Artėjančios Pasaulinės turizmo dienos (rugsėjo 27 d.) proga, Neringoje rugsėjis skelbiamas turizmo mėnesiu, rašoma pranešime žiniasklaidai. Miško maudynės, žygiai kanojomis, gamtinės ekskursijos ar joga pajūryje – tik dalis pasiūlymų rugsėjį viliojančių atvykti į Neringą.

Lėto poilsio oazė

Lėtasis turizmas šiandien jau tapęs kokybiškų atostogų, visaverčio poilsio ir sąmoningo gyvenimo būdo sinonimu. Lėtai dėliojant žingsnius pajūriu, į plaučius traukiant sodrų miško aromatą, klausantis paukščių čiulbesio ar marių teliūškavimo atlėgsta nerimas ir įtampa, nebelieka streso – jų vietą užima gebėjimas būti čia ir dabar.

Tokį visavertį poilsį kūnui ir sielai siūlo rudenėjanti Neringa, kurią kasmet atranda vis daugiau ramaus atokvėpio gamtoje ieškančių poilsiautojų. Jau 20 metų Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą kaip kultūrinis kraštovaizdis. Rudenėjančiame, bet saulės spindulių dar glostomame peizaže sąvoka „lėtas poilsis“ įgyja ypatingą reikšmę. Jūra, Kuršių marios, viena už kitą ypatingesnės smėlio kopos, samanų kilimai ir daugiau kaip du trečdalius Kuršių nerijos teritorijos dengiantys miškų masyvai – geriausias fonas lėtam, ramiam, visaverčiam poilsiui.

Atsižvelgdama į šiuolaikinio žmogaus poreikius, Neringa būtent rudens poilsiautojams parengė keletą ypatingų pasiūlymų. Rugsėjį visame pasaulyje jau 40 metų minima Pasaulinė turizmo diena. Šiai progai skirtų užsiėmimų, ekskursijų Neringoje netrūks visą rugsėjo mėnesį.

Tarp kopų ir vandens

Rudeninės Neringos svečiai kviečiami pasisemti ypatingų potyrių žygyje kanojomis „Mirusios kopos“. Nuo Pervalkos iki Juodkrantės mariomis plauksiantys žygeiviai net ir neturėdami patirties nesunkiai įveiks 14 kilometrų atstumą. O šį maršrutą lydės ypatingi reginiai ir potyriai: vienintelis Lietuvoje vandenyje stovintis švyturys, Žirgų ragas, pilkųjų garnių ir kormoranų kolonija, plačiais sparnų mostais sklandantys jūriniai ereliai. Kanojininkai turės retą progą pamatyti Mirusias kopas – unikalią vietovę, priklausančią Naglių gamtos rezervatui, todėl sausuma ją pasiekti ir po ją vaikščioti yra draudžiama.
Įspūdingą kelionę vainikuos organizatorių suruošta iškyla Naglių rage, o žygio finišas bus Juodkrantėje. Iš ten keliautojai Nidą galės pasiekti autobusu.

Tiesa, organizatoriai įspėja, kad tokioje unikalioje vietovėje kaip Neringa pati gamta pirmiausia padiktuoja savo sąlygas. Todėl jei vėjas bus šiaurės krypties, žygį ketinama pradėti iš Juodkrantės tam, kad keliautojai visą laiką galėtų plaukti pavėjui.

Miško maudynės

Besidomintys japoniška kultūra ar gilesniais žmogaus bei gamtos ryšiais jau turbūt yra girdėję sąvoką „shinrin-yoku“. Ši japoniškų miško maudynių praktika neatsitiktinai pastaruoju metu tapo tokia populiari visame pasaulyje: ji gerina fizinę ir psichinę žmogaus sveikatą. Mokslininkai yra nustatę, kad vos dvi miške praleistos valandos per savaitę teigiamai veikia mūsų nuotaiką, gerina miegą, padeda sumažinti kraujo spaudimą ir streso hormonų kiekį. Todėl Japonijoje veikia jau dešimtys miško terapijos bazių, kurias kasmet lanko daugybė žmonių.

Kuršių nerijos pušynai, kadagynai, sengirės yra geriausia vieta išmėginti miško maudynes patiems, net jei tai darysite pirmą kartą. Rugsėjį į miško maudynes poilsiautojus Nidoje palydės pirmoji Lietuvoje sertifikuota šios terapijos specialistė Mila Monk. Padedami jos išmoksite miške vaikščioti neskubėdami, netrikdomi telefono ir pastebėdami mažiausius šio kraštovaizdžio niuansus. Miško terapija žmones skatina maudynių seansų metu pažadinti visas savo jusles: įtraukite svaiginančio samanų kvapo, delnais palieskite šiurkštų medžio kamieną. Miško maudynių ekspertas iš Japonijos Qing Li teigia, jog sąmoningai praleidus laiką miške atsiranda vadinamasis šeštasis pojūtis – proto būsena, kai pajuntama vidinė ramybė ir džiaugsmas.

Pušų ir bangų simfonija

Turizmo dienai skirti renginiai ir užsiėmimai Neringoje tęsis ir kitomis dienomis. Poilsiautojai bus kviečiami į jogos užsiėmimus atvirame ore, nemokamas išskirtines gamtines ekskursijas po Kuršių neriją, organizuojamas Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, taip pat galės pakilti apsidairyti į nuo šios vasaros lankytojams atvertą Nidos švyturį. O kartu skatinami ir patys tyrinėti šį kraštą, klausantis nepertraukiamos pušų ir jūros bangų simfonijos.

Rudeninės Neringos lankytojus pasitiks ir dar viena staigmena – menininkės Aidos Pečeliūnienės dovana šio krašto lankytojams. Tai – ekspozicinis paviljonas, įdomiai ir patraukliai atskleidžiantis išskirtinės Lietuvos dalies istoriją. Lankytojai galės pamatyti užpustytus namus, pašto kelią ir daugybę kitų dalykų, apie kuriuos anksčiau teko tik girdėti arba skaityti.

Nors poilsis pajūryje dažnai siejamas vien su vasaros sezonu, deginimusi paplūdimyje ir maudynėmis, Neringa jau senokai įrodė turinti pasiūlyti kur kas daugiau. Ypač šiuolaikiniam, nuo gyvenimo tempo ir triukšmo pavargusiam žmogui. Pasivaikščiojimas miško takais, žygis kanojomis, joga pajūryje sugebės greitai sugrąžinti tai, ką daugelis mūsų kasdienybėje išbarstome – vidinę ramybę ir akių žibėjimą.

Visus Turizmo dienai skirtus pasiūlymus Neringoje rasite svetainėje www.visitneringa.com