Važiuojant į tokią vietą iš tiesų reikia būti labai atsargiems. Tokiais ir būkite. Ir būtinai pasiimkite su savimi patogią avalynę, nes kitaip nugriūsite arba nusilaušite koją.

„Akamas Peninsula“ nacionaliniame parke esantis maršrutas trunka apie 4 valandas. Šis įspūdingas parkas nuo Pafoso nutolęs apie 1,5 valandos kelio automobiliu.

Draustinis nepaliestas žmogaus rankų – tik gamta. Jokių parduotuvių, jokių kavinių, jokių kioskų, yra tik žygiams skirti pėsčiųjų takai.

Šiame parke rekomenduojame leisis į žygį Avako tarpekliu – mėgstantiems natūralią gamtą ši vietovė prilygsta rojui. Einant beveik 2,5 km pėsčiųjų taku galite stebėti paukščius, gyvūniją bei grožėtis nuostabia laukine gamta. Keliaujant galima pasimėgauti tyla, kurią kartkartėmis išsklaido pašonėje besiganančių kalnų ožkų varpelių skambėjimas.

Bet ir gražiose vietose negalima prarasti budrumo. Ugnė visai ne be reikalo į tokias vietas turistams rekomenduoja keliauti ne vieniems, o su palyda. Iš savo patirties ji žino, kad vienas netinkamas žingsnis ir kelionė gali pasibaigti tragiškai.

Foto: Orijus Gasanovas

„Buvau 10-ties dienų žygyje, su kuprine ant pečių apkeliavau visą pusiasalį. Iš tikrųjų įspūdžiai nepakartojami. Nuo 1974-tais metų, kai vyko kova tarp Kipro graikų ir turkų, kalnų papėdėje yra likusių užminuotų laukų. Ir sveikų kulkų dar galima rasti, ir įvairiausių ginklų nuolaužų. Pamenu vakare pasistatėme su draugais palapinę, ir kadangi jau buvo tamsoka, nepastebėjome, kur įsikūrėme. Ryte atsikeliu, praveriu palapinės užuolaidas ir priešais pamatau didelį ženklą su užbrauktomis kaukolėmis: „No camping“. Pasirodo, miegojome minų lauke...“

Nukeliavęs iki Avakas tarpeklio supratau, kodėl nepaisydami pavojų šią vietą lanko labai daug turistų. Čia jaučiasi kitoks Kipras, toks tikras, laukinis, autentiškas.

Foto: Orijus Gasanovas

Apžėlęs žydinčiais krūmokšniais ir padabintas srauniu upeliu, tarpeklis vilioja paslaptingų vietų mylėtojus. Laono plynaukštėje esantis tarpeklis, susidarė dėl žemės drebėjimo.

Pasak Ugnės, viena paslaptingiausių vietų – tai 2003 metais, vietinių gyventojų, tarpeklyje atrastas urvas. Ne kiekvienas išdrįsta patekti į urvą, nes iki jo driekiasi sudėtingas kelias. Norėdami patekti į vidų, turėsite pralįsti pro siaurą apie 30 – 40 cm skersmens olą, po to teks įveikti zigzago tunelį, ir tik tuomet prieš save išvysite paslaptingąjį kambarį su didžiuliais stalaktitais, stalagmitais ir šikšnosparniais.

Foto: Orijus Gasanovas

Oloje buvo rastas varinis strėlės antgalis ir moliniai indai, o į klausimą kas, kada ir kodėl atnešė šiuos daiktus į urvą, mokslininkai atsakymo vis dar neranda.

Po žygių galite atsigaivinti Mėlynojoje lagūnoje – tai populiariausia Akamas parko vieta, į kurią plūsta tūkstančiai turistų. Keliauja jie čia ne veltui, o pasimėgauti neįtikėtinai skaidriu mažos įlankėlės vandeniu.

Daugiau įspūdingų Kipro vietų – naujoje „Orijaus kelionės“ laidoje.