Tai vieta, kur prie visą vakarą kintančio paveikslo kūrimo prisideda ežero atspindžiai, dangaus platybė, miškų siluetai ir ežero vandenis lėtai skrodžiančios jachtos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiauliuose tyvuliuojančio Rėkyvos ežero saulėlydžių išskirtiniu grožiu jau įsitikino ne tik šiauliečiai. Rėkyvos ežeras ne tik gaivinančių vandens pramogų karštą vasaros dieną vieta, bet ir ypatingą aurą turinti romantiškų vakarų vieta. Vis labiau šią vietą atranda ir miesto svečiai, kurie čia užsuka po turiningos kelionės ir pažinties su Šiaulių kraštu. Rėkyvos ežeras gerai žinomas ir profesionalams, ir mėgėjams fotografams, kurie čia dažną vakarą renkasi norėdami įamžinti įspūdingus gamtos kūrinius.

Rėkyvos ežero saulėlydžių fotogeniškumą ir populiarumą tik patvirtina vasaros pradžioje vykęs nuotraukų konkursas „Rėkyvos saulėlydžiai“. Konkurso organizatorius Šiaulių turizmo informacijos centą ir kelionių po Lietuvą portalą pamatykLietuvoje.lt pasiekė daugiau nei keli šimtai konkurso dalyvių nuotraukų. Konkursui pateiktas nuotraukas galite peržiūrėti ČIA.

Foto: D. Dovydaitis

Planuojantiems atvykti prie Rėkyvos pasigrožėti saulėlydžiu turime keletą rekomendacijų, vietų, kur saulėlydžio rakursas ypatingas arba, kur jais galima mėgautis ilsintis ar vakarieniaujant:

Rėkyvos ežero tiltas. Ne tik Palangoje ant tilto saulėlydžiai romantiški. Rėkyvos ežero tiltas yra puiki vieta palydėti saulę. Čia įrengti ir suoliukai, jei saulės palydėtuvių tektų laukti ilgiau. Ten visada sutiksite žveją, kurio galite pasiteirauti, ar jau pavyko sugauti auksinę žuvelę, o gal jis papasakos istoriją apie patį įspūdingiausią saulėlydį. Beje, jau kitąmet prie tilto bus prijungta ir apžvalgos aikštelė – dar daugiau vietos palydėti saulei ir rasti geriausią kampą nuotraukai.

Paplūdimys. Jei visą dieną lepinotės smėlėtame Rėkyvos ežero paplūdimyje, nepraleiskite progos padėkoti saulei už šiltas vonias ir palydėti jos patogiai įsitaisius ant smėlio.

Jachtklubai. Rėkyvos ežero vandenimis dalijasi du jachtklubai – „Žalgiris“ ir „Rėkyvos vandens klubas“. Prie pastarojo yra įrengti suoliukai, ant kurių sėdint vaizdas į ežerą tiesiog nepakartojamas – saulės spinduliai žaidžia jachtų stiebuose.

Foto: D. DovydaitisJachtos ir kateriai.
Ne tik filmuose vaizdai nuo denio yra užburiantys. Užsisakę pasiplaukiojimą jachta ar kateriu ne tik valandą plaukiosite po dešimtą pagal dydį Lietuvos ežerą, bet ir sulauksite saulės nusileidimo. Ant vandens jis dar kitoks. Saugokite savo kameras ir telefonus. Nors ežeras ir negilus, bet vanduo šlapias.

Restoranas. Gardi vakarienė, vaizdas už milijoną – tai gali pasiūlyti prie Rėkyvos ežero istoriniuose pastatuose įsikūręs restoranas „Žvejų užeiga“. Jei jau saulę lydėsite žvelgdami pro restorano langus, galbūt saulę norėsite taip pat prie Rėkyvos ežero pasitikti – šiuolaikiškai įrengti kambariai su puikiu vaizdu laukia svečių.

Foto: D. Dovydaitis