Kaikura, Naujoji Zelandija

Kašalotai užauga iki 20 metrų ilgio, sveria iki 57 tonų ir gyvena net 70 metų. Ši pakrantė Pietinėje saloje yra viena nedaugelio vietų mūsų planetoje, kur kašalotus galima stebėti ištisus metus. Jie būriuojasi prie Kaikuros, nes šioje vietoje dviejų kilometrų gylio unikalus kanjonas driekiasi iki pat stačių krantų. Čia itin daug maisto, tad ir kašalotai sukiojasi nuolatos.

Hermanusas, Pietų Afrika

Dar viena išskirtinė vieta jūros gyvybės stebėtojams. Nuo visų kitų ji skiriasi tuo, kad šiame jaukiame miestelyje banginius galima patogiai stebėti ir iš sausumos – lauko kavinės terasos, suoliuko krantinėje ar savo balkono. Kai kurie viešbučiai yra taip įsitikinę šia tikimybe, kad reklamuojasi gražinsią pinigus, jei klientas pro langą nė sykio nepamatys banginio uodegos. Daugiausių jų ten būna birželį - lapkritį.

Puerto Madrinas, Argentina

Šis miestelis pamažu įsitvirtina banginių stebėtojų maršrutuose, kaip dar viena įstabi vieta, suteikianti galimybę juos pamatyti tiesiog nuo kranto. Didžiausia tikimybė – nuo birželio iki gruodžio, kai prie Valdeso pusiasalio susirenka didžiuliai šių migruojančių milžinų būriai. Dažniausiai sutinkami Tikrieji pietų banginiai ir didžiulės orkos.

Vankuverio sala, Kanada

Džonstono sąsiauris tarp žemyninės Kanados ir Vankuverio salos yra ta vieta, kur iš labai arti galima pamatyti orkas. Plaukiama ryte baidarėmis, kai šie galingi gyviai telkiasi į būrius ir žaidžia Ramiojo vandenyno bangose. Pusdienio iškylos rengiamos iš Telegrafo įlankos ir kelių kitų vietų. Geriausia orkas ten stebėti nuo birželio iki spalio mėnesio.

Aliaska, Jungtinės Valstijos

Svajojantys pamatyti kuprotąjį banginį turėtų planuoti kelionę į Aliaską birželio ar liepos mėnesiais. Jos pakrantėse vyksta unikalus reginys. Kuprotieji banginiai susiburia į dideles grupes ir iš pučiamų burbulų sukuria savotiškus tinklus. Šitaip jie sugena daugybę silkių, kurias paskui gaudo plačiai pražioję nasrus ir šokinėdami aukštyn virš bangų. Prie šių krantų ištisus metus sukinėjasi ir kiti milžinai – pilkieji, mėlynieji ar Belugos banginiai.

Tonga

Šios tolimos salos – unikalios ne tik todėl, kad tai yra vienintelė karalystė Polinezijoje. Jas nuo seno garsina neįtikėtino dydžio banginių būriai. Juos galima ne tik stebėti. Su jais įmanoma ir plaukioti. Tai – nepakartojama patirtis, tereikia perskristi pusę planetos, apsistoti viename iš jaukių pakrantės viešbučių ir užsisakyti pusdienio maudynes su didžiausiais planetos gyvūnais. Didžiausi šansai prie Tongos krantų susitikti kuprotuosius bei kitus banginius – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Islandija

Ko gero, vienintelė banginių stebėjimo vieta, kurią galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus. Islandija – viena brangiausių šalių pasaulyje, todėl ir turai iš Reikjaviko bei kelių kitų vietų nėra pigūs. Tačiau nuo kitų stebėjimo vietų ši graži sala skiriasi dar ir tuo, kad poliarinės dienos metu juos galima matyti net ir vidurnaktį, saulei šviečiant virš horizonto. Geriausias laikas ten vykti – gegužę - rugsėjį.

Azorų salos

Apie šias Portugalijai priklausančias salas iki šiol mažai kas yra girdėjęs net Europoje. O tai, kad ten be kitų grožybių dar galima stebėti banginius – dar vienas didelis Azorų privalumas. Sezonas trunka nuo kovo iki gegužės mėnesio, o laivai stebėti banginių išvyksta iš San Migelio ir Terceiros salų. Pasiekti šias Atlanto viduryje susispietusias salas galima per Londoną arba Frankfurtą.