Nuo ryto Valančiaus ir Parko gatvėse šurmuliuos spalvinga mugė, kuri miestelėnus ir miesto svečius kvies ragauti rudens gėrybių bei įsigyti anykštėnų produkcijos, rašoma pranešime žiniasklaidai. A. Baranausko aikštėje vyks žemės ūkio technikos bei gyvulių ir paukščių paroda. Menininkų kiemelis kvies vaikus ir šeimas į aktyvias veiklas, čia pat, bibliotekoje, mažųjų lauks nuotaikingi lietuvių liaudies žaidimai.

Obuolinės jau tapo vienu iš lankomiausių metų įvykių Anykščiuose: veiklos sau atras kiekvienas.

Rudens gėrybių, amatų, tautinio paveldo prekymetis

Obuolinės neatsiejamos nuo derliaus mugės, kuri sukurs ypatingą šventės nuotaiką, suteiks miestui išskirtinumo, rudens aromatų ir spalvų. Mugė džiugins lankytojus ne tik prekių įvairove, bet ir galimybe derėtis, paragauti, pabendrauti su gamintojais. Čia galėsite rasti ne tik mielą rankų darbo dovanėlę, bet ir rudens gėrybių sau ar savo artimajam. Visi šie nekasdieniški ir šventiški nutikimai primins, kad ruduo gali būti taip pat žavingas kaip ir vasara, kupinas spalvų ir skonių.

Rudens gardumynas – obuolys

Miesto kavinės kvies paragauti vietinių patiekalų bei pagrindinio rudens gardumyno – obuolio. Įmantrūs obuolių pyragai, obuolių sūris, kepti obuoliai, natūralios obuolių sultys, obuolių arbata – ragaukite ir mėgaukitės šviežiais rudens skoniais.

Turizmo naktis: muzikos ir vaizdų magijos kupinas vakaras

Kaip ir kasmet vieną naktį per metus Anykščių miestas pasikeis. Turizmo naktį, kai daugybė meno ir kultūros renginių vyksta įvairiose erdvėse, miestas užburia savo ypatinga nuotaika. Šventišką atmosferą žada įvairių stilių muzikos grupių koncertai, parodos, nuotaikingas rankų šešėlinių improvizacijų spektaklis pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos“.

Miesto gatvėmis riedės ir kvies pasivažinėti pramoginis traukinukas. Istorijų dvarelis atvers duris ir kvies patirti paslaptingą žaidimą ,,Pabėgimas iš paslapčių dvaro“. Ir tai dar ne viskas. Miesto centrą papuoš išskirtinis, siekiantis 18 metrų aukštį šviečiantis-grojantis vandens fontanas. Turizmo nakties uždarymą iškilmingai vainikuos įspūdingas reginys – fejerverkai.

Visą programą rasite ČIA.