarpą net 15:0 (34:19). Mūsiškiai kiek atkuto, sykį sumažino skirtumą iki 5 taškų (42:37) ir buvo tris kartus priartėję iki 6 taškų (36:30, 38:32 ir 47:41), tačiau netrukus Prancūzija pirmavo jau 17 taškų skirtumu (62:45). Martyno Gecevičiaus trys tritaškiai iš eilės pakėlė nuotaiką (64:54), tačiau ketvirčio pabaigoje prancūzai vėl padidino savo persvarą (70:56).

Tritaškiu ketvirtą kėlinį pradėjo aikštės šeimininkai (73:56), bet jau netrukus du taškus su pražanga pelnė tik šiame kėlinyje aikštėje pasirodęs Deividas Gailius. Po du taškus įmetė M. Kalnietis ir J. Mačiulis (73:63), tačiau tritaškį pataikė ir varžovų veteranas Borisas Diaw (76:63).

Tolimu „šūviu“ atsakė M. Kalnietis, galingu dėjimu krepšį sudrebino J. Valančiūnas (76:68) ir jau atrodė, kad lietuviai perėmė iniciatyvą, tačiau tritaškį pataikė ir prancūzai (79:68). Likus 4 minutėms Lietuvos rinktinės deficitas vėl pasiekė 16 taškų (86:70).

Paskutines minutes abiejų komandų treneriai skyrė savų naujovių išbandymams, o likus 40 sekundžių komandas jau skyrė net 21 taškas (98:71). Lietuva patyrė trečią pralaimėjimą pasiruošimo cikle – šįsyk 77:98.

Rungtynes stebėjo 3000 žiūrovų.

Rezultatas:

Prancūzija – Lietuva – 98:77 (24:19, 18:16, 28:21, 28:21).

Prancūzija: Evanas Fournier (6 rez. perdav., 4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/4 baudos) ir Nando De Colo (5 rez. perdav., 4/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos) po 17, naujas „Žalgirio“ legionierius Axelis Toupane'as 12 (4/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos), Louis Labeyrie ir Kevinas Seraphinas po 10, Antoine'as Diot 8, Thomas Heurtelis 7, Borisas Diaw ir Edwinas Jacksonas po 5, Kimas Tillie 3 taškai. Praėjusį sezoną Kauno klubo aprangą vilkėjęs Leo Westermannas per 7 minutes taškų nepelnė.

Lietuva: Martynas Gecevičius (4/7 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Artūras Gudaitis (5 atk. kam., 2 blk., 3/4 dvitaškiai, 8/8 baudos) po 14, Jonas Valančiūnas 13 (6/11 dvitaškiai, 1/1 baudos), Jonas Mačiulis 12 (1/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Mindaugas Kuzminskas 10 (4/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Mantas Kalnietis 8 (9 rez. perdav., 6 klaid., 1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Deividas Gailius (1/1 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir Adas Juškevičius (1/2 tritaškiai) po 3 taškus. Donatas Motiejūnas (0/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/2 baudos), Lukas Lekavičius (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir Edgaras Ulanovas (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) taškų nepelnė, o Rokas Giedraitis aikštėje nepasirodė.

Pražangos: 21 – 21.

Su prancūzais lietuviai sužais ir dar vieną mačą, kai rugpjūčio 15-ą dieną išmėgins jėgas Kaune (19.30 val.).

Lietuva Europos čempionate žais B grupėje su Gruzija, Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.

Prancūzijos rinktinės varžovės A grupėje bus Lenkija, Graikija, Suomija, Islandija ir Slovėnija.

Kroatija rungtyniaus C grupėje, kur susitiks su Čekija, Ispanija, Juodkalnija, Rumunija ir Vengrija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (689)