Profesionalių gidų vedamose ekskursijose bus galima sužinoti senas ir naujas atokesniųjų Vilniaus rajonų istorijas, jų tarpe – legendą apie Verkių pavadinimo kilmę, koks garsus poetas gyveno Justiniškėse arba kuri Pašilaičių vieta įkvėpė garsiąją grupės SEL dainą „Kiemas“. Nuo antradienio iki sekmadienio išsibarstę po visą miestą smalsuolių lauks daugiau nei keturios dešimtys gidų. Norintys dalyvauti ekskursijose kviečiami registruotis iš anksto interneto svetainėje govilnius.lt.

Turistais savame mieste sekmadienį galės pasijausti ir visuomeninio transporto keleiviai. 2-ojo maršruto troleibusu keliaujantis gidas tądien pristatys „Istorinį maršrutą“, besidriekiantį per Senamiestį ir Antakalnį. 89-ojo maršruto autobusas veš „Pažintiniu maršrutu“, 11-ojo maršruto autobusas – nuo Žvėryno iki Užupio besidriekiančiu „Žaliuoju maršrutu“, o į tolimesnius rajonus vežantis greitais 3G autobusas suteiks galimybę išbandyti „Šiuolaikišką maršrutą“.

Foto: Go Vilnius nuotrauka

Visą šią savaitę specialias nuolaidas siūlys Vilniaus viešbučiai ir restoranai. Turizmo agentūros kvies į specialiai paruoštas ekskursijas pėsčiomis ir dviračiais. Išsamią programą, specialius pasiūlymus ir registraciją į ekskursijas galima rasti interneto svetainėje govilnius.lt.

„Vasarą sostinės gidai, menininkai, viešbučiai, restoranai su projektu „Atostogos Vilniuje“ kvietė patirti užsienio šalis – jų istoriją, kultūrą ir skonius. Šį kartą kviečiame geriau pažinti patį Vilnių. Džiaugiamės, kad prie šios sostinės pažinimo savaitės prisijungė daugiau nei keturios dešimtys gidų, o taip pat – svetingi miesto viešbučiai ir restoranai“, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Foto: Go Vilnius nuotrauka

Pasak jos, šiais metais dėl kelionių ribojimų laikinai sumažėjus užsienio turistų, Vilniaus gidai daugiau dėmesio gali skirti vietos žmonėms, padėti jiems geriau pažinti ir iš naujos perspektyvos pamatyti vietas, pro kurias galbūt praeina kiekvieną dieną. „Nors vasara baigėsi, atostogos ir kelionės gali tęstis. Specialius pasiūlymus šiai savaitei parengę sostinės viešbučiai lauks svečių iš visos Lietuvos, tad kviečiame nepraleisti šios progos aplankyti ir pažinti Vilniaus“, – sakė I. Romanovskienė.

Turizmo dienos renginius organizuoja „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Didelis dėmesys bus skiriamas saugumui, renginių dalyviams rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, renginių metu dėvėti kaukes.