Visada įsivaizdavau, kad turtingiausi Lietuvos žmonės atostogaudami Palangoje apsistoja ypatingai aukštomis kainomis pagarsėjusiame viešbutyje „Palanga Life Balance SPA“, krepšininkų pamėgtame viešbutyje „Vanagupė“, Sabonių šeimai priklausančiame viešbutyje „Pušų paunksnėje“ arba savo privačiose vilose. Bet pasirodo, nuo 2016 metų mūsų pajūrio sostinėje įrengti specialūs, turtingiausių žmonių poreikius atitinkantys, galima sakyti „slapti“ apartamentai. Jeigu jų sienos galėtų kalbėti – jos ištartų dešimtis čia nakvojusių garsių verslo, politikos, pramogų pasaulio asmenybių pavardžių. Tačiau buvusių svečių sąrašas yra stropiai saugomas po devyniais užraktais. „Kai kurie mūsų klientai nenori, kad apie jų vizitą Palangoje kas nors sužinotų“, – prasitaria prabangios vietos šeimininkas Kristupas Šliogeris.

Užuominą apie prabangiausius Palangos apartamentus pamačiau pėsčiųjų pamėgtoje Meilės alėjoje, kur vakarais išeina pasivaikščioti šimtai įsimylėjusių porelių, šeimų su vaikais, seneliukų ir kitokių poilsiautojų. Tos alėjos pradžioje, ties sankryža su S. Dariaus ir S. Girėno gatve, prie seno, dvarą primenančio namo yra informacinė lentelė, ant kurios nurodyta, kad viduje yra kažkokie „Royal Tower apartamentai“. Išvertus iš anglų kalbos lietuviškai tai gana solidžiai skamba „Karališkas bokštas“. Ir tikrai, tame prabangiame dvare yra kažkoks bokštas, jis šiek tiek matosi nuo gatvės, bet tikriausiai niekas negalvoja, kad jo viduje gali kažkas gyventi.

Ėmiau klausinėti aplinkinių prekybininkų. Pirmiausia jaunos merginos, kuri toje pačioje sankryžoje kepa vafliukus pasiteiravau, ar ši nežino, ką reiškia tas prabangiai skambantis „Royal tower“ užrašas. Ši purtė galvą, net sakyčiau kiek išsigando, tarsi būčiau tardytojas iš slaptosios tarnybos. Tada to paties paklausiau gatvės muzikanto, kuris netoli to namo groja klavišiniais ir renka pinigines aukas iš praeivių. Šis pasirodo, buvo ne lietuvis ir į klausimą reagavo tik kilnodamas pečius. Ledų pardavėja taip pat negalėjo man atsakyti „Nežinau, nebuvau ir nemačiau“, – trumpai nukirto ji.

Kuo daugiau nežinomybės – tuo įdomiau, taip yra mums žurnalistams. Pradėjau kalbinti tame pačiame name pažymėtame S. Dariaus ir S. Gireno gatvės numeriu 1-as sutiktus žmones. „Mes tik turistai, gyvename pirmame aukšte, bet apie bokštą nieko nežinom“, – atsakė vieni. „Ten tikrai kažkas gyvena, girdėjau kaip grojo klasikinė muzika. Bet negaliu pasakyti, kas. Nemačiau“, – atsakė kita ponia, kuriai taip pat pasidarė labai smalsu. Ėjome mudu abu kalbinti dar vieno vyro, kuris pagaliau turėjo šiek tiek daugiau informacijos: „Tame bokšte prestižiniai butai turtingiems žmonėms. Jeigu turit už ką – galite užsisakyti“, – paaiškino Kęstučiu prisistatęs pilietis.

Reikia pripažinti, gyvai kapstytis ir ieškoti atsakymų yra kur kas sunkiau, nei internete. Štai įvedęs „Royal tower apartamentai“ pavadinimą į Google.com paieškos laukelį – gana nesunkiai radau informacijos apie tai, kad bokšte įrengti patys tikriausi, turtuoliams skirti apartamentai. Atsidaro puslapis anglų kalba su labai nelietuvišku vaizdu, tarsi Italija, tarsi Graikija. Bet pasirodo – ta pati Palanga, tik tame bokšte atmosfera visai nebūdinga šiam kurortui.

Prabangiausi apartamentai Palangoje įrengti 1953 metais statytame name, kuriame anksčiau veikė viešbutis-sanatorija „Žuvėdra“, anot kai kurių šaltinių tai pats seniausias viešbučio paskirties statinys šiame kurorte. Neoklasicistinio stiliaus namas statytas pagal tikros itališkos vilos pavyzdį ir visais laikais buvo orientuotas į pasiturinčius poilsiautojus. Tik vėliau paseno, ėmė trupėti ir savo prestižą kuriam laikui buvo praradęs. Anot palangiškių, iki 2016 metais įvykusios šio statinio renovacijos – vaizdas buvo tiesiog apgailėtinas, atrodė kaip koks niekam nereikalingas namas vaiduoklis.
Tačiau generalinis remontas išgelbėjo išskirtinį pastatą. Ir taip jis atgijo naujam gyvenimui. Dabar jame butai priklausantys skirtingiems savininkams. Vieni pastoviai gyvenami, kiti atiduoti nuomai.

Tik 3 butus sau pasiliko viešbučio „Žuvėdra“ šeimininkai, kurie ir nusprendė, kad Palangoje reikia įrengti kažką itin prabangaus. Po „Royal Tower apartments“ ženklu šiuo metu galima rasti – mažiau prabangius „Junior“, prabangius, bet mažesnius „Queen“ ir itin prabangius bei erdvius, bokšte įrengtus „Royal“ apartamentus. Visi jie įrengti klasikiniu itališku stiliumi, naudoti pasteliniai tonai, kad kuo labiau išryškėtų vaizdas pro langus – pušys, Birutės parkas, Meilės alėja ir svarbiausia – Baltijos jūra. Kokios tiksliai investicijos buvo skirtos šiam projektui – verslininkas, šių apartamentų šeimininkas Kristupas Šliogeris neatskleidžia, tačiau užsimena, kad savo projektą ruošė net pusantrų metų.

„Ne paslaptis, kad „Royal tower apartamentai“ yra skirti aukštesnės nei vidutinės klasės žmonėms. Apsigyventi čia nėra pigu – vasaros sezono metu kaina už vieną naktį svyruoja tarp 400-500 Eur. Išskirtiniais atvejais pakyla net virš 600 eurų“, – pasakoja prabangios poilsio vietos įkūrėjas. Remiantis populiariausiais viešbučių nuomos tinklapiais – tai brangiausiai kainuojanti vieta Palangoje šį rugpjūčio mėnesį skirta dviem asmenims. Vos brangiau būtų tik užsisakyti prabangų namą šešiems asmenims. Bet brangiau kainuojančių dviviečių apartamentų rasti nepavyko. Panašiai nakvynė kainuoja brangiuose Paryžiaus, Londono, Barselonos, Milano viešbučiuose.

Nors daug lietuvių mėgsta verkti, kad Palangos kainos itin aukštos, net aukštesnės už užsienio kurortų – šių apartamentų šeimininkas kažkokių skundų dar negirdėjo.

„Supraskite, pas mus atvyksta tikrai turtingi žmonės. Verslininkai, politikai, dainininkai. Tai žmonės, kurie savo poilsiui negaili pinigų, jie nori aukščiausios kokybės, o būtent tai mes jiems ir siūlome“, – sako K. Šliogeris. Nors prisipažįsta, kad kartais karališkus apartamentus bokšte užsisako ne patys turtingiausi, tačiau norintys tokiais pasijusti. „Yra žmonės, kurie turi svajonę pabūti turtuolių kailyje. Taip, jie irgi leidžia sau pabūti karaliais, panakvoti mūsų apartamentuose. Kaip taisyklė – tokie žmonės dažniau renkasi atvykti ne vasaros sezono metu, kai kainos nukrinta“, – pasakoja jis.

K. Šliogeris džiaugiasi, kad prabangiausi kurorto apartamentai yra paklausūs visus metus. Kai kurie klientai čia atvyksta net du kartus per metus. „Turime verslininkų, kurie visada mus aplanko vasaros metu, ir sugrįžta žiemą. Aš galiu pasakyti, kad prisnigus – vaizdas pro langus ne ką blogesnis. Tokia magiška žiemos pasaka matosi“, – romantiškai nupasakoja apartamentų šeimininkas. Jis pabrėžia, kad iš „Royal Tower apartamentų“ bokšte įrengto panoraminio balkono Palangą galima apžiūrinėti iš visų pusių. „Tu matai viską, visus, kas eina pro šalį, o tavęs nemato niekas. Bokštas labai gudriai projektuotas, taip, kad jame apsistoję žmonės gali būti visiškai ramūs dėl savo privatumo, jų čia niekas nepamatys. Ir tikrai turime tokių svečių, kurie vengia bet kokio dėmesio. Aš taip jiems ir sakau: apie tai, kad esate Palangoje niekas nesužinos, nebent kas nors pakels droną ir atskris arti bokšto“, – pasakoja garsus Palangos verslininkas.

Nors karališki apartamentai geriausiai pritaikyti poros poilsiui, esant reikalui juose gali apsistoti keturi asmenys. Kartais taip ir būna – atvyksta tėvai su vaikais. Čia įrengta atskira virtuvė, valgomasis stalas, poilsio erdvė, didelis vonios kambarys, ant pakylos sumontuota karališko dydžio lova. „Šie apartamentai lengvai transformuojami į vietą pobūviams ar vestuvėms. Esame čia viduje turėję net santuokos ceremoniją, jaunieji mylėti vienas kitą prisiekė su vaizdu į jūrą. Buvo tikrai labai gražu“, – sako K. Šliogeris.

Visi atvykę svečiai apartamentuose būna pasitinkami su prabangiu prancūziško šampano buteliu. Svečiai čia gali užsisakyti pusryčius, pietus ar vakarienę į kambarį. Kai kurie ponai pageidauja turėti asmeninį virėją.

Nieko nuostabaus, kad apie prabangiausius Palangos apartamentus nežino didžiosios masės poilsiautojų. Reklamos jiems visai nereikia, nes apie žinią butą su didingomis itališkomis kolonomis turtingi ponai savo draugams perduoda iš lūpų į lūpas.

„Vasaros savaitgaliais šie apartamentai praktiškai visuomet yra užimti. Darbo dienomis dar įmanoma rasti vietų. Tikrai labai didelis susidomėjimas, nes konkurentų galima sakyti nėra. Jeigu turtingas žmogus nori kažko ypatingo, kažko nekasdieniško – Palangoje panašios vietos niekas nepasiūlys, tik mes“, – sako apartamentų įkūrėjas, sutikęs mane priimti prabangioje erdvėje.

Turėjome nedaug laiko apžiūrėti patalpoms, nes iškart po mūsų pokalbio į bokštą kelių naktų nakvynei atvyko vieni iš Lietuvos turtuolių.

Kai kitą kartą eisite Palangos Meilės alėja – jos pabaigoje pakelkite galvą į viršų, gal jums pasiseks pamatyti ką nors iš garsenybių. O gal pavyks susitaupyti ir savo kailiu išbandyti neregėtą lietuvišką prabangą. To ir linki DELFI Kelionių redakcija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)