Šylant orams, ir jaučiant poreikį išlįsti pasižmonėti išjungus kompiuterį, alpakos nebuvo pamirštos. Vieną balandžio pradžios savaitgalį išsiruošiau į vietą, kurią nuolat rekomenduoju į Šiaulius užsukantiems svečiams – mini zoo Dargaičiuose. Arba kitaip sakant, išsiruošiau pas alpakas pavasarinei švelnumo terapijos procedūrai. Geriau vieną kart paglostyti nei dešimt filmukų peržiūrėti!

Visa puokštė neįprastų gyvūnų vienoje vietoje

Nors pradėjau akcentuodama alpakas, tačiau realiai mini zoo pilnas pačių įvairiausių ir ne kasdien sutinkamų gyvūnų, kurių sąrašas jų FB puslapyje tikrai įspūdingas: olandų miniatiūrinės ožkos, juodnosės avys (valais blacknoses), Jokūbo veislės avys, asilai, Koburgo lapinės avys, dvikupris kupranugaris, hailendų veislės galvijai, šinšilos, reksų veislės triušiai, lamos, alpakos, Kveslandų salų avytės, miniatiūrinės Zebu karvės, poniai, miniatiūrinis asilas, miniatiūrinis arklys Falabella, Valais Blackneck šveicariškos ožkos, danieliai, taurusis elnias, Dovydo elnias. Visa puokštė neįprastų mūsų akiai gyvūnų, kuriuos smagu stebėti ir susipažinti.

Labiausiai krenta į akis, jog gyvūnai draugiški ir nebijo žmonių. Kaip šešėlis seka paskui aptvarą, uosto, stebi. Ir, žinoma, laukia skanėstų iš svečių. Tarpusavyje taip pat nesipeša arba pešasi draugiškai. Tad viename aptvare galima pamatyti ir kupranugarį su lama, ir triušiukus su ožkomis, ir elnius su danieliais.

Alpakų ūkis
Foto: Asmeninis albumasMisija (ne)įmanoma – paglostyk alpaką

Man asmeniškai įdomiausias užsiėmimas alpakų maitinimas ir bandymas paglostyti. Tai labai smagus žaidimas reikalaujantis ypatingų žongliravimo sugebėjimų – kai viena ranka laikai indelį su maistu, antroje saujoje įbertas maistelis ir alpakos bando jį iš tavo delno išvalgyti, o trečia bandai paglostyti… Tai va, trečios rankos nėra. Tad tenka suktis gudraujant, o jos kaip unguriai vandenyje – maistelį duok, o glostyti gal apsieisi. Be alpakų, mano favoritas – kupranugaris vardu Titanas. Įspūdingų gabaritų gyvūnas iš Azijos yra toks draugiškas ir ramus, jog jį net lama vaiko, neprileisdama prie ištiestų svečių rankų su skanėstais. Aišku, ten ir lama pasitaikė reto naglumo, kad trigubai už save didesnį dvikuprį vaiko.

Alpakų ūkis
Foto: Asmeninis albumasKiekvienas apsilankymas – tarsi nauja kelionė

Pirmą kartą mini zoo Dargaičiuose pas alpakas lankiausi prieš 2 metus. Dar nelabai jie mini zoo vadinosi, labiau skambėjo pavadinimas alpakų ūkis. Dabar galėjau palyginti, jog laikui bėgant vieta plėtėsi ir tobulėjo, atsirado daugiau gyvūnų, daugiau aptvarų bei gyvūnų aprašymai. Tačiau vaikštant tarp aptvarų gal kartais ir nelabai matai kas aplink, visas dėmesys nukreiptas į straksinčius, triukšmaujančius ir dėl dėmesio kovojančius gyvūnus.

Visgi krenta į akis, jog vieta tvarkoma, atsiranda naujovių, naujų paslaugų. Pavyzdžiui, siūloma kava, yra suoliukai prisėsti, prasiplėtė aptvarų dydžiai ir jų padaugėjo. Padaugėjo gyvūnų rūšių, o ir štai pavasarį – jauniklių laikas. Mačiau vos ant kojų pastovinčią, tikriausiai mažiau nei prieš parą gimusią alpaką! Manau, tokioje vietoje visada atsiras kažkas kas nustebins ir nebus taip, jog po kelinto apsilankymo taps nuobodu.

Alpakų ūkis
Foto: Asmeninis albumas

Įdomu suaugusiems ir vaikams

Dargaičių mini zoo reikėtų skirti mažiausiai valandą, o vykstant su mažais vaikais – minimum dvi.
Vaikams vieta puiki susipažinti su gyvūnais, čiauškantys mažieji tikrai matosi susidomėję ir net cypiantys iš laimės, jog gali pamaitinti už save kelis ar keliasdešimt kartų didesnį gyvūną. O ir suaugusiems puiki pramoga. Man asmeniškai tai patinkanti vieta, kur galima atsipalaiduoti, pajusti gyvūnų šypsenų terapiją.

Pamesti galvą alpakų fermoje paprasta. Pirmą kartą apsilankiusi pasinaudojau galimybe sudalyvauti nemokamoje ekskursijoje. Visai smagiai pasiklausiau apie gyvūnus, jų istorijas ir nuotykius. Šį kartą apsilankiusi prisiminiau ekskursiją ir pasiteiravau ar vis dar rengiama. Mergaitė paatviravo, jog nepasiteisino – visi pamatę alpakas tarsi nuo pavadžio nutrūksta ir visas dėmesys joms, tad ekskursijos užsakomos tik tikrai žingeidiems ir dėmesį išlaikantiems žmonėms.

Alpakų ūkis
Foto: Asmeninis albumasKaip nuvykti ir kiek kainuoja

Dargaičių mini zoo įsikūręs Dargaičiuose, Google maps įvedus Dargaičiai mini zoo rodo jų Google puslapį „Alpakų auginimas“.

Važiuojantiems nuo Šiaulių pusės, reikia važiuoti Gruzdžių kryptimi, pravažiavus Gruzdžius sekti ženklu į Dargaičius ir prieš tvenkinius sukti į dešinę. Ant kelio yra nuorodos (jei atmintis neapgauna, nuorodos su užrašu „Alpakos“), tad pasiklysti faktiškai neįmanoma net be navigacijos.

Kainos

• Suaugusiems – 4 eurai.
• 3 -18 metų vaikams, senjorams, neįgaliesiems – 3 eurai.
• Vaikams iki 3 metų nemokamai.
• Maistelio indelis šerti gyvūnus – 1 euras.

Yra takai, tvarkinga, botų nereikia, nebent lijo savaitę be perstojo. Tačiau, suprantama, su aukštakulniais eiti nerekomenduojama.

Alpakų ūkis
Foto: Asmeninis albumasDarbo laikas

• Sezono metu (05.01-10.01) kasdien nuo 11 iki 18 val.
• Ne sezono metu savaitgaliais ir švenčių dienomis 11.00 -16.00.
• Ne sezono metu ekskursijos priimamos ir darbo dienomis (susitarus iš anksto).

Daugiau autorės įrašų rasite ČIA.