Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Jonas Valančiūnas, kuris per 17 min. pelnė 18 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (10 atk.k.), Domantas Sabonis (9 atk.k.) ir Kristupas Žemaitis po 10, Ignas Brazdeikis ir Rokas Jokubaitis po 9, Gytis Masiulis 8, Lukas Lekavičius ir Martynas Echodas po 6, Rokas Giedraitis 5, Arnas Butkevičius 4, Marius Grigonis 2, Eigirdas Žukauskas 0.

Suomija: O. Nkamhoua 12, S. Huffas ir M. Jantunenas po 7.

K. Maksvytis šiam susitikimui nusprendė neregistruoti Tomo Dimšos, Donato Tarolio, Lauryno Biručio ir vis dar traumuoto Mindaugo Kuzminsko.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes lietuviai trečiadienį Kaune laimėjo 76:61. Tiek Lietuvos, tiek Suomijos rinktinės ruošiasi Europos krepšinio čempionatui. Eurobasket 2022 turnyras vyks rugsėjo 1–18 dienomis.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pradžioje savo šou surengė Jonas Valančiūnas, pelnęs 10 iš 13 pirmųjų Lietuvos rinktinės taškų. Itin sėkmingai gynyboje žaidę lietuviai vertė dažnai klysti suomius, kurie per daugiau nei 8 min. sukrapštė vos 1 tašką, o aikštės šeimininkų persvara išaugo iki triuškinančios 25:1.

Galiausiai pataikyti ėmė ir suomiai, tačiau jau po pirmo kėlinio Lietuvos rinktinė pasiuntė varžovus į gilų nokdauną (29:9).

Antrojo kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė pirmavo 41:18, K. Maksvytis turėjo daug erdvės eksperimentuoti ir išmėginti aikštėje įvairius penketus. Įpusėjus dvikovai komandas skyrė 27 taškai (51:24).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės puolimo mašina stabtelėjo – pasipylė klaidos ir nesusipratimai, tačiau po Igno Brazdeikio tolimo šūvio K. Maksvyčio auklėtiniai ir toliau ėmė triuškinti varžovus. Įspūdingo Domanto Sabonio dėjimo suomiams buvo per daug – minutės pertraukėlę paėmė skirtumui išaugus iki 39 taškų – 65:26.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas perkopė 40 taškų ribą – 77:35. Galiausiai visi jau ėmė laukti rungtynių pabaigos.

Repeticijas prieš rugsėjo 1-ą dieną startuosiantį Europos čempionatą lietuviai pradėjo praėjusią savaitę ir du kartus įveikė Estiją (84:70 bei 90:88).

Likęs rinktinės kontrolinių rungtynių tvarkaraštis

• rugpjūčio 16 d. (Gran Kanarijoje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 18 d. (Vilniuje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.

Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių lauks FIBA 2023 metų pasaulio čempionato atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune).