Booking.com peržiūrėjo turimus kainų duomenis bei pasaulio keliautojų pateiktas priežastis aplankyti konkrečias vietoves ir sudarė sąrašą žavesiu ir išskirtiniu grožiu dvelkiančių senamiesčių, po kuriuos keliauti labiausiai verta rudenį, rašoma pranešime spaudai.

Beveik pusė (45 proc.) pasaulio keliautojų į keliones išsiruošia norėdami aplankyti istorines vietas. Štai keliautojų rekomenduojami senamiesčiai, kuriuose galėsite pasivaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis ir pasinerti į istoriją.

Talinas, Estija

Smailūs viduramžių bokštai, nuožulnūs stogai ir paslėpti kiemeliai – Talino XIV a. senamiestis primena pasaką. Kaip ir dauguma pasakų, jis turi ir tamsiąją pusę – po grįstomis gatvėmis slypi požeminiai tuneliai, kuriuose lankytojai gali susipažinti su vėlesniu Estijos istorijos etapu – nuo Švedijos okupacijos XVII a. iki Antrojo pasaulinio karo slėptuvių.

Kada apsilankyti: sezono pikas tęsiasi nuo gegužės iki rugsėjo, todėl šiuo metu kainos išlieka gan aukštos. Tačiau tikroji Talino magija netgi dar labiau atsiskleidžia rudens pabaigoje, todėl apsilankykite lapkritį – išvengsite žmonių minių ir galėsite pasinaudoti 20 proc. mažesnėmis kainomis nei brangiausiu metų laiku.

Kotoras, Juodkalnija

Kotoro senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų Adrijos regione. Užkopkite į San Giovanni tvirtovę, nuo kurios atsivers senamiesčio vaizdai, arba nuplaukite laivu į Gospa od Škrpela – mažytėje saloje Kotoro įlankoje įkurtą Romos katalikų bažnyčią.

Kada apsilankyti: turistinis sezonas čia yra liepą ir rugpjūtį, todėl keliaudami kitu laiku išvengsite keliautojų minių ir kruizinių laivų. Saulėtų dienų galima tikėtis net ir lapkritį, kai kainos yra 50 proc. mažesnės.

Foto: Booking.com

Niurnbergas, Vokietija

Antrame pagal dydį Bavarijos mieste pamatysite viduramžių architektūrą, didelę pilį raudonu stogu ir daug istorinių vietų– Niurnbergas yra jauki ir paprasta alternatyva didžiajam Miunchenui. Susipažinkite su Vokietijos istorija geležinkelio muziejuje arba Nacionaliniame Vokietijos muziejuje, kuriame eksponuojamas seniausias gaublys pasaulyje.

Kada apsilankyti: kainos Niurnberge yra gana mažos nuo rugsėjo iki lapkričio. Jei vyksite rugsėjį, galėsite dalyvauti kasmetiniame rudens Tautų festivalyje, o kainos bus iki 40 proc. mažesnės nei brangiausiu metų laiku.

Foto: Booking.com

Šibenikas, Kroatija

Nors Šibenikas yra ne toks žinomas ir lankomas kaip Splitas ar Dubrovnikas, tačiau šis seniausias kroatų įkurtas miestas prie Adrijos jūros yra ne mažiau įspūdingas. Aplankykite nuostabią baltų akmenų Šv. Jokūbo katedrą, nuplaukite keltu iki žvejų gyvenviečių, kuriose įsigysite papuošalų iš koralų, ar tiesiog pasimėgaukite gėrimu grožėdamiesi įspūdingais Dalmatijos pakrantės vaizdais.

Kada apsilankyti:
rugsėjį oro temperatūra išlieka aukštesnė nei 20 laipsnių, o kainos maždaug 40 proc. mažesnės nei brangiausiu metų laiku. Nuo lapkričio iki kovo kainos net 80 proc. mažesnės nei brangiausiais vasaros mėnesiais.

Foto: Booking.com

Kaseresas, Ispanija

Kasereso viduramžių miestas jau šimtmečius garsėja dėl šv. Jokūbo kelio, be to, čia buvo filmuotas serialas „Sostų karai“ – tai padėjo pritraukti kitokio tipo piligrimų. Tačiau miestas vis dar neatrastas ir neužstatytas suvenyrų parduotuvėmis. Ši vietovė garsėja tapas – prie gėrimo taurės dažnai galite gauti nemokamą užkandį, o laikas po vakarienės puikiai tiks vėlyvam pasivaikščiojimui siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis.

Kada apsilankyti: geriausias oras Kaserese – pavasarį ir ankstyvą rudenį, todėl ir kainos tuo metu didžiausios. Apsilankę lapkritį galėsite pasinaudoti 25 proc. mažesnėmis kainomis nei brangiausiu metų laiku.

Foto: Booking.com

Bergamas, Italija

Lombardijos regione esantį Bergamo centrą sudaro didžiulėmis sienomis apsupta Citta Alta. Vaikštinėkite aplink XVI a. Venecijos laikų miesto sienas, kurios įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, arba pakilkite istoriniu funikulieriumi ir pasigrožėkite panoraminiais miesto vaizdais.

Lombardijos regiono virtuvėje vyrauja sotūs patiekalai, puikiai tinkantys vėsioms rudens dienoms.

Kada apsilankyti: nuo lapkričio prasideda ramiausias laikas po turistinio sezono ir viešnagės vietų kainos yra 20 proc. mažesnės nei brangiausiu metų laiku.

Foto: Booking.com

San Antonio de Areco, Argentina

Lankydamiesi pačiame Pampos regiono centre susipažinkite su Argentinos kaubojų – gaučų – istorija. 1730 m. įkurtame mažame San Antonio de Areco miestelyje primygtinai rekomenduojama apsilankyti keliaujantiems po Pampos regioną ar apsistojusiems Buenos Airėse ir išsiruošusiems į dienos išvyką. Užsukite į Gaučų muziejų, kuriame sužinosite daugiau apie šių žymių Lotynų Amerikos kaubojų gyvenimą ir tradicijas, pasivaikščiokite kolonijinių laikų XVIII a. gatvėmis arba aplankykite vieną iš netoliese įsikūrusių rančų.

Kada apsilankyti: kainos didžiausios sausį, vasarį ir birželį, tačiau, jei keliausite spalį ar lapkritį, rasite 20 proc. pigesnes viešnagės vietas nei brangiausiu metų laiku. Lapkritį keliautojai taip pat gali sudalyvauti Fiesta de la Tradición – savaitę trunkančioje šventėje, kurios metu demonstruojami gaučų jodinėjimo įgūdžiai ir jų kultūra.

Foto: Booking.com

Pendltonas, Oregonas, JAV

Tradiciniais vilnoniais languotais marškiniais garsėjantis Pendltonas – puikus laukinių vakarų miesto pavyzdys, kuriame vyksta vieni geriausių rodeo pasirodymų pasaulyje. Prisijunkite prie ekskursijoje ir sužinokite apie kontrabandos istoriją mieste, aplankykite legendinį vilnos fabriką arba susipažinkite su miesto įkūrimo istorija čiabuvių akimis muziejuje „Tamástslikt Cultural Institute“.

Kada apsilankyti: turistinis sezonas tęsiasi nuo liepos iki rugsėjo ir pasibaigia pagrindiniu akcentu – Pendltono Round-Up rodeo renginiu. Puikus laikas čia keliauti yra spalis, kai viešnagės vietų kainos sumažėja maždaug 25 proc., palyginti su brangiausiu mėnesiu, o vyno mėgėjai Walla Walla slėnio vyno regioną galės pamatyti pačiame vynuogių derliaus nuėmimo įkarštyje.

Foto: Booking.com

Oatlandsas, Tasmanija, Australija

Oatlandso miestas – išskirtinė istorinė stotelė keliaujant po Tasmaniją. Vienoje seniausių Tasmanijos gyvenviečių keliautojai iškart patenka į XIX amžių, kai europiečiai iš akmenų pastatė vis dar miesto peizažą kuriančius 138 pastatus. Pasivaikščiokite pagrindine gatve ir būtinai užsukite į „Callington Mill“ – vienintelį iki šiol Australijoje veikiantį kolonijinių laikų vėjo malūną.

Kada apsilankyti: nenuostabu, kad kainos yra didžiausios Australijos vasarą (gruodį, sausį), todėl keliaudami prieš įsibėgėjant sezonui (spalį, lapkritį) galėsite pasinaudoti maždaug 20 proc. mažesnėmis kainomis nei brangiausiu metų laiku.

Foto: Booking.com

Pingjao, Kinija

Senasis Pingjao miestas buvo įkurtas XIV a., jį juosianti siena dažnai vadinama geriausiai išlikusia senovine miesto siena. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame mieste išlikęs Mingų ir Čingų dinastijų istorinis palikimas, čia galima aplankyti tūkstantmečio senumo Literatūros šventyklą ir sužinoti apie Konfucijaus filosofiją ir pasivaikščioti palei sienas bei stebėjimo bokštus.

Kada apsilankyti: dėl kinų Naujųjų metų kainos yra didžiausios sausį ir vasarį, taip pat vasarą – liepą ir rugpjūtį. Pigiausia keliauti nuo rugsėjo iki gruodžio, gruodį miestas bus ramiausias, o kainos – 30 proc. mažesnės nei brangiausiu metų laiku. Jei pasiseks, galbūt šį senovinį miestą pamatysite jaukiai apklotą sniegu.

Foto: Booking.com