Po įtempto paskutinio kėlinio ir permainingos jo pabaigos Lietuvos ekipa laimėjo nerezultatyvų susitikimą 59:58 (18:10, 16:16, 11:15, 14:17).

Kaip ir reikėjo tikėtis, mačo pradžioje netrūko nei broko, nei netaiklių metimų. Įpusėjus pirmam kėliniui diktuoti sąlygas palengva ėmė šeimininkai, kurių gretose per 10 minučių ant parketo palakstyti spėjo 10 krepšininkų, ir net šeši jų pasižymėjo taškais. Lenkams po varžovų krepšiu sekėsi žymiai prasčiau, tad Lietuvos rinktinė laimėjo ketvirtį 18:10.

Ir ta pačia nata tęsė toliau. 14 min. po firminio ilgai rinktinės marškinėlių nevilkėjusio Martyno Gecevičiaus šūvio iš toli lietuvai buvo pelnę dvigubai daugiau taškų nei varžovai – 24:12. Darbo ėmėsi Jonas Valančiūnas: vidurio puolėjas šeimininkavo abiejose baudos aikštelėse, per du kėlinius pelnė 8 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir buvo rezultatyviausias žaidėjas.

Lenkų gretose lyderio vaidmens ėmėsi „natūralizuotas“ gynėjas A. J. Slaughteris, surinkęs 7 taškus. Bet lygiaverčių talkininkų puolime jis neturėjo, nors ekipos treneris iš JAV Mike'as Tayloras leido pažaisti visiems 12 krepšininkų. Tiesa, kėlinio pabaiga lietuviams nebuvo tokia sėkminga, ir po 20 min. jie pirmavo tuo pačiu 8 taškų skirtumu – 34:26.

Tačiau po pertraukos sirgaliai Klaipėdoje vaisingo savo numylėtinių žaidimo puolime turėjo pasigesti. Per visą trečią kėlinį lietuviai pelnė vos 11 taškų, o paskutiniame ketvirtyje sugaišo 4 min., kol surezgė pirmą rezultatyvią ataką.

Lenkijos rinktinė tuo naudojosi ir palaipsniui mažino atsilikimą. Po trijų kėlinių jis buvo ištirpęs iki 4 taškų – 45:41. Vos prasidėjus ketvirtajam Karolis Gruszeckis išlygino rezultatą, o likus žaisti 5 min. lenkų vedliu tapęs Damianas Kuligas pirmą kartą nuo akistatos pradžios išvedė į priekį svečius – 47:49.

Žiūrovų laukė įtempta mačo atomazga. Žingsneliu priekyje jau žygiavo lenkai, bet 38-ą min. penktą pražangą užsidirbo 14 taškų surinkęs D. Kuligas.

Prieš paskutinę minutę lietuvius į priekį timptelėjo baudas realizavęs J. Valančiūnas – 57:55. Du lenkų antpuoliai tikslo nepasiekė, bet jie kažkodėl nebandė stabdyti laikrodžio pražangomis. Nesustabdė ir Deivido Gailiaus, pelniusio dvitaškį. Likus 6 sek. iš toli taikliai atakavo Mateuszas Ponitka, bet Lenkijos komanda vėl neprasižengė – mačas baigėsi rezultatu 59:58.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 14 (13 atk. kam.), Artūras Gudaitis 11 (9/11 baudų), Eimantas Bendžius 9 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 6 (1/7 dvitaškių, 1/6 tritaškių), Artūras Milaknis ir Deividas Gailius – po 5, Lukas Lekavičius 4 (5 rez. perd.), Martynas Gecevičius 3, Edgaras Ulanovas 2.

Lenkija: Damianas Kuligas 14, Mateuszas Ponitka 12, A. J. Slaughteris 10, Adamas Hrycaniukas 8, Adamas Waczynskis ir Tomaszas Gielo – po 4, Aaronas Celas, Łukaszas Koszarekas ir Karolis Gruszeckis – po 2.

Komandinė statistika (Lietuva – Lenkija)

Dvitaškiai: 16/43 (37 proc.) – 15/41 (36 proc.)
Tritaškiai: 3/23 (13 proc.) – 7/23 (30 proc.)
Baudos metimai: 18/29 (62 proc.) – 7/11 (63 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 50 – 44
Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 13
Pražangos: 18 – 28
Klaidos: 11 – 14
Perimti kamuoliai: 5 – 5
Blokuoti metimai: 4 – 1

Rungtynėms lietuvių gretose nebuvo registruoti penki rinktinės kandidatai: čiurnas susižeidę Marius Grigonis ir Evaldas Kairys bei vėliausiai prie treniruočių stovyklos prisijungę Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas.

Kontroliniame turnyre uostamiestyje dalyvauja keturios komandos. Laimėję lietuviai šeštadienį mėgins jėgas su gruzinais, lenkų laukia latviai.

Pirmame pusfinalyje Gruzija 73:69 pranoko Latviją.

Visos keturios turnyro dalyvės ruošiasi rugpjūčio pabaigoje prasidėsiančiam Europos krepšinio čempionatui. Gruzinai ir latviai žais toje pačioje B grupėje.

Tolesnis „Kidy Tour Cup“ turnyro tvarkaraštis

Rugpjūčio 5 d. 16 val. 45 min. Lenkija – Latvija;

19 min. 30 val. Lietuva – Gruzija.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Mindaugas Girdžiūnas.

Atakuojantys gynėjai: Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Marius Grigonis, Adas Juškevičius.

Lengvieji krašto puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis, Deividas Gailius.

Sunkieji krašto puolėjai: Donatas Motiejūnas, Eimantas Bendžius.

Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis, Evaldas Kairys, Martynas Sajus.