Gruodis ir sausis – patys populiariausi mėnesiai, todėl tuo metu neįmanoma rasti nakvynės vietų. Tačiau šie metai visiškai kitokie – Kalėdų senelio būstinė dėl koronaviruso apmirusi, svečių vos vienas kitas. Tačiau darbo čia niekas nestabdo, kaip dirbo taip ir dirba ištisus metus.

Kad ir kokie geri buvote visus metus, Kalėdų senelio apartamentuose jūsų nemokamai nepriims, o naktis čia kainuoja nemažai, man teko pakloti 219 Eur.

Du šimtai eurų už naktį pas Kalėdų senelį – čia dar nieko. Tomis dienomis, kai čia suvažiuoja pilni autobusai turistų – kainos išauga kone dvigubai.

Įdomiausia, kad už tokius didelius pinigus jokių stebuklų negauni. Net kambariai kažkuo išskirtiniai.

Visi čia keliauja susitikti su Kalėdų Seneliu, tad tiesiu taikymu traukia į jo rezidenciją. Įėjimas yra nemokamas. Geras žmogus, leidžia visus.

O dabar tas lemtingas momentas – oficialus Kalėdų senelio priėmimas. Čia galioja labai griežtos taisyklės – nei filmuoti, nei fotografuoti su savo įranga negalima. Kitaip sakant – leiskime seneliui šiek tiek užsidirbti. Čia ir paslėpta visa nemokamo įėjimo gudrybė. Užeina, pasikalba vaikai su seneliu, bet atsiminimo apie tai negauna. O juk visiems to norisi, tad tenka ištiesi ranką su banko kortele.

Foto: Orijus Gasanovas

Išgirdęs vienos nuotraukos kainą net žagtelėjau – paprašė 40 eurų už el. versiją, o spausdinta kainuoja dar daugiau! Gavau ir nuotrauką, ir tokį trumpą, trumpą apsilankymo filmuką. Ne bent parėmiau elfų štabą...

Viešbutyje taip pat siūloma daugybė nepigių paslaugų ir pramogų, be to galioja labai griežtos taisyklės. Jeigu čia važiuosite, turite būti labai tvarkingi. Pavyzdžiui, jeigu norėsite, kad jums pakeistų rankšluostį, teks sumokėti 10 eurų, nemokamai jų nekeičia.

Foto: Orijus Gasanovas

Viena prabangiausių ir įspūdingiausių paslaugų – galimybė išsikviesti Kalėdų Senelį į savo apartamentus. Įsivaizduojate?! Jam atėjus galima pasikalbėti, apsikabinti, nusifotografuoti ir pan. Ši paslauga kainuoja 150 eurų.

Tikrai nuoširdžiai negalėjau tuo patikėti. Kiekvienas svečias visiškai laisvai gali užsisakyti senelį sau į kambarį ir turėti dešimt-penkiolika minučių privataus pokalbio. Negalėjau būti tokioje vietoje ir šitos paslaugos neišbandyti, juk būtų nuodėmė.

Ką atvykęs Kalėdų Senelis padovanojo Orijui ir kiek kainavo dvi dienos Kalėdų Senelio namuose – žiūrėkite naujausioje laidoje „Orijaus kelionės“.