Grįžę namo turistai pasakoja pažįstamiems ir draugams: reklaminiai bukletai nemeluoja!

Maldyvai išties tokie nuostabūs, kaip ir tvirtina šio kurorto rinkodaros specialistai. Deja, tačiau net ir šiame rojuje yra savas pragaro filialas. Toli nuo tankiai gyvenamų vietų ir turistų vilionių yra įsikūręs Tilafušis – sala, kuri niekada nebus parodyta turtingiems salyno svečiams.

Nufotografuotas iš paukščio skrydžio, šis Maldyvų kampelis atrodo gana kultūringai ir civilizuotai. Tik vietos gyventojai žino, kad ta nuotrauka buvo padaryta tądien, kai nedirbo šiukšlių perdirbimo gamyklos. Įprastai virš Tilafušio tvyro tirštas ir dvokiantis smogas.

Tilafušio atsiradimo istorija

Pasirodo, vos prieš 24 metus šios salos vietoje buvo sekli Tilafalu lagūna, tačiau paskui virš salyno pakibo rimta užterštumo problema.

Norėdama kartą ir visiems laikams susidoroti su susikaupusiomis šiukšlėmis, Maldyvų valdžia nusprendė suformuoti Tilafalu vietoje dirbtinę salą. Tilafušis buvo suformuotas iš Maldyvų sostinės Malės atliekų.

Tilafušis šiandien

Šiandien dirbtinės salos plotas nesiekia net pusės kvadratinio kilometro. Didelė Tilafušio dalis po senovei naudojama kaip milžiniškas Maldyvų sąvartynas.

Tačiau dabar čia taip pat veikia laivų statyklos ir cemento pakavimo bei kitos įmonės. Be to, šioje saloje nemažai sandėlių.

Foto: ShutterstockTilafušio gyventojai

Bėgant laikui dirbtinėje saloje atsirado netgi nuolatinių gyventojų. Dabar Tilafušyje gyvena praktiškai tūkstantis žmonių. Daugiausia čia dirba imigrantai iš Bangladešo, kurie perdirba šiukšles ir pluša gamyklose už, Maldyvų gyventojų požiūriu, menkus atlyginimus.

Tilafušis ir užterštumas

Salyno valdžia tikina, kad suformavus Tilafušio salą, situacija su šiukšlėmis normalizavosi. Vis dėlto, tarptautinės aplinkosaugos organizacijos abejoja atsakingų pareigūnų pareiškimų nuoširdumu.

Dirbtinė sala jau seniai užsitarnavusi prastą reputaciją. Nuotrauka, kurioje įtikinamai pademonstruotas kontrastas tarp statistinio Maldyvų lankytojo ir Tilafušio pragaro, tiesiog kelia siaubą…

Negana to, dirbtinėje saloje veikiančios gamyklos praktiškai nuolat meta į atmosferą milžinišką kenksmingų medžiagų kiekį, todėl vaizdas virš Tilafušio paprastai itin liūdnas.

Beje, vietos valdžia tikina, kad išmetamų teršalų kiekiai neviršija normų. Esą, oro grynumas atidžiai sekamas, mat Tilafušio gamyklos neturi pakenkti Maldyvų patrauklumui!

Foto: Shutterstock

Maldyvų sąvartynas šiandien

Kol kas dirbtinė sala dar susidoroja su visų Maldyvų sąvartyno vaidmeniu, tačiau kas bus toliau – parodys laikas.

Priminsime, kad pagrindinį pelną salynui atneša turistai, tačiau kaip rodo atlikti tyrimai, statistinis Maldyvų svečias per dieną sukuria 3,5 kilogramo šiukšlių. O čia juk kasmet atostogauja milijonai!