Dabar originaliais meno kūriniais galima grožėtis visus metus. Kaip juokauja iš šiaudų stebuklus kurianti Naujamiesčio kultūros centro darbuotoja Rima Serdikevičienė, žmonės čia plūsta ne tik paganyti akis, bet ir pasikrauti teigiamos energijos.

Šiaudas, prisigėręs saulės šviesos, tamsiuoju metų laiku ją spinduliuoja aplinkiniams. Jeigu tik nelyja, šalia Naujamiesčio išdygusiame šiaudinių skulptūrų parke galima sutikti du nuolatinius „statybininkus“.

Prie baigiamo statyti namo iš šiaudų besisukiojanti R. Serdikevičienė atviravo, kad anksčiau kasdien skulptūrų parke darbuodavosi mažiausiai po šešis aštuonis žmones – grožybės iškildavo kaip ant mielių. Šiemet ji triūsia tik su kolega Jonu, retkarčiais dar užsuka vienas kitas pagalbininkas savanoris. Bent pagrindinį namą iš šiaudų bei jo aplinką viliamasi pabaigti iki šalčių.

„Ankstesniais metais jau spalį prasidėdavo darganos, šlapdribos, sniegas, o šiemet galime dirbti beveik kasdien. Tik kad neturime daug pagalbininkų“, – kalbėjo menininkė.

Trūkstant papildomų darbo rankų, šiemet nuspręsta rekonstruoti, kas buvo padaryta iki šiol. Nors iš pažiūros dirbti su šiaudais nėra sunku, pasak R. Serdikevičienės, tai be galo sunkus darbas, reikalaujantis ištvermės, kartais net vyriškos jėgos bei labai daug laiko ir energijos.

„Darbo rankų trūksta, bet taip norisi išlaikyti šią tradiciją“, – šypsosi menininkė.

Šieno skulptūros
Foto: Sekundė.lt

Džiugins visus metus

Atrodytų, per daugiau kaip dešimtmetį turėjo išsisemti ir idėjų bei minčių lobynas, tačiau šiaudinių skulptūrų kūrėjai juokauja, kad pats gyvenimas jiems mesteli naujų sumanymų. Šiemet nuspręsta pasirinkti kiek neįprastą temą – „Kvadratas. Nuo šiaudo iki dabarties“, kurioje savotiškai tilptų visa šiaudinių skulptūrų parko istorija, dabartis ir ateitis. O kartu parodyti, kaip gali derėti šiaudo paprastumas ir modernumas.

„Kai bus išlygintos sienos ir ant šiaudinio namelio stogo įrengta apžvalgos aikštelė, planuojame pasikviesti ir menininkų išdekoruoti sienoms. Tuomet surengsime šiaudinių skulptūrų parko pabaigtuves“, – intriguoja R. Serdikevičienė.

Šieno skulptūros
Foto: Sekundė.lt

Dešimt metų prieš Vėlines skulptūrų parkas virsdavo įspūdinga ugnies, muzikos ir šokio misterija, tačiau jau kurį laiką parkas lankytojus džiugina visus metus – šiaudas puiki medžiaga, nuo laiko jis tik pabąla, bet nepraranda savo formos. Pasak pašnekovės, ši idėja pasiteisino – kone kiekvieną vakarą ar savaitgaliais čia galima matyti vaikštinėjančias šeimas ir smagiai dūkstančius vaikus. Specialiai mažiesiems namelis įrengtas su daug tunelių ir koridorių.

„Net vėlų rudens vakarą matyti, kaip žmonės pasišviesdami prožektoriais vaikštinėja po parką ar savaitgaliais jaukiai įsitaisę ant suolelio gurkšnoja šiltą arbatą ir mėgaujasi tuo nuostabiu šiaudo kvapu. Šiaudas, prisigėręs daug saulės, spinduliuoja gerą energiją, todėl žmonės čia taip ir traukia. Vien kvapas toks raminantis ir užburiantis“, – kalbėjo šiaudinių skulptūrų kūrėja.

Šieno skulptūros
Foto: Sekundė.lt

Aplankys ir Kalėdų dvasia

Į stebuklingą skulptūrų parką traukia ne tik aplink gyvenantieji. Daug lankytojų atvyksta iš kitų miestų, o kai kada pasigrožėti masyviais darbais iš šiaudų atveža ir iš užsienio atvykusius svečius. Garsas apie unikalų šiaudinių skulptūrų parką sklinda net už Lietuvos ribų – visai neseniai Naujamiesčio kultūros centras sulaukė ypatingos dovanos – prancūzų sudaryto almanacho.

Šieno skulptūros
Foto: Sekundė.lt

„Šiuolaikinė architektūra ir šiaudas“, kuriame – viso pasaulio menas su šiaudais. Į almanachą pateko ir naujamiestiečių kurtos grožybės. Naujomis spalvomis šiaudinių skulptūrų parkas sužėri ir kalėdiniu laikotarpiu. Jau treji metai, kai naujamiestiečiai čia puošia gyvą žaliaskarę. Ją dabina šiaudiniais savo rankomis kurtais kalėdiniais žaisliukais.

O šiemet svarstoma Kalėdų medį pagaminti irgi iš šiaudų. „O jeigu Kalėdų Senelis norėtų, mielai šiaudinį namelį paverstume jo rezidencija“, – šypsosi R. Serdikevičienė.