Lokdaunas šalyje kol kas pratęsiamas iki gegužės 17 d., rašoma Turkijos VRM interneto svetainėje pateikiamuose paaiškinimuose.

Komendanto valandos neprivalės laikytis tik turistai, neilgam atvykę į šalį. Turintys leidimą gyventi Turkijoje užsieniečiai ir asmenys, kuriems suteikta laikinoji tarptautinė apsauga, privalės laikytis komendanto valandos.

Turkijos turizmo ministras Mehmetas Nuris Ersoy‘is pirmadienį pabrėžė, kad turistai, nepaisant ribojimų, galės laisvai judėti. „Mūsų labiausiai lankomi ir svarbūs muziejai bei archeologinės vietos liks atidarytos, - sakė jis. – (...) Tam tikra prasme Turkijoje privalumas būti turistu“. Turistams jau prieš tai nebuvo taikomi savaitgaliais galiojantys judėjimo suvaržymai.

Turizmas yra svarbus ekonomikos sektorius Turkijoje, kuris kenčia dėl pandemijos. Pernai, oficialiais duomenimis, šalį aplankė 70 proc. mažiau turistų nei 2019-aisiais.

Pratęsti Turkijoje lokdauną iki gegužės 17 d. nuspręsta balandžio 26 d. Šiuo laikotarpiu šalies gyventojas reikės specialių leidimų, norint keliauti tarp regionų, bus uždaryti vaikų darželiai, mokinių mokymas vyks nuotoliniu būdu.

Maisto produktų parduotuvės ir turgūs dirbs nuo 10 iki 17 val., restoranai ir kavinės tieks maistą tik išsinešimui. Lokdauno metu neveiks individualias ir ne pirmo būtinumo paslaugas teikiančios įmonės, organizacijos. Veiks maisto prekių parduotuvės, vaistinės.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas apie karantiną paskelbė pirmadienį. Nuo ketvirtadienio iki gegužės 17 dienos turkai nuo 19.00 iki 5.00 val. galės palikti namus tik dėl svarios priežasties, pavyzdžiui, kad apsipirktų. Be to, duris užvers visos nebūtinų prekių parduotuvės. Kelionės tarp miestų bus galimos tik su leidimais.

84 mln. gyventojų turinti Turkija jau kelias savaites kovoja su dideliais COVID-19 infekcijų skaičiais.