Trumpi patarimai ką verta pamatyti Koh Samui saloje

Pirmiausia rekomenduoju aplankyti Koh Samui saloje esantį magiškąjį mišką. Atvykau keletą dienų po Tomo atvykimo ir tai buvo pirma vieta, kur jis mane nusivežė pasakydamas: „Tau čia patiks“. Ir man patiko. Po streso, lėkimo Lietuvoje, šioje vietoje galų gale galėjau atsipalaiduoti ir nuraminti savo mintis.

Tai iš ties magiška ir stebuklinga vieta. Magiškasis miškas yra Koh Samui salos Pom kalno viršūnėje ir buvo įkurtas vietinio ūkininko. Tropinio miško apsuptyje rasite įvairaus dydžio, formų ir senumo Budos skulptūras bei statulas. Kiekviena iš jų turi savo reikšmę ir istoriją, tačiau kadangi parke nėra paaiškinimų, kiekvienas tai galime susikurti patys. Per mišką taip pat teka ir upelis bei keli miniatiūriniai kriokliai. Viskas magiškame miške dvelkia ramybe ir padeda pasijusti kaip kitame pasaulyje.

Foto: Asmeninis albumas

Kita vieta, kurią aplankėme – Močiutės ir Senelio ola (Hin Ta ir Hin Yai). Šios olos primena moters ir vyro lytinius organus. Na, mums juoko vieta nesukėlė, bet kai kalbame apie įvairius tabu, apie ką paprastai prie vakarienės stalo Lietuvoje nekalbama, žmonėms tai dažnai kelia šypseną. Ši vieta jau lyg ir tapusi Samui salos simboliu. Šios olos yra garsios tik dėl savo keistos formos ir buvo atrastos vietinių prieš daug metų. Vaizdai nuo uolų ir jas supančios teritorijos taip pat yra ne mažiau įspūdingi ir nusidriekia per jūrą į netoliese esančias salas. Netoli Hin Ta ir Hin Yai yra nedidelis balto smėlio paplūdimys, kuris nėra tinkamas maudytis, tačiau yra gaivinanti vieta atvėsinti kojas po salos tyrinėjimų dienos.

Dar viena iš būtinų aplankyti vietų yra Didžioji Buda. Jei nelankei Budos Tailande – jame nebuvai, galima taip pajuokauti. Budizmas yra pagrindinė Tailando religija, visa kultūra paveikta to, ko mokė Buda. Kol Didžioji Buda išdidžiai laukia lankytojų, virš jos galvos galima pamatyti ir kylančius bei besileidžiančius lėktuvus. Didžioji Budos statula Samui saloje yra 12 metrų aukščio ir randama šiaurės rytinėje salos dalyje. Ją lengvai pasieksite motoroleriu ar automobiliu.

Aplankydami Didžiąją Budą nepamirškite apsirengti atitinkamai ir pagarbiai – jokių iškirpčių, kelius bei pečius dengianti apranga tiek vyrams, tiek moterims. Šios statulos didybė užgniaužia kvapą!

Žvejų miestelis yra dar viena iš rekomenduojamų aplankyti vietų. Šis miestelis yra įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje, Bophut dalyje. Miestelyje apstu tradicinio stiliaus pastatų, vietinių ir madingų restoranų, bei suvenyrų parduotuvėlių. Vakarais ši salos dalis atgyja ir joje pradeda šurmuliuoti gatvės maisto turgus, kuriame galima paragauti įmantriausių vietinių patiekalų ir gėrimų. Kaimelis atsigauna po pandemijos ir vakarais čia jau rikiuojasi gatvės prekeiviai. Nepabijokite išragauti nematytų tailandietiškų gėrybių, juk ne veltui ši šalis yra laikoma pasauline maisto meka.

Foto: Asmeninis albumas

Taip pat Koh Samui saloje rasite ir ne vieną krioklį. Bent vieną jų aplankyti yra būtina! Nors krioklių galima rasti beveik visame Tailande, bet jei jau atsidūrėte Samui, nepatingėkite pamatyti bent vieną ir čia. Daugumą iš jų pasiekti nėra sunku, o patirtis būtent ten yra neapsakoma. Ypač, kai šiuo popandeminiu metu kelias valandas kriokliais galite mėgautis vieni.

Mane Tomas nusivežė prie Hin Lat krioklio, kur puikiai praleidome laiką drauge. Per visą tą laiką sutikome vos keletą turistų, taigi norintiems pabėgti nuo šurmulio, tropinio karščio bei atsivėsinti gaiviame krioklyje, šią vietą yra būtina aplankyti. Tomas taip pat aplankė ir Narnuang krioklį, kuriame drąsiai galima ir atsivėsinti įšokant į vėsų vandenį. Drąsesni gali po kriokliais pasivaikščioti ir netgi palaipioti.

Foto: Asmeninis albumas

Mėgstantiems ramybę ir privatumą labai rekomenduojame Saii Koh Samui Choengmon viešbutį, įsikūrusį šiaurinėje salos dalyje. Tai nėra tipinis viešbutis, o daugiau vilų kompleksas, kur kiekviena vila ar liukso kambarys turi savo privatų baseiną. Iš šio viešbučio lengvai pasieksite visas paminėtas vietas. Viešbutį galite užsisakyti per Booking.com arba Agoda.com.