„Trumpas išvykas įprastai mėgsta keliautojai, kurie nori pakeisti aplinką ir atsikvėpti nuo kasdienės rutinos, tačiau tam turi tik keletą dienų - renkantis tokios kelionės kryptį svarbiu kriterijumi tampa ir skrydžio trukmė bei patogumas. Naujos kryptys į Lenkijos miestus ypač tinka vadinamoms „city break“ atostogoms, nes, pavyzdžiui, iš Kauno į Varšuvą galima išvykti penktadienį, o grįžti pirmadienį“, – pasakoja Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Gdanskas – Lenkijos „perlas“ arba mažieji Nyderlandai Baltijos pajūryje

Kaip rašoma pranešime spaudai, Lenkijos uostamiestis Gdanskas – vienas seniausių miestų šalyje, žavintis savo senamiesčiu ir turintis ką pasiūlyti tiek aktyvaus poilsio mėgėjams, tiek ir tiems, kurie nori paklaidžioti miesto gatvėmis ar ramiai pasigrožėti vienu labiausiai pačių lenkų lankomu miestu.

Gdanskas garsėja unikaliu senamiesčiu, kuriame gausu renesanso stiliaus pastatų. Atvykus į šiaurės Lenkijoje esantį uostamiestį pirmiausia rekomenduojama aplankyti senamiesčio puošmeną – Šv. Mergelės katedrą. Ji vadinama viena didžiausių plytinių katedrų Europoje, nes vienu metu gali sutalpinti 25 tūkst. žmonių, o įveikusiems 400 laiptų, vedančių į bokštą, atsiveria Gdansko ir šalia esančio kurorto Sopoto panorama.

Lenkijos uostamiestis taip pat garsėja savo moderniais muziejais. Vienas jų – 2014 metais atidarytas Europos Solidarumo Centras, kuris garsėja interaktyviomis ekspozicijomis, išsamia istorine perspektyva, autentiškais pačių žmonių muziejui perduotais eksponatais.

Rekomenduojamų lankytinų Gdansko vietų sąraše – „Dlugij Targ“ Gdansko aikštė, kurioje pasitinka vienas puošniausių statinių – Artūro namas. Čia pat stovi ir uostamiesčio simbolis Neptūno fontanas, per Antrąjį pasaulinį karą išmontuotas ir paslėptas, o į buvusią vietą grąžintas 1954 m. Auksinis namas – tai dar vienas išskirtinis pastatas Gdanske, kuris gerai žinomas dėl gausiai dekoruoto fasado ir jame dominuojančių Kleopatros, Edipo, Achilo, Antigonės skulptūrų.

Nuo UNESCO senamiesčio iki neoninių šviesos instaliacijų

Varšuva – dar vienas Lenkijos miestas, kuris gali didžiuotis savo įspūdingu senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Klaidžiojant jo gatvėmis būtina užsukti į Turgaus aikštę, kurios centre - miesto simbolis Undinėlė, taip pat verta aplankyti gotikinę Šv. Jono katedrą, Žygimanto III Vazos koloną ir Varšuvos karališkąją pilį.

Varšuva

Būtina stotelė – Lenkijos žydų istorijos muziejus „POLIN”, duris atvėręs buvusio Varšuvos geto teritorijoje. Įspūdingos architektūros postmodernistinio pastato, kurio konstrukciją sudaro stiklas, varis ir betonas, nepastebėti neįmanoma.

Bene unikaliausio Varšuvos muziejaus titulą galėtų pelnyti Neono muziejus, kuriame eksponuojama virš 100 įvairiausių neoninių reklamų iškabų bei šviesos instaliacijų.

Viešint Varšuvoje taip pat būtina aplankyti Koperniko mokslo centrą, kuris skirtas išradingam mokslo populiarinimui ir puikiai tinka visai šeimai. Laikas muziejuje neprailgs nei vaikams, nei suaugusiems: įtraukiantys žaidimai, interaktyvios ekspozicijos, galimybė konstruoti ar savo jėgomis uždegti elektros lemputę.

Vietiniai taip pat rekomenduos aplankyti ir Varšuvos plaučiais vadinamą Lazienkų parką. Ieškantiems vaizdo „ant delno”, būtina užlipti į Šv. Onos bažnyčios varpinę, nuo kurios atsivers iškalbinga Varšuvos senamiesčio panorama.

Gero maisto ir gurmaniškų patirčių gerbėjai Varšuvoje taip pat nenusivils – platus spektras vietinės virtuvės ir kitų šalių restoranų, vadinamųjų „slaptų“ barų, modernių vegetariško ir veganiško maisto kavinių. Desertų mėgėjams privalu paragauti pyragaičių „wazutka”. Jie ypatingi, nes turi net tris skirtingas savo kilmės istorijas, kurias galima išgirsti vis kitoje desertinėje. Sakoma, jei patiks šis desertas – patiks ir kiti lenkų virtuvės kepiniai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją